Új hozzászólás Aktív témák

  • nonsen5e

    addikt

    Az első kettő rész kimaradt, a 3-mal eléggé sokat játszottunk. A kiegészítők után is volt bug bőven, a multit meg nyögvenyelős volt megcsinálni - és kissé instabil tudott lenni.

    A 4-et csak kipróbálás erejéig játszottam pár órát (emiatt lehet pár dolgot nem láttam át annyira pontosan, mint kellett volna), a hangok és a grafika nagyon egyben van - mondjuk hozzá kell tenni, hogy lehet csilli-villi a térkép, de számomra sokkal kevésbé áttekinthető pont a grafikai elemek és stílus miatt, mint az elődje. Ez különösen igaz akkor, amikor nagyjából félig vagyok belenagyítva a térképre, és az országhatárok vastagabb kontúrral vannak meghúzva mint bizonyos megyék teljes mérete. Ha meg nem vagyok belenagyítva a játékba eléggé, akkor összevonja a hadtestek ikonjait a környező megyékben.
    A sok esetben zavaró 3D modellek (épületek, egységek, légvédelmi egységek, erődítmények, gyárak...) kikapcsolásával meg nem lehet látni mi van a térképen.

    A National Focus rendszer nagyon jó lenne, de totál hülyeségekkel van tele - de kis országok esetében sajnos (de még nagyobbaknál is) elég sok viszont a sablonos focus. A politika és a kereskedelem szintén korrekt - egyszerű és áttekinthető (abba nem mennék bele, hogy milyen össze-vissza dolog, hogy milyen fejlesztéshez mi kell, és mennyi).
    A kémkedés rendszert nagyon sajnálom, hogy kivették, sokat dobott hozzá szerintem a játékélményhez, és egyáltalán nem lett volna a 4 sem bonyolultabb tőle, ha bent hagyják.
    A fejlesztések mikéntje és mennyisége viszont már hagy bőven kivánnivalót maga után, a 3-hoz képest túlságosan le van egyszerűsítve.

    A harc tervezése és maga a harc hozta azt a színvonalat (szórakoztató, jó játszani), amire számítottam (és még többet is), de mondjuk lehetett volna kicsivel több egység benne, és sokkal egyszerűbb mint a 3-ban. Most itt gondolok az utánpótlási vonalakra és összességében a vezetőkre, felszerelésekre, de legalább nem töltök el 3 órát a játék kezdetekor a németek seregeinek számomra megfelelő egységbe szervezéséről.

    Bug meg nagy furcsaság legalább már startnál sokkal keveseb volt benne, mint a 3-ba sok év után.

    Hárman játszottuk: tengelyhatalmak oldalán Német/Olasz/USA ;]
    Japán (gép) egy darab hajóval egy darab egységet idehozott, aztán ez már elég volt arra, hogy nekik adják fel magukat a franciák - szép japán csík keletkezett az általunk lerohant fro. közepén.... Anglia pedig szintén hasonlóan egy bábállamnak (Yunaan) adta fel magát.

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

Új hozzászólás Aktív témák