Új hozzászólás Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    válasz Csapoati #11 üzenetére

    Én is 83-as vagyok, véletlenül sem vitatnám el a '90-es évek (fifa) játékait, sokat nyomtam pl megadrive-on.
    Aztán jöttek az újabb generációk, épp a nagy 3D szárnyra kapásakor. Azt hiszem a FIFA ’98: Road to World Cup volt az utolsó cím, ami még a "szép időket" idéző, valódi hangulatos és lényegében az összes számomra fontosabb előre lépést tartalmazta.

    Aztán elindultunk egy kicsit más irányba.
    Az engine szó és a grafika elkezdett a játszhatóság, élvezhetőség faktor elé kerülni. Ki a franc tudta akkoriban, hogy mi az az engine? Voltak bitang játékok és/vagy bitang jól kinéző játékok és persze ezek koppintásai. John Carmack sem jutott volna sehová, ha csak egy kiugróan szép tech demót készít anno a doom-engine-ről.
    Manapság ezt a hibát sokan meglépik.

    Persze, hogy jobb, ha mindenki felismerhetőbb és látszanak a feszülő vádlik, de ez már nem hoz lázba az új fifa-k kapcsán. (Annyival szebben már nem lehet egy vádli izmot lemodellezni és a játékosok mozgása is a régi mozgások felvételeiből készülhetnek, picivel több részletből.. több poligonnal, 4k textúrákkal.. na nee!)

    Az akkori 2D sprite-os játékok annál inkább. Hangulatban, zenében nagy élmény volt minden egyes(!) egymást követő részt kipróbálni, játszani. Utóbbi időben talán a 1-2 PES volt elismerésre méltó, mert a játék élményéhez igyekeztek hozzá adni. Sikeresen!

    Nem tartom véletlennek, hogy épp abból az időből kezdenek újragondolásokat kiadni más kategóriákból is (pl mortal9, giana sisters, stb)

    Jó dolog a grafika, de aki érti konkrétan mire gondolok "élmény" alatt, az tudni fogja folytatni a korábbi listámat. Azok a fejlesztők, akik ott voltak a hőskorban és betartják az íratlan szabályokat, ma is tudnak játékokat készíteni.. a nagyobb kiadók meg belemagyaráznak mindent az elfuserált játékaikba. Lassan a felhasználó a hibás ;]

    :::::::::::
    szerk:

    Sine Mora hamarosan meg is lesz vásárolva a cikkírónak köszönhetően.
    JA igen: ismertem a címet (C64) és köszi a cikket! :R

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák