2018. október 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-03 18:17:06

GAMEPOD.hu

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5351) jim bcs válasza gabor.vig (#5350) üzenetére

jim bcs
(ÁRMESTER)

No para, ha sárgulni fog azt észreveszed.

Beárazós topikok: https://prohardver.hu/tema/armester_topik/index.html

(#5352) nrg_52 válasza gabor.vig (#5350) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Feher hatternel lejet legkonnyebben eszrevenni, kijelzo szelen.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5353) modflow

modflow
(őstag)

Na nekem továbbra sincs frissítésem....

(#5354) hjoci1980

hjoci1980
(senior tag)

Nem akarom elkiabálni, de mintha a 374-en végre megoldották volna a widget frissülések problémáját.
Mondjuk épp ideje volt!

" Run Forest! Run! " \ Honor 9

(#5355) FistXL

FistXL
(lelkes újonc)

Nekem volt egy olyan kamera bug, hogy a megjelenített kép fentebb csúszott, a felső ikonok benne voltak a megjelenített képben, ezt végre kijavították.

[ Szerkesztve ]

(#5356) FistXL

FistXL
(lelkes újonc)

Egyébként sajnos időközben tönkrement a hangszóró, recseg, zörög, ez most van másodjára, mióta megvettem a telót… Semmilyen szennyeződést/vaspor nyomait nem látom benne, csak egyszerűen rossz... :( Fél éve elvittem szervizbe ugyanez miatt, azóta jó volt, pár napja meg megint rossz. A telót szeretem egyébként, csak ne lenne ez... :O

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#5357) modflow válasza modflow (#5353) üzenetére

modflow
(őstag)

Van itt még olyan ember rajtam kívül, akinek nem jött meg a 374-es frissítés?

(#5358) TigerDzsó válasza modflow (#5357) üzenetére

TigerDzsó
(lelkes újonc)

Igen.

(#5359) zhorvath válasza modflow (#5357) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Szerintem bőven vagyunk így. A családban 2 telefon is van, de frissítés egyikre sem jött még.

(#5360) zsinnyegtet válasza zhorvath (#5359) üzenetére

zsinnyegtet
(tag)

Itt szintén semmi...türelem :))

(#5361) DaDa válasza modflow (#5357) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Nekem a 367 óta semmi nem jött.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5362) qltsar válasza DaDa (#5361) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Arra szerintem ne is varj, mert nem hivatlos OTA volt a 367. Servicerepair ROM-mal fel kell raknod a 368-at, utana megkapod majd a frissiteseket (elmeletben).

[ Szerkesztve ]

(#5363) DaDa válasza qltsar (#5362) üzenetére

DaDa
(senior tag)

köszi, sejtettem, erről van valahol leírás vagy link, hogy hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5364) DaDa

DaDa
(senior tag)

A videós leírással nekem nem megy. Az ajánlott 5.0.300 hisuite nem ismeri fel a telefont. :((

(#5365) qltsar válasza DaDa (#5363) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Thread

B368 Service Repair (EU)

Kicsit fura a leiras, de elmeletileg ket file-t kell flashelni, eloszor a normal update.app-ot, utana meg a /dload/venrod/update_****_hw_eu.app-ot kell atnevezni update.app-ra, es felflashelni, majd manualisan kell wipeolni utana.

Szukseges egy exFATra formazott SD kartya a filemeretek miatt, vagy esetleg egy pendrive OTG-vel osszekotve a telefonnal.

A teljes belso tarhely torlodik!

(#5366) svgyula válasza modflow (#5357) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Nekem a 358-nál áll és addig nem is lesz frissítés amíg a kínára kiadott IMEI számmal is megkapja mindegyik. Sajna a huawei IMEI alapján osztja a frissítést mint kiderült :((( és tök mindegy, hogy hol van a telefon helyileg csak akkor kapja meg ha az IMEI-hez tartozó országban is kilökik a frissítést. Nálam a hicare-ban hiába regisztráltam a már meglévő email címemmel a telefonos azonosításkor csak kínai telefonszámot fogad el így mindig azt írja, hogy a regisztráció nem teljes! Mindezt akkor amikor a Honor 6-al regisztrált(teljes) fiókot használom!?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5367) DaDa válasza qltsar (#5365) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Köszönöm

Amúgy ezt tesztelte valaki már innen? Működik?

[ Szerkesztve ]

(#5368) svgyula válasza qltsar (#5365) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Ugyanaz a módszer mint az előző telómnál. Nincs két file! Van a normál frissítés amikor az SD kártya gyökerébe kell egy dload könyvtárat csinálni erre írja dload/update.app ahol a file az egész ROM. Amit letölteni lehet az pedig egy zip állomány ezt ki kell csomagolni és a benne levő file-t bemásolni a feljebb leírt helyre majd átnevezni update.app -re. Az exfat file rendszer pedig azért kell mert ez nagyobb lesz mint 4GB és a FAT32 nem lát nagyobb file-t. Én is beleszaladtam ebbe a hibába. Ha fent van akkor akár a háromgombos módszert is meg lehet próbálni. DE fontos ha bármilyen rendszer file módosítva lett, vagy a telefon rootolt akkor mókuskerék(bootloop) lesz a vége.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#5369) qltsar válasza svgyula (#5368) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Bar nem toltottem le az allomanyt, de ez nem normal ROM, hanem service repair. Ahogy irtam, mindent wipeol, valamint a masodik update.app azert kell (valoszinuleg), hogy a regio specifikus (/cust) particiot felulirja. XDA-n olvasd vegig a topicot, megcsinaltak tobben is a leiras alapjan.

Te szerintem a normal frissitesekre gondolsz, ott valoban egy update.app van, amit a dload mappaba kell helyezni az extSDre, valamint ebben az esetben nem wipeolodik a belso tarhely.

link

[ Szerkesztve ]

(#5370) DaDa válasza qltsar (#5369) üzenetére

DaDa
(senior tag)

És vajon én egy normál ROM_al nem tudom 368ra frissíteni? Mindenképp kell a service repair? Amúgy most tölti a gép de nem túl gyorsan. A leírásban meg ugye először a sima update app-ot írja és utána a másikat. Meglatjuk mi lesz benne a letöltésben. Lehet kérek még majd segítséget. Bár valószínű csak a hosszú hétvégén vágok bele.

[ Szerkesztve ]

(#5371) svgyula válasza DaDa (#5370) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Segítek ha nem sikerült volna a frissítés. A csomag tartalmaz egy leírás könyvtárat(ReleaseDoc)
Valamint egy Software könyvtárat. Első lépés minden leírással ellentétben(délelőtt megcsináltam :K ) A dload könyvtárat felmásolod az SD gyökérbe(formázás természetesen !exfat!) Először a legnagyobb állományt kicsomagolod az (update_sd.zip) az SD/dload könyvtárba! Ha megvan akkor telefon kikapcsol->mindhárom (vol+,vol-,power) gomb egyidejű nyomással és a felirat megjelenéséig tartással indítod a telepítést. Ezzel felrak egy valami C42 vagy hasonló(nem írtam le :B ) ROM-ot. A kicsomagyolt állományokat törlöd az SD/dload könyvtárból! Na itt kezdődik az érdekesebb mutatvány. Van 2db könyvtár STF-L09_hw_eu és egy STF-L09S_hw_eu az "S" egy másik típus(gondolom) ezért ami az elsőben található update_sd_STF-L09_hw_eu.zip állományt áthelyezed a dload könyvtárba ezután átnevezed update.zip névre és a szervizmenüből elindítod a telepítést tárcsázó -> *#*#2846579#*#* szervizmenü software upgrade-> SDCard Upgrade. Ha minden jó akkor telepít! Ha nem talál semmit akkor ezt a zip állományt is ki kell csomagolni az sd/dload könyvtárba és újra kezdeni a szervizmenüben. Ha sikerül akkor elméletileg "EU" kompatibilis :DDD ROM lesz az eredménye. Elméletileg azonnal felkínálja a magyar nyelv/régiót..............
Ha készen vagy akkor valami ilyesmit kapsz:

Viszont ezek után sem jött semmilyen frissítés továbbra sem, mert ez a június 1. változat.

