H​ir​de​té​s

2018. január 18., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Def26

Def26
(PH! félisten)

Istenem. Már csak egy Redneck Rampage hiányzik a retro tesztekből. :) :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Nokia:On Windows Phone:Off

(#2) oriic válasza Def26 (#1) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Az mekkora király játék volt. :DDD :C

Live-Die-Respawn

(#3) csenger41

csenger41
(kvázi-tag)

Nagyon jó kis írás, bár én csak a Blood 2-vel játszottam, de az sem volt semmi... :DDD

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#4) Polllen

Polllen
(PH! nagyúr)

Azokból az időkből nekem ez a nr. 1. :)

Még soros porton is multiztunk vele!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) LorenzoHUN válasza Def26 (#1) üzenetére

LorenzoHUN
(PH! kedvence)

A Redneck Rampage-t kiadhatnák például Androidra...BIZTOS,hogy lenne ember,aki megvenné.Annó elég jól kimaradt...de MOST tabon 99%,hogy bezsákolnám egy ezres alatt..
Kár,hogy vesznek el jó címek,mert ide-oda mentek fejlesztők,felbomlottak stúdiók,jópár retro játék sikkad el emiatt.
Pedig szerintem remek üzlet lenne...a mai mobilok korában ami a 30-as korosztálynak a jelen volt...instant get,ahogy szép magyarul mondják.
Vagyis éppúgy,mint ahogy a polcon ott figyelnek a huszonéves filmek eredeti DVD-ként...sok régi játékot megvenne,aki ezekkel kezdte a játékot.PÉNZÉRT IS.
De egyébként ott van pl.a Carmageddon is Androidon,ami igencsak népszerű,én örülnék,ha ráharapnának a retróra...
És félve említem meg,hogy Facebookon is lehetne ez biznisz...ha a Dead Trigger 2-t át tudták ültetni oda is...akkor lényegében az összs régi játék is kijöhetne.
Nem mert FB fan vagyok...hanem mert egyszerű és működő módot ad az FB a retrózásra,install,stb.nélkül,a felhős save pedig csak hab a tortán.

---------------------------------Steam,Origin:LorenzoHUN-------------------------------------------- ----------------------- http://steamcommunity.com/id/lorenzohun-------------------------- -------------------------------Battle.net:LorenzoHUN#2852 ----------------------------------

(#6) WinPho

WinPho
(senior tag)

Imádom ezt a cuccot! :DDD :R Úgy tudom, valamikor Edgar Allan Poe-tól is idéz. Nagyon sok dologban hasonlít a Duke Nukem 3D-re, Easter Eggekben sincs hiány.. :D Vazze.. Itt a nyár, lehet neálni.kifekszek égecce'. :K

A 2-t csak kipróbáltam, de azzal a lendülettel is dobtam a fenébe. Iszonyat gyenge, és gyakorlatilag bárhol meghalhatsz...

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#7) matej013

matej013
(lelkes újonc)
LOGOUT blog

I wanna be like Kevin! :D Egyébként én is írtam a játékról tesztet. A gepgieny.hu-n fent van.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#8) BoB

BoB
(PH! addikt)

Egyik kedvenc játékom volt. Felejthetelen :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom. I march for Macragge, and I know no fear!

(#9) Showhai

Showhai
(lelkes újonc)

Itt egy youtube vidi, ami pl a Transfusion-t is bemutatja, ami egy Quake1 engines Blood remake. Csak multi egyelőre.
Transfusion
Most teszem fel a BloodTC-t ami elvileg csont ugyanaz, mint az eredeti, csak win7-en? Majd meglátjuk...
Ha teszteltem, belinkelem.
Imádtam ezt a gámát :R

[ Szerkesztve ]

Duoble Chekc Everytihng

(#10) Showhai válasza Showhai (#9) üzenetére

Showhai
(lelkes újonc)

szerkidő :U

szóval ez még nincs kész, az uccsó pár epizód hiányos.

De itt a link vállalkozó szelleműeknek.

Ez meg háááát enyhén szólva wtf lista :DDD
Mondjuk ez Duke Nukem 3D, de annyira nem OFF.

[ Szerkesztve ]

Duoble Chekc Everytihng

(#11) ysengrin

ysengrin
(senior tag)

Gyerekkorom egyik kedvenc játéka volt, de anno amilyen béna voltam mindig csak az első pálya ment. :)

do you like hurting other people?

(#12) Hintalow

Hintalow
(senior tag)

Ugh, kiskoromban (csak havernál, mert akkoriban gépem még nem volt) toltuk, kicsit féltem tőle, akkoriban gyerekként a morbid humor annyira nem jött átt :B

All we ever wanted was an answer...

