2019. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-21 20:47:52

GAMEPOD.hu

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4951) chros válasza chros (#4941) üzenetére

chros
(őstag)

Vegigolvastam a topikjat, s vannak meg hibai (kb 2 hetes a GSI), igy hanyagolom egyenlroe.

Akkuido beszamolo Proto8 kernellel:
- 2n 0o up, 4o 30p sot, 61% akku hasznalat (39% a maradek) (battery profile, manualis brightness, wifi/mobile-data mindig megy, 1o 10p youtube video-val, location high-accuracy-ra allitva, nincs jatek, nincs navigacio, adaway installalva).

@(#4849) bedibazsa: es koszi a reszletes akkuleirast, ez gyozott meg anno :)

[ Szerkesztve ]

(#4952) chros válasza chros (#4951) üzenetére

chros
(őstag)

Jopar beepitett appot leinstallaltam, s a kovetkezoket deaktivaltam (vagy nem kellenek vagy hasznalok masikat helyettuk):
- Chrome, Drive, Duo, Email, Google, Google Play Movies, Google Play Music
- HiCare, Weather

Uj 2.5R verzio a Proto8 kernelbol.

(#4953) Divinity válasza chros (#4952) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Chrome, Drive, Duo, Google

Az szép, én ezek nélkül meglennék lőve. :D

return signResponse.map(SignResolvable::getSign).orElse(StringUtils.EMPTY);

(#4954) chros válasza Divinity (#4953) üzenetére

chros
(őstag)

:D
- Chrome helyett Brave-et (Chromium-ra epul) hasznalok (es Via browser masodikkent)
- Drive, Duo: soha nem hasznaltam oket, igy nemtom, hogy szivjak-e az aksit
- Google: ez biztosan kell? beszelsz a telohoz? :) En inkabb a fenti 2 browser-rel keresek googli-ban (egyebkent ez biztosan szivja az aksit, plane ha a Feeds be van kapcsolva, en ruhellem)

Arrol nem is beszelve, hogy par ev ota, ha tehetnem, egyik nagy ceg termeket (Alma, M$, Gugli, arckonyv, whatsapp, stb.) sem hasznalnam, ha nem lennek ennyire lusta beuzemelni alternativat helyettuk.

[ Szerkesztve ]

(#4955) Divinity válasza chros (#4954) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Nekem a szinkronizáció miatt elsődleges a Chrome, mindenem is levan benne mentve. :D
Drive-ot elég aktívan használom, Duo-t hébe hóba de jó Face Time alternatíva. :K
Igen én beszélek a telefonomhoz, sőt Google Home és Google TV is van amikhez szintén beszélek. :D

Persze ahány ember annyi használati mód csak hirtelen fura volt, hogy ilyen alap alkalamzások mennek a levesbe nálad. :D

return signResponse.map(SignResolvable::getSign).orElse(StringUtils.EMPTY);

(#4956) chros válasza Divinity (#4955) üzenetére

chros
(őstag)

Jo latni masok hogy csinaljak :) Nem tartom magam maradinak, habar old school vagyok, de ami sok az sok mar nekem :D

(#4952) chros: "Uj 2.5R verzio a Proto8 kernelbol"
No, ettol most indult ujra a telo magatol, ugyhogy ezt a verziot csak eros idegzetueknek ajanlom :D Megyek vissza 2.0R-re.

[ Szerkesztve ]

(#4957) svgyula válasza Divinity (#4955) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Hát amióta lehet "beszélni" a telefonhoz nem kézzel írom/pötyögöm az sms-t hanem csak elmondom és tudja és tudja....... ;) ha nincs nálam a szemüvegem még beszél is hozzám ha megkérem a szövegolvasásra. Azért ezek a funkciók nálam is kellenek. A felhő jó ha esetleg pofán vágják a telót legalább a munkámról a képek megmaradnak és nem kell újra esetenként több száz km-t utazni egy új képért.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#4958) gazso75 válasza svgyula (#4957) üzenetére

gazso75
(fanatikus tag)

vesszőt, pontot, hogy diktálod be ? én ezek miatt hanyagolom, pedig szeretném használni

(#4959) svgyula válasza gazso75 (#4958) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Aki ezek nélkül nem képes értelmezni annak nem írok többet. Majd hív ha fáj a hasa.......Nem lexikont vagy értelmező szótárt akarok írni csak sima üzenetet. De ez még így is értelmesebb mint amiket a sok 1bit-es elmebeteg a fosbukon egymásnak üzen. Ha azt megérti bárki ezzel sem lehet gondja.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#4960) bedibazsa válasza svgyula (#4959) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

Szerintem gáz, ha valaki írásjelek nélkül ír - legyen az bárhol -, így akkor én sem fogom ezt a funkciót használni, azt hittem, kirakja ezeket is, ha diktálom a szöveget.

(#4961) madhat911

madhat911
(tag)

Sziasztok!