(#5372) qltsar válasza svgyula (#5371) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Szerintem feleslegesen csavarod meg a dolgokat. Egyszerűbb, ha ugyanúgy 3 gombossal felrakja a "második" update.app-ot még "recoveryből", egy SD kárya ki-be rakással (már, ha persze van kártyaolvasó, vagy esetleg másik eszköz amiben felül tudja írni a file-t) valamint utána ajánlott egyet wipeolni a userdata & cache particiókat, még mielőtt elindulna először a rendszer.

Nála a hiba abból indult, hogy non-official-t rakott fel, valószínűleg FF-ről, amire már nem fog jönni update, a 374 még nem rolloutolt, nálam is 368 van, majd jön...

[ Szerkesztve ]

(#5373) DaDa válasza qltsar (#5372) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Köszönöm mindkettőtöknek. Most nézegetem és azt nem tudom, hogy ha ext4-re formáztam a kártyát, ara hogy érdemes átmásolni a dload-ot? Win alá nem nagyon találtam olyan explorert ami sd kártyával is megy. Vagy berakom a telóba és kábellel átmásolom? Tudom ez elég alap kérdés. Utána jön a dilemma, hogy kell-e az első nagyobb dload.app vagy elég ha 368-at felrakom. De mivel kolléga már felrakta előttem és neki sem jön a 374 még ha nem is rolloutos, lehet várok még én is míg nem biztos a dolog. :)

(#5374) qltsar válasza DaDa (#5373) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

MIért ext4-re formáztad? Az nem lesz jó, lehet, hogy még recovery sem fogja tudni olvasni (bár kétlem). Nem ext4-et mondtunk, exFAT-ot.[link]

[ Szerkesztve ]

(#5375) DaDa válasza qltsar (#5374) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Hopp. Jogos...picit fáradt vagyok. Lehet kipihenem elobb magam. Azért volt olyan fura az egész partíciónállás. 😀

(#5376) svgyula válasza qltsar (#5372) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Erre semmi szükség "valamint utána ajánlott egyet wipeolni a userdata & cache particiókat, még mielőtt elindulna először a rendszer" mivel teljesen újrateszi a rendszert és töröl minden adatot. Inkább előtte a hisunyival egy teljes mentést PC-re! :K Ezután nem kell újra belakni csak visszaállítani!

(#5377) szotyika4

szotyika4
(újonc)

Ma reggel kaptam OTA frissítést B372-es verzióra. Szépen frissítette B374-re. A készülék februári és Telekomnál vásárolt.

(#5378) qltsar válasza szotyika4 (#5377) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Nekem most jon lefele a 374. 372-t nem kinalta fel.

(#5379) szotyika4

szotyika4
(újonc)

Én a 368-at annó service rommal frissítettem 372-re, de úgy látszik hogy benne volt az OTA frissítés sorrendjében.

(#5380) DaDa válasza szotyika4 (#5379) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Megkérdezhetem melyik 372es(link) romot használtad és melyik leírás alapján?

(#5381) zhorvath válasza qltsar (#5378) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Én is ma telepítettem. Úgy néz ki, hogy működnek a widgetek. :)

(#5382) qltsar válasza zhorvath (#5381) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Amit eszrevettem:

Nova elott elindul a Huawei Home, eddig vagy nem indult, vagy nem volt latvanyos.

A dpi beallitas megint elszall ujrainditaskor, amit 368-ra 360a-rol javitottak...:W

A widgetek nalam a legutolso Nova update ota tokeletesen frissitettek amugy 368-on is.

[ Szerkesztve ]

(#5383) zhorvath válasza qltsar (#5382) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Igen, újraindulás után a Huawei Home jött be.
Meg is ijedtem, hogy esetleg a javítás abból állt, hogy letiltották egyéb launcherek futását.

Nekem nem frissültek a widgetek, pedig minden Nova béta verzió is települ.
Csak a kijelző elfordítása után lehetett őket frissíteni, most ez a probléma végre megszűnni látszik.
Az igazi próba este jön, amikor meccsek lesznek.

(#5384) modflow

modflow
(őstag)

Most nekem is megjött a 374-es frissítés. :)
284 mb csak.

[ Szerkesztve ]

(#5385) bedibazsa válasza modflow (#5384) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

A teljes az 3.22 GB. Szerintem érdemesebb azt felrakni.

(#5386) modflow válasza bedibazsa (#5385) üzenetére

modflow
(őstag)

Miért neked van választási lehetőséged?

Mert nekem nincs, ezt írja és kész a 374-re.

[ Szerkesztve ]

(#5387) modflow válasza modflow (#5386) üzenetére

modflow
(őstag)

Ja, felül lehet kattintgatni tényleg, ott van full.

[ Szerkesztve ]

(#5388) qltsar válasza modflow (#5384) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Nalam 3.22 GB volt. Sosem ertettem, hogy miert nem csak update package-et kapunk, FF-en elerheto mindig a kicsi OTA is.

(#5389) modflow válasza qltsar (#5388) üzenetére

modflow
(őstag)

De most már látom, itt is lehet választani kicsi és nagy között.

Remélem egyik se törli az adatokat!

(#5390) szotyika4 válasza DaDa (#5380) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Ezt a 372-es romot használtam: http://androidhost.ru/41b Dload mappát kicsomagoltam az sd kártya gyökerébe, aztán telefon kikapcsol és három gombos indítás. Ennyit csináltam. És persze mindent formáz ez a fajta telepítés.

(#5391) DaDa válasza szotyika4 (#5390) üzenetére

DaDa
(senior tag)

:R

(#5392) zhorvath válasza zhorvath (#5383) üzenetére

zhorvath
(fanatikus tag)

Működik minden királyul. :)

(#5393) szotyika4 válasza DaDa (#5391) üzenetére

szotyika4
(újonc)

A 374- es service rom is fennt van ezen a megoszó oldalon. Le is töltöttem, de a zip file hibás! Link: http://androidhost.ru/7l1 Esetleg meg lehet ezt is próbálni, de mindenképpen tesztelni kell a zipet. Lehet csak nekem jött le rosszul.

(#5394) svgyula válasza szotyika4 (#5393) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Nekem a tegnapi mókolás után (amit fentebb olvashatsz) pár perccel ezelőtt talált frissítést. Igaz csak a teljes verzió kiválasztására reagált. Akkor beadta a 374-et és tölti le.

(#5395) qltsar válasza svgyula (#5394) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Szerintem nem egyedi eset, nekem a quick update-re nem hozott ki reggel semmit, csak a teljes csomag letöltésére.

(#5396) bontabela73

bontabela73
(kvázi-tag)

Üdv mindenkinek!

Ma kora délután érkezett (csak teljes csomag van):

(#5397) Divinity válasza bontabela73 (#5396) üzenetére

Divinity
(senior tag)

mótvá' ;]

.sign{ display: none; }

(#5398) bedibazsa válasza bontabela73 (#5396) üzenetére

bedibazsa
(fanatikus tag)

Heló! Ennek a témának mi a neve? Köszi.

(#5399) bontabela73 válasza bedibazsa (#5398) üzenetére

bontabela73
(kvázi-tag)

Total Eclipse

https://drive.google.com/file/d/1kWj5XnY1uD9kwEjxXApmvPxNEiYfZprT/view?usp=sharing

(#5400) qltsar válasza bontabela73 (#5399) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Ugye csak nevegyezes, es hasonlosag van az altalad linkelt, es ekozott:)? link

(#5401) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

B376:

(#5402) svgyula válasza qltsar (#5401) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Épp tegnap olvastam a Mate20 pro kapcsán a GPU kapcsolgatási lehetőségről. Mivel az előző Kirineknél még nem volt megoldott a többfokozatú GPU használat lehet erre találtak valami megoldást. Mert ugye a sima használat alatt feleslegesen van kihajtva a GPU. A GPU teljesítménynek csak a játékoknál van igazán jelentősége. Na meg az aksit is szívja rendesen. Remélhetőleg mérhető lesz az üzemidő különbség.