(#13) Trevize1987

Trevize1987
(senior tag)

Nagyon sokat nyomtam az első és a második résszel, nem igazán értem miért nem jött folytatás.

Nagyon úgy néz ki, hogy minden itt a PH-n árult "gééémer" 486-oson fut a Battlefield 3 ultra beállítások mellett. Senkinek nem akarom elrontani az üzletét, de azért húzzatok már egy határt komolyan.

(#14) Crydan

Crydan
(senior tag)

Mai napig itt figyel a Blood 2 a polcomon ;]

Xiaomi Redmi Pro 128GB Exclusive Edition - PS Vita 8GB - Playstation 4 1TB Ultimate Player Edition - Life's Good :)

(#15) waithEard

waithEard
(őstag)

Nagy kedvenc volt, ez is, és a Blood 2 is. Köszi, jó írás! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#16) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Egyből eszembe jutnak a fehér fekvő házas 486-os gépek a suliból rajtuk az ugyancsak fehér 14-15"-os monitorok Low Radiation és Energy Star felirattal :D

Az első az volt hogy a sírból kikelve, pár zombit levasvillázva elkezdtünk focizni a fejükkel. Aztán egy idő után olyan motion sickness lett úrrá rajtunk hogy el kellett fordulni :)

A Blood 2-höz meg "csak" ennyit.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) aelod

aelod
(PH! kedvence)

Legjobb volt.
Nálam verte a Duke-ot is simán...

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#18) Narasim

Narasim
(fanatikus tag)

nyugodtan ki merem állítani, hogy még így 33 éves fejjel is ez életem legjobban élvezett fps játéka. mind single, mind multiplayerben! :C

én is soros porton multiztam vele annak idején. akkor lett meg az első saját gépem (100mhz-es cyrix)! több mint fél élettel ezelőtt :O

a gog-os verziót meg is vettem.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga! havi 390.- ft-ot tessék rászánni a prohardverre! Xiaomi - SOHA többet!

(#19) Blyan

Blyan
(PH! félisten)

Mennyit nyomattam anno. :D Nagy fíling volt. :K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20) satz18

satz18
(őstag)

Hát rendesen meghoztátok a kedvem. Lehet kipróbálom. A régi fps-ekkel csak az szokott lenni a bajom, hogy csomót kellett bennük bolyongani.

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#21) Def26 válasza satz18 (#20) üzenetére

Def26
(PH! félisten)

Én inkább azt mondanám, gondolkodni. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Nokia:On Windows Phone:Off

(#22) afterburner_ válasza Trevize1987 (#13) üzenetére

afterburner_
(őstag)

azt hiszem a blood 2 után a monolith a no one lives forevert kezdte el erőltetni amiből a 2 egész jó volt, de utána a fear sorozat annyira nem jött be..

Blood viszont isteni volt, még a 2-vel is el lehetett bohóckodni :)

Digimax 2850 mah ipari AA tölthető akku * CISS-es nyomtatók * Minőségi tinták * Canon nyomtatófejek * Patronok, akár régi kellékanyag beszámítással * >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<< Ip7250 Mg5450 patronok cli 551, pgi550

(#23) Blyan válasza afterburner_ (#22) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

A NOLF 1-2 szinten isten játék volt.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24) waithEard válasza Blyan (#23) üzenetére

waithEard
(őstag)

+ 1 :K
Sajnos a F.E.A.R szvsz elég unalmas lett, annak ellenére, hogy voltak nagy pillanatai.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#25) atosan

atosan
(PH! addikt)

Aztamindenit! De sokat nyomtam éjjelekig :-D

Huawei Mate 10 lite

(#26) ysengrin válasza Def26 (#21) üzenetére

ysengrin
(senior tag)

Hát a kulcskeresést a pálya eldugott sarkaiban nem mondanám igazán gondolkodásnak. :U
Kedvencem ebből a Wolfenstein 3d amiben minden szoba ugyanúgy fest és még minimap sincs.

(#27) Lomha 8V

Lomha 8V
(PH! addikt)

Hatalmas játék volt! :D

(#28) kutga

kutga
(PH! nagyúr)

Mindjárt megveszem. :D

Az élet négy magnál kezdődik.

(#29) Polllen

Polllen
(PH! nagyúr)

Caleb dumája mai napig üt:)

(#30) Aryan

Aryan
(senior tag)

Anno sokat játszottam vele. Favorit volt még a Redneck Rampage, Shadow Warrior és a Duke. Érdekes akkor nekem még elég volt bőven singlezés, ma egy játék single playere sem fog meg. Régi kedvenc volt még a Heretic és a Hexen.

