Új hozzászólás Aktív témák

  • zkas90

    senior tag

    válasz b. #24 üzenetére

    Fejfájást meg maximum az okozhat, hogy ha nem eredeti játékkal játszol.

    i5 4440 + gtx 750 ti párossal játszogatok (marhanagyondenagyonritkán PC-n).
    A Batman sorozat sajnos nincs XBO-ra, ezért mindegyiket PC-re vettem meg.

    Sejtettem, hogy az Arkham Knighthoz épp hogy elég lesz, de az azért durva, hogy 1600x900-as felbontásban minden kikapcsolva és minimum beállítással épphogy belefértem a 2 giga vramba :D
    Egyébként így is gyönyörű volt a játék és 0 akadással végigtoltam. Nagyszerű élmény volt, csak látszik, hogy 2 giga vram már nem feltétlen elég a játékoknak.

    Annyit kellett csinálnom, hogy manuálisan felrakni hozzá valamelyik VISUAL STUDIO frissítést, mert dll-t hiányolt a drága.

    Na de nem ez a lényegi része a dolognak, hanem az Arkham City. Frissen telepített win10 és nvidia driver. A játék nem indult el ilyen hibával (csak a dátum frissebb ugye):
    Fatal error!

    QA_APPROVED_BUILD_JANUARY_2011 424000 11-04-2012 15:05.24 (Wwise: 2011.1.0 #3886) Game

    Address = 0xe129fd (filename not found) [in C:\Steam\steamapps\common\Batman Arkham City GOTY\Binaries\Win32\BatmanAC.exe]
    Address = 0x41fc12 (filename not found) [in C:\Steam\steamapps\common\Batman Arkham City GOTY\Binaries\Win32\BatmanAC.exe]

    Steamből frissen telepítve, helyi fájlokkal ellenőrizve, minden win10 frissítéssel karöltve.
    Kipróbáltam sok javaslatot, de nem oldódott meg. Annyira pedig nem érdekelt jelenleg a probléma, így letöröltem a francba a játékot. Majd egyszer megpróbálkozok vele újra.
    A slusszpoén, hogy ugyanazzal a win10 + nvidia párossal korábban normálisan elindult.

    ui: Unokatesómnak csináltam meg a gépét múltkor és megkért, hogy rakjam már fel neki az összes commandost is. Nem mai játékok az egyszer biztos. Win7 rendszerre mentek fel.
    Minden directx ami kellett hozzájuk megvolt, minden játék elindult és működött faszán.
    Hazavitte a gépet és annyit csinált, hogy összedugdosta a kábeleket (amit egy indomított majom is meg tud ugye csinálni). Majd jött a telefon, hogy "directx hibára hivatkozva nem indul egyik sem".

    Nálam tökéletesen működött, nála nem. Nem történt semmilyen szoftveres változtatás a két próbálkozás között, mégis újra kellett telepítenie a directx-et a gépen és utána megjavult.

    Ezt nem rovom fel semminek, mert régi játék meg blablabla, csak tényleg vannak ilyen szívások, amiket mindenki ismer, csak viták közben nem említik meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák