2019. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-21 20:47:52

GAMEPOD.hu

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4751) Zaji

Zaji
(senior tag)

Sziasztok,

Találkozott már valaki a kijelző "érzéketlenségével"? Mostanában néha van ilyen jelenség, hogy nem reagál az érintésre. Nem csak egy alkalmazásban jelentkezett a hiba.

(#4752) akibor000

akibor000
(tag)

sziasztok! tegnap elhagytam a honor9 töltömet. tudna valaki betenni ide egy fotot a töltön levő feliratokrol,h eltudjak vhova venni egyet?! ugyemléxem h vmi quickcharge 9v rá volt irva. modellszám kéne főleg! köszi

(#4753) jim bcs válasza akibor000 (#4752) üzenetére

jim bcs
(MODERÁTOR)

Bemész a legelső Huawei termékeket forgalmazó boltba és veszel egyet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#4754) akibor000 válasza jim bcs (#4753) üzenetére

akibor000
(tag)

de milyen kell pontosan?

(#4755) Sanki válasza akibor000 (#4754) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Gyári töltő: Huawei AP32 (HW-059200EHQ)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#4756) bedibazsa válasza Zaji (#4751) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

Szia! Igen, én néha szoktam a kijelző szélein, de csak 1-2 appban, amúgy teljesen jó. Gyári és Google-applikációk, nagyobb appok jól mennek.

(#4757) akibor000 válasza Sanki (#4755) üzenetére

akibor000
(tag)

köszi....edigital 4000ft. megoldva.

(#4758) akibor000 válasza bedibazsa (#4756) üzenetére

akibor000
(tag)

én néha az eredmenyek.com szoktam tapasztalni...

(#4759) Sanki válasza Zaji (#4751) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Én ilyet nem tapasztaltam még, de olvastam, hogy pl. töltés közben volt ilyen eset.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#4760) Zaji válasza bedibazsa (#4756) üzenetére

Zaji
(senior tag)

Nálam a kezdőképernyőn is előfordul. Böngészőben (Chrome) is rendszeresen. Mivel random és csak rövid ideig tartó hibáról van szó, nem tudom hogyan lehetne a szervíz felé produkálni.

(#4761) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

(#4762) zsinnyegtet

zsinnyegtet
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Gyári felület...semmi launcher...8.0.
Egyszerűen nem tudom a Gmailt rábírni, hogy kirakja a kis jelvénykét az ikon jobb felső sarkába ha új email érkezik.
Esetleg valami tipp?
Nagyon köszönöm. :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4763) Zaji

Zaji
(senior tag)

Kipróbáltam, nálam sem jelzi. Pedig mindenhol be van kapcsolva az ikonjelvény.

[ Szerkesztve ]

(#4764) adabra

adabra
(senior tag)

Ki lehet ezt a telefont kapcsolni hibás érintő képernyővel? Pontosabban a képernyő jó, de az érintés érzékelő nem.

Csak újraindítani lehet...

(#4765) bedibazsa válasza zsinnyegtet (#4762) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

Ikonszámlálóval (piros pötty, benne a szám) nem működik a Gmail, csak akkor jelez, ha a szám nélküli zöld pötty van. Ez sajnos gyári Android hülyeség. És ha kitörlöd az állapotsávról az értesítést, eltűnik a pötty is, hiába nem olvastad el az üzenetet.

(#4766) nonsen5e válasza adabra (#4764) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Ha be van kapcsolva és gépre telepítve van az adb, akkor telefont rádugod a gépre; gépen cmd-be: "adb shell reboot -p", majd rögtön lehúzod a kábelt róla.

Ha van OTG kábeled, akkor rádugsz a telefonra egy mezei egeret vagy billentyűzetet, majd kikapcsolod úgy.

Nekem a Huawei eRecovery menüben is van egy Shutdown gomb, bekapcsoló + felhangosító gombot sokáig nyomva lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

「今が最高」

(#4767) adabra válasza nonsen5e (#4766) üzenetére

adabra
(senior tag)

Köszi a választ. Közben valószínűleg tárgytalan a dolog, mert egyéb nyűg is előjött a készülékkel...

(#4768) zsinnyegtet válasza Zaji (#4763) üzenetére

zsinnyegtet
(fanatikus tag)

+ bedibazsa
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor ez ilyen sajnos. :(((

A rock and roll az nem egy tánc...

(#4769) Zaji válasza bedibazsa (#4765) üzenetére

Zaji
(senior tag)

Nekem eddig ment. Én úgy emlékszem...
Igaz azt is csak most vettem észre hogy, nem működik amikor elkezdtem figyelni. :)

(#4770) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Akinel nem frissulnek a widgetek, es Nova Launcher-t hasznal probalta mar a labs-on belul a 'Restart widgets on resume' opciot?