(#31) Polllen válasza Aryan (#30) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

Ezekből nálam a rangsor:
Blood
Shadow Warrior
Heretic
Redneck
Hexen
Duke

Mind imádtam, de a duke fogottc meg a legkevésbé. Nem tudom miért, de nagyon zavart az a 3d... A többinél nem, pedig kb egy kutya. Még a dark forces-t is imádtam.

(#32) robogo81

robogo81
(fanatikus tag)

Nálam az üzenetjelző hang az,amikor eszelősen röhög(van vagy 4 fokozata,abból az utolsó). :DDD
Dosboxon simán futtatható az eredeti dosos verzió is.

Volt bootloopos G4 occópínzé vett. wot:rober_tab (ha van kedvem kigurulni,néha)

(#33) lugosi

lugosi
(PH! nagyúr)

Lehet, hogy egyszerűen csak öreg vagyok már, de szerintem ebben a korszakban voltak a legjobb játékok. Valahogy más adta el a játékot, mint manapság, kellett nagyon a hangulat (grafika és ilyesmi nem volt elég). Még gyengébb grafikájú cuccokkal is nagyon el lehetett lenni, ha megvolt a hangulat. Ezt manapság nem érzem (igaz jóval kevesebbet is játszok).

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#34) caprine válasza Def26 (#1) üzenetére

caprine
(senior tag)

A számból vetted ki a szót. :DDD Mondjuk a duke nukem meg a doom többször lepörgött nálam mint ez, de igazi klasszikus.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a földön sehol. (SCKG)

(#35) nuke7

nuke7
(PH! kedvence)

jó írás :K

*** Youtube: https://goo.gl/COHvLk ***

(#36) djkakukk

djkakukk
(fanatikus tag)

Le fogtok hurrogni, de az előbb nyomtam végig egy GP2-t.

Jaja, a DOSost, 1995-ből.

Például:
Damon Hill, David Coulthard, Jos Verstappen, Rubens Barrichello, Michael Schumacher, Ukyo Katayama, Mika Hakkinen, Christian Fittipaldi (jesszusom!), Alessandro Zanardi (szegény), Andrea de Cesaris, ...

Sz@r grafika (mai szemmel), szuper játékmenet (minden szemmel).

HAJRÁ CSALÓK! MIATTATOK KITILTANAK - TEHÁT A HARDVERAPRÓ A CSALÓK PÁRTJÁN ÁLL! - MY NAME IS BÁNÁTI. BÁNÁTI RICHÁRD NORMAN - A VIP-Phone kinyírja Neked a világot.... - Hopp, innen letörölték 'cerelmem' nevét... :-))

(#37) atosan válasza djkakukk (#36) üzenetére

atosan
(PH! addikt)

Hurrrr :D

Huawei Mate 10 lite

(#38) Creed23

Creed23
(kvázi-tag)

Jó kis cikk, kedvet kaptam én is a játékhoz megint :) Esetleg a filmes utalásokra kitérhettél volna.

wavecom.wireless, Nokia l920, Lenovo t520, iphone 5

(#39) janos1988

janos1988
(PH! addikt)

Főleg ha csalással vitted végig, hogy fújoltak :)

http://www.ferfihang.hu/2012/11/14/feminista-ertelmezo-szotar-kozhelygyujtemeny-es-paradoxonkollekcio/

(#40) janos1988 válasza janos1988 (#39) üzenetére

janos1988
(PH! addikt)

+ a zongorázás, telefonálás stb...

http://www.ferfihang.hu/2012/11/14/feminista-ertelmezo-szotar-kozhelygyujtemeny-es-paradoxonkollekcio/

(#41) Piftuka válasza Showhai (#9) üzenetére

Piftuka
(őstag)

"Itt egy youtube vidi, ami pl a Transfusion-t is bemutatja, ami egy Quake1 engines Blood remake. Csak multi egyelőre."

Lehet, hogy a grafikát szerették volna "feltuningolni" a Quake motorjával, de ez iszonyúan csúnya lett.

Ráadásul az eredeti játék hangulatát, groteszk báját éppen nem adja vissza.

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://tamop.ofe.hu / www.nfh.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak/

(#42) Blyan válasza Polllen (#29) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Jó kis Kiefer Sutherland szerű baritonnal. :D

(#43) Piftuka válasza afterburner_ (#22) üzenetére

Piftuka
(őstag)

"azt hiszem a blood 2 után a monolith a no one lives forevert kezdte el erőltetni amiből a 2 egész jó volt, de utána a fear sorozat annyira nem jött be.."

És milyen jól tette, hogy a NOLF-ot "erőltette! :K "Egész jó volt"...?

A "No One Lives Forever" a Half-Life-ot követően a legjobb valaha készült történet alapú FPS volt, és szerintem még a mai napig sem készült annál jobb játék a műfajban.

A klasszikus kémfilmek sajátos hangulata, a lenyűgöző grafika, az addig soha nem látott ötletek, az elképesztően változatos játékmenet, a díjnyertes pályatervezés, a hosszú játékidő, és a kifinomult, finoman, de bőséggel adagolt jellegzetes humor emelték a csúcsra azt a játékot.

A második része már nem sikerült olyan jól... igazából az első rész számomra 100%-ot érdemel (ami ritka egy játék esetében), a másodikra csak 80%-ot adok a játék elején "rétestésztaként" elnyújtott, unalmas, orosz helyszín miatt.

Egyébként abban a részben is... amikor Kate és a skót egy gyerekeknek való triciklin üldözték a "rosszfiút" először nem tudtam rendesen célozni a nevetéstől. :DDD

Én a mai napig várom azt az FPS-t, ami a NOLF méltó utódja lehet.

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://tamop.ofe.hu / www.nfh.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak/

(#44) Piftuka válasza djkakukk (#36) üzenetére

Piftuka
(őstag)

"Le fogtok hurrogni, de az előbb nyomtam végig egy GP2-t.
[..]
Sz@r grafika (mai szemmel), szuper játékmenet (minden szemmel)."

:R

A "Grand Prix 2" a mai napig az egyik legjobb Forma1-es szimulátor, ami valaha készült.

Szerintem a számítógépes játékok világának egyik legnagyobb tragédiája, hogy egy olyan zseniális vállalat, mint a MICROPROSE eltűnt a porondról!
(A nem kevésbé zseniális DID, Spectrum Holobyte, Digital Integrations - a teljesség igénye nélkül - kaliberű csapatokkal együtt.) :(

(#45) beteg

beteg
(őstag)

A sok doom klón között ez nekem kimaradt, de ha ez ilyen jó, hát végigtolom! :)

Csak futni kell!

(#46) FinalCaleb válasza Piftuka (#44) üzenetére

FinalCaleb
(kvázi-tag)

Jó kis írás lett! Kiragadtad a játék, illetve az akkori FPS játékok lényeget. Mindegyikben rengetek egyedi elem és stílus volt akkor. Épp ma toltuk végig coop-ban a Blood Dead Reckoning epizód összes pályáját, legnehezebb fokozaton ;]

Én úgy látom, hogy egy Blood remake ugyan esélyes lehet, de kétséges mekkorát ütne a végeredmény. A Flying Wild Hog srácok ügyesen összehozták a Shadow Warrior-t, de talán túlságosan el is tértek az eredetitől. Az új ROTT pl. nekem nem jött be.

A Blood jogok a Warner Bros.-nál vannak. Az Interceptor és a Devolver is megkereste már őket. Az utóbbitól túl magas árat kértek volna... 3D Realms-tól "örökölt" anyagok már rég az Interceptornál vannak. Fizikailag is. Néha raknak fel art-ot meg fejlesztői írásokat a régi Duke meg Shadow Warrioros cuccokból, de a WB megmondta nekik, hogy ha bármit is kiszivárogtatnak a "Horror 3D" anyagokból akkor két tucat ügyvédet a seggükbe nyom és jön a jogi pankráció...

Kicsit off, de aki bírja Caleb hangját (Stephan Weyte) annak ez tetszeni fog:
FPS-The Movie

[ Szerkesztve ]

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#47) ysengrin válasza FinalCaleb (#46) üzenetére

ysengrin
(senior tag)

Remélem is, hogy készül majd remake és a Devolver szárnyai alatt mert eddig ahány játékkal játszottam eddig attól a kiadótól mind zseniális volt.

(#48) Djuree

Djuree
(PH! félisten)

mekkora zsír játék volt ez. sok számtech óra az áldozatául esett. ;]

(#49) FAR

FAR
(kvázi-tag)

ez itt a reklám helye:

aki imádja ezt a játékot és nincs meg neki eredetiben, az szóljon, nekem van egy komplett nagydobozos Blood eladó (UK kiadás, tehát nem cenzorált). tökéletesen működik, fél éve nyomtam végig utoljára a P2-es gépemen:D

[ Szerkesztve ]

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#50) Showhai válasza FAR (#49) üzenetére

Showhai
(lelkes újonc)

Ez is, csak nem nekem :DDD

Ez talán egy megbocsátható OFF :)

Brutal Doom

Freeware. Letöltöttem, elindítottam, kishíján sírtam a meghatottságtól ANNYIRA JÓÓÓÓÓÓ :Y :C :R

Ehun egy link ("nehogy kettőt kelljen kattyintani") :))

doom.wad, doom2.wad kell hozzá.

Duoble Chekc Everytihng

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.