(#5403) Divinity válasza svgyula (#5402) üzenetére

Divinity
(senior tag)

" A GPU teljesítménynek csak a játékoknál van igazán jelentősége "

Ja, a GUI kirajzolása kit érdekel. ;]

.sign{ display: none; }

(#5404) DaDa válasza szotyika4 (#5390) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Lenne még egy kérdésem, letöltöttem a 372-t de ebben is több file van. Egy dload mappában van az update_sd.zip és a 2 STF-L09_hw_eu. Te csak simán a fő dload mappát tetted SD gyökerébe? A második L09-es file-t fel sem tetted?

(#5405) szotyika4 válasza DaDa (#5404) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Úgy ahogy van az egész Dload mappát másold fel. Van benne egy update.zip és 2 mappa. Mind kell.

(#5406) DaDa válasza szotyika4 (#5405) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Rendben, köszönöm és csak egyszer futtattad a 3 gombos telepítést? Bocsi a sok kérdésért de nem szeretném téglázni, frissítettem már sok telefont de Honort most fogok így először.

(#5407) szotyika4 válasza DaDa (#5406) üzenetére

szotyika4
(újonc)

Igen, csak egyszer. Szépen végigmegy a telepítés kb 10 perc alatt. Aztán ujraindít és lehet belakni újra. Biztonsági menést készíts az adataidról és a belső tárhelyről, mert minden törlődik.

(#5408) svgyula válasza Divinity (#5403) üzenetére

svgyula
(őstag)

Pontosan ahogy írod! Azt egy ennél jóval gyengébb GPU is simán megoldja! :K A Honor 6 GPU-ja lényegesen gyengébb volt és az is FHD kijelzős tehát ne magyarázd meg, hogy a GUI-hez erőgép kell, mert nem! Ha lenne egy 4K-kijelző akkor talán de annak ekkora méretben csak epénisz hatása van. Gondolom azért rendesen tesztelték a működést több frekvencia tartományon belül is, mielőtt elkezdtek a GPU skálázáson gondolkodni.

(#5409) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Valaki használ two-step authentication-t gmail (Google)-hez? Akárhogy nyomok rá a security prompton a yes-re nem jelentkezik be egyik szolgáltatásba se. Nem tudom, hogy a frissítés előtt is ilyen volt e sajnos, vagy pont az az okozója.

(#5410) nonsen5e válasza qltsar (#5409) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Használok, megy, de mondjuk az nem sokat jelent itt a többségnek. :D

「今が最高」

(#5411) Sanki válasza qltsar (#5409) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

Honor 8-on használom és működik. :K

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#5412) DaDa válasza szotyika4 (#5407) üzenetére

DaDa
(senior tag)

Köszönöm Neked is és qlstar-nak is a segítséget. Fölment minden gond nélkül a 372 majd egyből meg is találta a 374et.
:C :N

(#5413) qltsar válasza nonsen5e (#5410) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Köszi :DDD! Tehát vagy te RR-el, és Sanki H8-al :DD .

A lentihez hozzáadnám, hogy B374-el, mókolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5414) MeSKA

MeSKA
(fanatikus tag)

Nektek volt olyan, hogy e-mail írás közben meg kellett nézned valamit, átugrottál a Chrome-ba és mire visszamentél eltünt a már félig megírt mail? Nincs a piszkozatokba se, eltűnt mintha nem is írtam volna semmit. Gyári mail app (Hotmail beállítva), 374 szoftver. Nem tudok rájönni mitől... :/

[ Szerkesztve ]

(#5415) gabor.vig válasza MeSKA (#5414) üzenetére

gabor.vig
(fanatikus tag)

Most, hogy mondod, mintha nekem is lett volna ilyen régebben.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.