(#4771) snakebait válasza qltsar (#4770) üzenetére

snakebait
(fanatikus tag)

Üdv!
Én mióta Nová-t használok, rendesen frissülnek a widget-ek (kopp-kopp), de próbálom megtalálni ezt a labs-ot nova beállításaiban, de sehol sincs. :F

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 +Amazfit Verge

(#4772) zhorvath válasza qltsar (#4770) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Én most bekapcsoltam.
A Chronus naptár csak úgy tölt be a főképernyőn, ha engedélyezem a Novaban a képernyő elforgatást.
Elforgatott képernyőn frissül, amúgy nem. A program fejlesztői betettek a programba egy "Huawei Oreo hack"
opciót is a nem frissülő widget miatt, de garanciát nem vállalnak a tökéletes működésre.

Este, ha lesznek meccsek, kipróbálom, hogy a "Restart widgets" módszerrel frissül-e a Fotmob és a Sofascore widgetje.

(#4773) qltsar válasza snakebait (#4771) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Nova Settings --> 2-3 mp-ig tartsd lenyomva a hangerő le gombot, utána elérhető a menüpont.

(#4774) Divinity válasza bedibazsa (#4765) üzenetére

Divinity
(senior tag)

" Ez sajnos gyári Android hülyeség. " - Ez mekkora egy hülyeség. :)

A Huawei notification center implementációja miatt van ez nem az Android miatt.

return signResponse.map(SignResolvable::getSign).orElse(StringUtils.EMPTY);

(#4775) hjoci1980 válasza zhorvath (#4772) üzenetére

hjoci1980
(senior tag)

Nekem a sofascore végre elkezdett így normálisan frissülni. Remélem így is marad!

(#4776) qltsar válasza zhorvath (#4772) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Gondolom az ignore battery optimization-ön már túl vagy?

(#4777) zhorvath válasza qltsar (#4776) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Már mindenen túl vagyok... :)
Így sem frissül.
És a Huawei úgy néz ki nem hajlandó javítani.
Ha lenne egy nekem tetsző telefon, azonnal váltanék. De egyelőre nincs sajnos.

(#4778) hjoci1980 válasza zhorvath (#4777) üzenetére

hjoci1980
(senior tag)

Na hát nekem is kétszer frissült normálisan, azóta ismét megállt! Nem frissül.....

(#4779) qltsar válasza zhorvath (#4777) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Akkor viszont egy treble ROM megerne egy probat, nem?

(#4780) zhorvath válasza qltsar (#4779) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Nincs kedvem hozzá.
Anno a Nexusomra feltettem ezer ROM-ot, tök 1szerű volt.
Ennél a telefonnál nem érzek rá késztetést.

(#4781) novakalex

novakalex
(fanatikus tag)

Mi a helyzet azokkal akik a jövőben szeretnének custom romot feltenni a telefonra? Bootloader nyitásra sajnos nem lesz lehetőség..

(#4782) qltsar válasza novakalex (#4781) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Szerintem dcunlockerrel nyithato lesz tovabbra is.

(#4783) akibor000 válasza zhorvath (#4777) üzenetére

akibor000
(tag)

samu s7 nálam jó alternatíva lett...

(#4784) adabra

adabra
(senior tag)

Szerintetek mennyire "fájdamas" egy beázott H9 javíttatása?

Kijelző vibrálva mutat mindent, kicsit el van csúszva a kép. Érintést nem érzékel. :(

(#4785) Divinity válasza adabra (#4784) üzenetére

Divinity
(senior tag)

Nagyon.:(
A víz kár a legrosszabb eset. Teljes bevizsgálást igényel, hogy meggyőződhető legyen arról, hogy nem fog korrodálni belül semmi.

return signResponse.map(SignResolvable::getSign).orElse(StringUtils.EMPTY);

(#4786) jim bcs válasza adabra (#4784) üzenetére

jim bcs
(MODERÁTOR)

Most komolyan bekapcsoltad beázás után? :F :O

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#4787) svgyula válasza Divinity (#4785) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Nem a "korrózió" a legnagyobb gond a beázásnál, hanem az elektrolízis ami elbontja a fémet nagyon hamar! Ilyenkor azonnal ki kellene venni az akut még a hátlap törése árán is(ez az óccóbb javítás) mert ha lebont egy-két vékony szálat lehet kukázni a telefont. Ráadásul ahol a víz bemegy ott előtte már bement más is, por, szemét, fűlzsír :B stb ami vízzel jó masszát alkot ami igen lassan szárad de rendkívül jó vezető

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#4788) adabra válasza jim bcs (#4786) üzenetére

adabra
(senior tag)

Most komolyan?

Szerinted kikapcsoltam, vízbe tettem, majd bekapcsoltam?