Jelzett a telefon, hogy letöltötte a B183-at és újraindítás után telepíti is. Ezt meg lehet valahogy akadályozni? B150 van rajta és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Nem olvasom napi szinten a fórumot, de nem hiszem, hogy ez kell nekem...

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#4962) Sanki válasza madhat911 (#4961) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Töröld a frissítő adatait majd tiltsd le a net hozzáférést, illetve kapcsold ki az automatikus keresést.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#4963) madhat911 válasza Sanki (#4962) üzenetére

madhat911
(tag)

Az automatikus frissítés ki volt kapcsolva, most megint ki kellett kapcsolnom. A frissítő adatait hol kell törölni?

(#4973) svgyula

svgyula
(őstag)

Urak van egy kérdésem. Ma vettem észre, hogy a hívószám kijelzést nem menti el a telefon! Beállítottam, hogy jelezze ki mindig a számomat erre ma megint nem jelezte amikor hívtam a fiamat. Neki meg úgy van beállítva a telója, hogy ha szám nélküli hívás van azt egyből kidobja.
Eddig egyik telómnál sem volt ilyen gondom. Mondjuk kártyát cseréltem mert a régit nem lehetett ekkorára lefaragni. Volt már valakinek hasonló gondja? Ja ami még fontos én minden este kikapcsoltatom a telefont és amíg nem kelek fel nem is megy! Ezen nem akarok változtatni! Évekig így használtam a honor 6-ot és soha nem volt gondja.

(#4974) rjg válasza svgyula (#4973) üzenetére

rjg
(őstag)

Beszélj a Szolgáltatóddal, hogy a saját szám kiképzés elküldését ellenőrizzék le, illetve tegyék alapértelmezetté. (nemrég a feleségem számával jártunk hasonlóan és csak ez segített)

MacBook Pro 13 TB 2018 - Xiaomi Mi Mix3

(#4975) diegho válasza svgyula (#4973) üzenetére

diegho
(PH! nagyúr)

Ha kártyát cseréltél mi a kérdés?

Sapphire Rx580 Nitro+ OC 4GB eladó

(#4976) svgyula válasza diegho (#4975) üzenetére

svgyula
(őstag)

Hát pont ez a kérdés! A régi kártyámmal nem volt soha gond kijelezte a számot állandóan. Most azt nem tudtam eldönteni(mivel a régi kártya már inaktív és nagy is volt) melyik csinálja a hibát a teló vagy a kártya.

(#4977) bedibazsa válasza svgyula (#4976) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

Csomagváltás, esetleg kártyacsere okozhatja ezt a problémát. Beszélj az operátorral, hátha ott lesz a bibi.

[ Szerkesztve ]

(#4978) nbl2 válasza svgyula (#4973) üzenetére

nbl2
(senior tag)

Munkatársam ugyan ebbe futott bele. A Tmobinál (kártyacsere után) alapból ki volt kapcsolva, hogy kijelezze a saját számát a hívott félnél.
Operátor felhív és kéred, hogy kapcsolják be ezt a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#4979) qltsar válasza nbl2 (#4978) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Elvileg az alkalmazasban is be lehet kapcsolni egyszeruen, vagy SMS koddal.

(#4980) gabor.vig válasza svgyula (#4973) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Nekem is ezt csinálja egy ideje, én nem kapcsolom ki éjszakára. A szolgáltatónál állítasd át.

[ Szerkesztve ]

(#4981) akibor000

akibor000
(tag)

használ valaki RBiker progit ezen a telon(hon9)??
nekem valamiért nem akar jol dolgozni és utvonalat rögziteni, mi lehet a gond???

(#4982) svgyula válasza gabor.vig (#4980) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Na még egyszer! A megoldással tisztában voltam! DE eddig a telefon menüben be volt állítva a "szám megjelenítése" és működött! A honor9-nél is, mindaddig amíg újra nem indult, akkor megint be kellett állítani! Kísérlet képen visszaraktam egy bővítővel a Honor 6-ba és lőn codda az pár napos állás után sem felejtette el a beállítást és elküldte híváskor a számot mindenféle szolgáltatós állogatás nélkül. Tehát ha a teló megtartaná újraindítás után ezt az opciót akkor nem kellene a szolgáltatóhoz rohangálni!
Ráadásul a feltöltőkártyával van egy olyan opció is ha lefogy a pénz róla 300ft alá nincs szám kijelzés tehát megcsengetni sem tudsz. Ez ilyenkor az alapbeállításra vonatkozik a menüben "hálózati alapértelmezett". Ha viszont a feltöltéssel nem kapcsolja vissza a rendszer automatikusan akkor lehet megint bemenni a szolgáltatóhoz. Mert az email semmit nem ért!!!! Azt válaszolták "megnéztük és minden rendben a rendszerünkben!? A helyi terminátor meg egyből mondta "ja, ez nem volt bekapcsolva, most már minden ok" szerinte.............NA BRAVÓ
Az egész csak ezért érdekes mert a droid 6 már az alkalmazásokat is visszadobta egy újraindítás után nemhogy a beállításokat! Tehát ez már biztosan a ROM hiba. Lehet egyedi de azért megpróbálom valahogy jelezni a gyártó fele, Ha(?) még foglalkoznak vele és jön rá frissítés talán ez is belefér.

(#4983) Fr0z3n

Fr0z3n
(őstag)

Sziasztok
Az automatikus frissítést hogyan lehet kikapcsolni?

(#4984) Sanki válasza Fr0z3n (#4983) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Internetkapcsolat nélkül töröld a frissítő alkalmazás adatait majd tiltsd le a nethozzáférést neki, utána pedig ne lépj bele.

(#4985) Fr0z3n válasza Sanki (#4984) üzenetére

Fr0z3n
(őstag)

Szóval nincs egyszerű módszer, pl beállításokba egy pipát kiszedni valahonnan vagy hasonló? Sajnos a teló nem az enyém és nincs is előttem. Egy ismerős hölgyé és zavarja, hogy naponta dobálja fel ezeket. Én meg a honorhoz nem értek.

(#4986) Sanki válasza Fr0z3n (#4985) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Ez a tartós megoldás. :K

(#4987) zhorvath válasza svgyula (#4982) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Nálam a szolgáltatónál be van állítva a hívószám kijelzés.
A múltkor csodálkoztam, hogy egy ismerős miért nem hív vissza.
Kiderült, hogy ismeretlen számként hívtam.
Előtte újraindítottam a telefont, tutira ez okozta.
Ilyet előtte egyetlen telefonomnál sem tapasztaltam.

(#4988) snakebait

snakebait
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Most vettem észre, hogy bármilyem értesítés kapok, legyen az email, meszenger, viber, bármi, felvillan a kijelző és mutatja a zárképernyőn, hogy melyik alkalmazásba jött, a beálított hangok is OK-ék, viszont mindég mindegyiknél azt, írja, hogy a tartalom elrejtve. Viszont én minden értesítést engedélyeztem, megnéztem újra. Restart, vipe cashe is volt recovery - ből, viszont az értesítések tartalma nem jelenik meg továbbra sem. Mi lehet a gond szerintetek? Emui 8.
8.0.0.368(C432)

Redmi Note 7 +Amazfit Verge

(#4989) qltsar válasza snakebait (#4988) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Settings -> Apps&Notifications -> Notifications management -> Lock screen notifications (3 potty).

(#4990) snakebait válasza qltsar (#4989) üzenetére

snakebait
(fanatikus tag)

Pont így van beállítva minden és mégis minden tartalom elrejtve. :F

(#4991) gergo.dobos válasza snakebait (#4990) üzenetére

gergo.dobos
(újonc)

Én se tudtam sokáig, h miért van 😁
Arcfelismerés - intelligens záróképernyő értesítések - ki

(#4992) snakebait válasza gergo.dobos (#4991) üzenetére

snakebait
(fanatikus tag)

Szia!
Nagyon szépen köszönöm :R Erre nem is gondoltam,meg sem találtam volna.
Üdvözlet!

(#4993) bedibazsa

bedibazsa
(senior tag)

Sziasztok! Mostanában random ezt az ablakot dobja be a telefon. Ez az üzenet akkor is megjelenik, ha be, ha ki van kapcsolva. Marha idegesítő, eddig nem csinálta.

(#4994) chros válasza bedibazsa (#4993) üzenetére

chros
(őstag)

Update-eltel rendszert? Nekem nincs b368-on.

(#4995) bedibazsa válasza chros (#4994) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

B368. Eddig nekem sem volt, ma jelentkezett.

(#4996) zsinnyegtet

zsinnyegtet
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy miként lehet kikapcsolni (ha már törölni nem lehet) ebben a kib@szott SwiftKey-ben a automatikus javítást/javaslatokat? Hiába veszem ki a pipát semmi sem történik...továbbra is okádja magából a javaslatokat.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4997) bedibazsa válasza zsinnyegtet (#4996) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

Nem tudod kikapcsolni, használj Gboard-ot, ott ki tudod.

(#4998) zsinnyegtet válasza bedibazsa (#4997) üzenetére

zsinnyegtet
(fanatikus tag)

Köszönöm szépen. :)

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4999) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Szerintem most már 99%, hogy búcsúzhatunk a hivatalostól: [link]
#Kirin 970 :))

[ Szerkesztve ]

(#5000) nonsen5e válasza qltsar (#4999) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Még két év és már főverzió frissítést sem fognak kapni a telefonok.

Amúgy egyik nap valahol olvastam, hogy valamelyik custom 9.0-n már csak a vaku nem működik a H9-en.

「今が最高」

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.