Hirdetés

2019. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-21 20:47:52

GAMEPOD.hu

Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6251) modflow válasza Lackooo84 (#6250) üzenetére

modflow
(őstag)

Nem tudom mi az. Nekem nem is kell kód, én root-olni szeretnék.

(#6252) nrg_52 válasza modflow (#6251) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Feltetele sajnos a bootloader nyitas.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6253) modflow válasza nrg_52 (#6252) üzenetére

modflow
(őstag)

Most komoly, hogy a gyártótól kellett, lehetett kérni a rootoláshoz a kódot??
Ami illegális?
:D

(#6254) Lackooo84 válasza modflow (#6253) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

A bootloder kód nem csak roothoz kell, azzal tudsz pl. más recoveryt, és mondjuk más régiójú romot stb feltenni, ami nem illegális. Elvileg a kód lekérés garanciavesztéssel járt, de a gyakorlatban a kutya nem foglalkozott vele.

There's only room for one Boss... and one Snake...

(#6255) Anonymus95 válasza Lackooo84 (#6254) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Egy szimpla roothoz eddig nem kellett BL unlock szerintem..de lehet rosszul tudom.
Recovery és egyéb rom okhoz már igen.

(#6256) Lackooo84 válasza Anonymus95 (#6255) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Már hogyne kelett volna, patchelni kell a ramdisket, azt meg anélkül nem tudod megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#6257) qltsar válasza modflow (#6253) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Illegális?!?! :DDD

Amúgy lehet nyitni most is, dcunlockerrel, újakat is elvileg. Szerencsére én még ingyen megúsztam a kódot, bár nem használtam, mondjuk mióta Pie-ra frissítettem kezdek kibillenni az komfortzónámból... :(

(#6258) Anonymus95 válasza Lackooo84 (#6256) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Én még Sony M-et rootoltam. Ott nem kellett. Majd Huawei P8 volt soron, bár igaz, ott eleve az Arrow Magisk rom volt a cél..szóval önálló root ott már nem volt. 1 évig használtam úgy, aztán 1 éve lett Honor V 10..azóta semmi mókolás..minden stock. AdGuard szűri a reklámokat, minden más meg már van. Most már még ACR is gyári Huawei.
Egyedül a TWRP féle backup hiányzik..viszont a stock romot meghagynám.

(#6259) gazso75

gazso75
(fanatikus tag)

Nekem a VoLTE ikon nem jelenik meg az értesítési sávban, pedig engedélyezve van. Telekom.

(#6260) Lackooo84 válasza gazso75 (#6259) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Az a Telekomnál nem is fog megjelenni sajna, mert a telekomos carrier_config fájlban 00000000 a scriptje. Ha van rootod, akkor meg tudod oldani. Bővebben, hogy értsd, mármint a scriptes részét.... Csak a Telenornak és a DIGI-nek van 10101010 beállítva gyárilag, a Telekom és a Voda 00000000. Szóval csak onnan tudhatod, hogy megy a VoLTE, ha hívás közben 4G-n marad a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#6261) Anonymus95 válasza gazso75 (#6259) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Magát a 4G-t mobilnetezés közben láthatod, vagy Tweaker for EMUI ban kapcsolhatod be, hogy mindig jelezzen. Ahogy a kollega is írja, ha hívás közben 4G-n marad az a sim, akkor az VoLTE hívás, egyéb esetben visszavált 3G-re.
Ha 2 SIM-et használsz és az egyik mobilnetre használt (nyílván 4G) a másik hívásra, akkor lehet előbb be kell állítani a két kártyás 4G-t, hogy a hívós sim is 4G-n legyen.

(#6262) chros válasza Anonymus95 (#6241) üzenetére

chros
(őstag)

"A ne zavarj mód nem jó?"

Az nem, az egesz radio finkciot akarom tiltani. A kikapcsolas is megoldas lehet, de az lassabb.
Tasker-t megnezem koszi!

(#6243) miauut: "Automatelt progit. Nálam mindent lehet benne állítani, kikapcsol mindent, ha kell. Root nélkül."

Airplane modot is, biztos ez? :)

(#6255) Anonymus95: "szimpla roothoz eddig nem kellett BL unlock szerintem"

Igen, rosszul tudod :) Kell (es a Huwai mar nem ad ki). XDA-n sokan ezert ragtak be a Huwai-ra, es fogadtak meg, hogy soha tobbet ... :)

(#6263) miauut válasza chros (#6262) üzenetére

miauut
(kvázi-tag)

Megnéztem, azt nem, csak a wifit, és Bt.-t tudja ki-be kapcsolni.

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9

(#6264) Lackooo84 válasza chros (#6240) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Te, amúgy az a mozdulat, hogy odaérinted reggel ill este az ujjad... az miért ilyen megerőltető?? Ennyire ne legyünk már elkényesedve... :D

(#6265) aronpapa válasza aronpapa (#6209) üzenetére

aronpapa
(tag)

Sajna 1 teljes nap SIM karival sem jött meg rá a frissítés, és a HiSuite szerint is a legújabb soft van rajta (C432).
:(

(#6266) MeSKA

MeSKA
(fanatikus tag)

Egy kérdésem lenne, naptár esemény riasztást hogy lehet beállítani, hogy ne egy sms hang hanem rendes csörgés (mint ébresztőnél) legyen? Egyszerűen nem találom...

(#6267) svgyula válasza MeSKA (#6266) üzenetére

svgyula
(őstag)

Naptár-háromcsík-beállítások-értesłtések-hang........
Ha itt nincs megfelelő akkor amit szeretnél "hang" berakor a belső tárhely notifikations könyvtárba újraindítod a telót és benne lesz a listában.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#6268) MeSKA válasza svgyula (#6267) üzenetére

MeSKA
(fanatikus tag)

Az a baj, hogy csak egyszer játsza le. Úgy lenne jó, ha addig csörögne amíg le nem nyomom... Gyári hangok között is csak az sms hangok vannak, normál csengés nincs.

(#6269) Anonymus95 válasza MeSKA (#6268) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Ha bemész a leírt beállításhoz, akkor legfelül ott lesz, hogy Válasszon egy dalt. Ott választhatsz egy saját zenét, ami belső tárhelyen van. Egy zene 3-4 perc..annyi idő alatt csak észreveszed.

(#6270) MeSKA válasza Anonymus95 (#6269) üzenetére

MeSKA
(fanatikus tag)

Köszönöm, azt megtaláltam. Akkor ezek szerint ismétlésre nincs mód? Egyszer lemegy és kész... :(
Nem zeneszámot tennék be csörgésnek, hanem valami ébresztő szerű hangot. De akkor így tárgytalan.

(#6271) svgyula válasza MeSKA (#6270) üzenetére

svgyula
(őstag)

Nem értem? Mi az, hogy ismétlésre nincs mód? Ha kell egész nap jelez sőt akár egy nappal előtte is elkezdi! Be kell állítani azt az időt amikor elkezdi és addig amíg az esemény megtörténik jelezni fog! Természetesen nem egyfolytában de ~5percenként kb.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#6272) Anonymus95 válasza MeSKA (#6270) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Ezt nem ébresztő, ez egy értesítés, mely egyszer cseng, mint ahogy a többi értesítések is.
Viszont valóban, az eseményhez be lehet állítani több emlékeztetőt is, így akár 1 órával, két órával, az esemény kezdésekor stb szólhat, hogy figyuzz.
Úgy gondolták, ha tojást főzöl, ott az időzítő. Hogy állíts be ébresztőt. Az eseményekkor csak értesít.

(#6273) MeSKA válasza Anonymus95 (#6272) üzenetére

MeSKA
(fanatikus tag)

Értem már, köszi a segítséget! :)

(#6274) chros válasza titankahn (#5887) üzenetére

chros
(őstag)

Koszi, ugy nez ki magatol kiszaradt a hatso kamera, most mar ertekelhetoek a kepek. Ezutan vigyaznom kell, hova teszem le :)

(#6275) svgyula válasza Anonymus95 (#6272) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Nem egyszer cseng! Be lehet állítani egy időtartamot amin belül ismétlődik! Nézd meg az új esemény-megnevezés-ott egész nap- alatta kezdete vége! Ha ez nem állítod be akkor valóban csak egyszer jelez. Ha beállítod az időintervallumot akkor addig jelez amíg ez az idő le nem jár!

(#6276) bontabela73

bontabela73
(kvázi-tag)

Üdv!

A németeknél úgy tűnik, hogy már a 9.0.1.168 frissítés érkezik. [link]

(#6277) nrg_52 válasza bontabela73 (#6276) üzenetére

nrg_52
(őstag)

Nem csak a nemeteknel. :DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#6278) Ftomek

Ftomek
(újonc)

Sziasztok! Random módon bekapcsol a Ne zavarj! Nincs ütemezve... Találkozott már valaki ezzel? Tudna segíteni? Köszi előre is nagyon zavaró!

(#6279) Anonymus95 válasza Ftomek (#6278) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Nem lehet, hogy egy naptári esemény okozza?
Nézd meg a speciális hozzáférés beállítások kózött a ne zavarj mód hozzáférésnél, mik férhetnek hozzá és vedd szemügyre azokat az appokat.
Beállítások, Alkalmazások, Alkalmazások, jobb fent menü, speciális, és ott lesz.

(#6280) Ftomek válasza Anonymus95 (#6279) üzenetére

Ftomek
(újonc)

Köszönöm szépen! Mifit kavar be úgy nézem!

(#6281) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Fülhallgató problémája volt esetleg valakinek Pie frissítés óta? Harmadszor csinálta meg velem, és fix, hogy nem a headsetem a ludas. A telefon megvétele óta ezt használom, se Nougat, se Oreo alatt nem volt ilyen probléma.

A jelenség az, hogy a készülék érzékeli, hogy a headset csatlakoztatva van, viszont nekiáll a zene üvölteni a külső hangszórón, ezt persze később realizálja az ember, főleg utcán, vagy munkahelyen vicces tud lenni, amikor háromnegyed hangerőn felüvölt a kedvenc zenéd...:).

Akármit csináltam nem jött rendbe, amíg újra nem indítottam, viszont újracsatlakoztatás nélkül már egyből a headseten küldte ki a hangot.

(#6282) Lackooo84 válasza qltsar (#6281) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Márpedig ez csatlakozó probléma lesz.

(#6283) qltsar válasza Lackooo84 (#6282) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Az, hogy ki sem húzom, újraindítás után pedig jó? Gyanús...

(#6284) Anonymus95 válasza qltsar (#6283) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Factory resetet csinálnék. Ezt véleményem szerint egy kapcsolóval nem lehet megoldani. Valami mélyebb probléma van.

(#6285) qltsar válasza Anonymus95 (#6284) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

2x volt már Pie óta, még egyszer nem szeretném, és értelmét sem látom :(.

(#6286) bontabela73

bontabela73
(kvázi-tag)

Nemrégen jött az értesítés.

(#6287) Anonymus95 válasza bontabela73 (#6286) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Ez milyen téma nálad? Tetszenek az ikonok, jó nagyok így látássérültként jól jönne!

(#6288) qltsar válasza bontabela73 (#6286) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Fura, általában +14-18 nap szokott lenni, mint amikor itt először látom kiríva, de most nekem is megjött. Biztos megjavul ettől a headset probléma haha :DDD!

(#6289) modflow válasza qltsar (#6288) üzenetére

modflow
(őstag)

Pont ezt akartam írni, nekem is +14 nap, de most megjött. :D

(#6290) qltsar

qltsar
(PH! addikt)

Egy érdekes google-translate-elt cikk a Honor 9 162-es Pie update-ről: [link]

(#6291) bontabela73 válasza Anonymus95 (#6287) üzenetére

bontabela73
(kvázi-tag)

Szia!

Az alaptéma neve Mosaic Blue a Play Áruházból, az ikonok a Pro Black témából vannak, amelyet a Témák alkalmazásból töltöttem le.

(#6292) bontabela73 válasza modflow (#6289) üzenetére

bontabela73
(kvázi-tag)

Lehet, hogy azért jön ilyen hamar, mert nem csak biztonsági frissítés van benne, hanem mert hibajavításokat is tartalmaz? Egy ilyen javítást már felfedeztem. A 162-nél amikor a háttérben futó alkalmazásokat bezártam, a Beállítások mindig ott maradt a háttérben, azt mindig csak felfelé pöcköléssel sikerült kilőnöm. Most, ha rányomok az összes megnyitott ablak bezárására, a Beállításokat is kilövi.

Talán van még más javítás is, eddig ezt vettem észre.

(#6293) modflow válasza bontabela73 (#6292) üzenetére

modflow
(őstag)

Nekem a Firefox-ot akkor zárta be, ha vagy 4x felfelé kihúztam. :(

És most se!

[ Szerkesztve ]

(#6294) qltsar válasza modflow (#6293) üzenetére

qltsar
(PH! addikt)

Nekem is volt hasonlo issue, sot, egy ido utan az is feltunt, hogy ket alkalmazast azert nem bir bezarni, mert feltuzte a rendszer oket allandora.

(#6295) feco88

feco88
(fanatikus tag)

Sziasztok. Az nektek feltűnt, hogy a 9es droid érkeztével a gyári kamera appban a videó módnál nem lehet stabilizációt beállítani? Eddig mindig ott volt a szoftveres bekapcsolás lehetősége viszont mióta le frissült nem találom sehogy :))

(#6296) Anonymus95 válasza feco88 (#6295) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

180p 30fps és 720p nél érhető el. Szépítés nélküli módban.
Egyébként szerintem működik csak már nem lehet kikapcsolni.
Próbáld ki. Ha remegteted, nagyon remeg vagy alig mozdul?

(#6297) feco88 válasza Anonymus95 (#6296) üzenetére

feco88
(fanatikus tag)

Sajnos remeg mint a bolond. Onnan tűnt fel. 720p vagy 1080p nél nekem nem jelenik meg olyan menüpont mint a 8-as droidnál. Szépítés ki van kapcsolva. :((

(#6298) Anonymus95 válasza feco88 (#6297) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Nekem sem jelenik meg H View 10-en, viszont működik. Sima 720p videó és szépítés csúszka teljesen lehúzva,
Esetleg próbálj meg a kamera alkalmazás adatait törölni.. hátha.

Ugyanez van nekem is mint neked a képen.

[ Szerkesztve ]

(#6299) feco88 válasza Anonymus95 (#6298) üzenetére

feco88
(fanatikus tag)

Igen igazad van. Ha a szépítést akár 1-re felveszem már szélesebb lesz a látószög és mégjobban remeg a kép :D oké működik a stabilizálás de kevésbé tűnik hatékonynak mint a régi rendszeren.

Halkan megjegyezve barátom P10-e a rázkódáscsökentés bekapcsolásával ugyanúgy vissza vesz a látószögből. Ergo ugyanúgy dolgozik mint a Honor 9. Pedig azt írták megjelenésekor, hogy abban optikai képstabilizátor van. Ha jól emlékszem. :)

(#6300) Anonymus95 válasza feco88 (#6299) üzenetére

Anonymus95
(senior tag)

Az optikai stabilizátorral csak az a baj hogy úgysem tudja senki ellenőrizni hogy valóban az van e benne...

Vegyél egy gimball t és akkor jó lesz a stabilizálás.

[ Szerkesztve ]

(#6301) feco88 válasza Anonymus95 (#6300) üzenetére

feco88
(fanatikus tag)

Nyilván úgy van. Egy jobb gimball persze rengeteget hozzátesz nem vitatom csak részemről úgy tűnt mintha nem oldaná meg szoftveresen a stabilizálást mert jobban észre venni a kezem remegését mint a régi szoftvernél.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.