Ezzel szemben ez történt: be volt kapcsolva, kb egy mp-re vízbe esett. Ezután már rögtön nem működött az érintés érzékelő. Anélkül pedig nem lehet kikapcsolni (csak újraindítani). Ez tervezési hiba (bár szerintem ebben az esetben talán mindegy lett volna).

(#4789) adabra válasza svgyula (#4787) üzenetére

adabra
(senior tag)

Nem életszerű, amit írsz.

(#4790) svgyula válasza adabra (#4789) üzenetére

svgyula
(őstag)

Neked biztosan több a tapasztalatod mint a szervizeknek igaz? Nincs életszerű!! A víz egy vezető közeg főleg akkor ha szennyezett!(kémia olvass!) Azok a pár tized milliméter vastag összekötő lábak pedig percek alatt 0-ra esnek szét! És hiába jön a "coddálkozás" ezt alaplap és kijelzőcsere oldja meg ha a tulajnak megéri! Nálam is volt már jó pár teló amit a "varázs eszközökkel" próbáltak javítani de azokból is csak levélnehezék lett mert későn vették ki az aksit(vagy én vettem ki mikor odahozták). A fiam minden nap ezt csinálja szóval ennyit az "életszerű" megjegyzésről! Itt a mese vége..........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#4791) adabra válasza svgyula (#4790) üzenetére

adabra
(senior tag)

Félreértettél. Azt értem, hogy mit csinál a befolyt víz és mit okoz.

Erre gondoltam:
"Ilyenkor azonnal ki kellene venni az akut még a hátlap törése árán is"

Az nem életszerű, hogy a feleségem (ill bárki más), miután elesett és közben vizes lett a telefonja, gyorsan keres egy követ vagy betondarabot (más nem lett volna kéznél) és elkezdi széttörni a hátlapot.

(#4792) svgyula válasza adabra (#4791) üzenetére

svgyula
(őstag)

Mivel ragasztott elég lett volna egy lakáskulcs azzal lefeszíteni és kitépni az akku kábelét! Még mindig olcsóbb ~10eft egy hátlapcsere mint ~100eft-ér egy új telefon nem?

(#4793) bedibazsa válasza svgyula (#4792) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

Tényleg nem életszerű, amit írsz. :D

(#4794) eurolac

eurolac
(senior tag)

Sziasztok! Korábbi Honor telóimban (4x; 5x) volt olyan lehetőség bekapcsolása valahol a beállításokban, hogy napfényben még plusz fényerőt nyomott a kijelzőre. Biztosan emlékszem hogy volt ilyen. Igaz az 4es vagy 5os droid volt még. Üdülni vagyunk, napfényben botranyosan alig lehet látni a kijelzőt maxra húzva. A fiam Huawei P9 lite 2016 lealázza napfényben láthatóság szempontjából. Ezen a telon se a 7es, se az oreon nem találok opciót rá. Nálatok is hasonló a helyzet napfényben? Galaxy j5 2016ban is van olyan lehetőség, hogy napfenyben max 15 percig rá tudom adni a kakaót a kijelző fenyerejére. (Mintha a honor 10 topikban is olvastam volna hasonló gondrol)

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#4795) bedibazsa válasza eurolac (#4794) üzenetére

bedibazsa
(senior tag)

Sajnos nincs benne ilyen, napfényben semmit nem látok én sem.

(#4796) Ftomek válasza bedibazsa (#4795) üzenetére

Ftomek
(újonc)

Fejlesztői beállítások-Olvashatóság növelése napfényben-be (Oreo 368) Ma tűző napon fotóztam semmi gondom nem volt a láthatósággal, mondjuk merült és melegedett rendesen...:-)

[ Szerkesztve ]

(#4797) eurolac válasza bedibazsa (#4795) üzenetére

eurolac
(senior tag)

Ok, köszi. Sajnálom hogy ezt a lehetőséget kivették belőle. Sajnos minden telefon kompromisszumos valamilyen szinten még ha drágább telokat nézek akkor is.

Eurolac

(#4798) nrg_52 válasza eurolac (#4797) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Ott van az, ahol elotted szolo kollega mondja:

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4799) eurolac válasza nrg_52 (#4798) üzenetére

eurolac
(senior tag)

Nem szoktam mokolni a teloimat. A fejlesztői lehetosegeket sem szoktam piszkálni. Ezeket a dolgokat mint pl a fényerő növelése napfenyben alapban kellene tudni egy ilyen kategóriájú telonak. A regebbi kiadasok tudták. Azért köszi, mivel igy nem ok, rápróbálok. Kis segítséget kérek: hogy hozom elő? Beállítások....mit kell kopogtatni? 😁

Eurolac

(#4800) Ftomek válasza eurolac (#4799) üzenetére

Ftomek
(újonc)

Telefon névjegye, build szám talán 15x?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.