Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz embe #23 üzenetére

    Hitelesíteni laborban lehet. Ha mérőeszközzel hasonlítod össze akkor a mérőeszköz hibahatára bizonytalansági faktor, de sok más gond is lehet.

    pl.: optikai pulzusmérő (mi band 3-4) egy hitelesített Omron felkaros pulzusmérőhöz képest nyugalmi állapot mérésekor is elég nagy szórást mutat (hol plusz 2-3-5, hol minusz ugyanennyi), de a pulzus változását is lassan "követi". Van, hogy egyszerűen nem hiszi el az algoritmus, hogy 190+ a pulzusom, és nem hajlandó 174 fölé menni a mutató holott pont az lenne a lényeg, hogy mikor értem el a 190-et.
    Ezért keresem mindegyikben a BT pánt lehetőséget, de 60k alatt csak direkt BT óra tud ilyet, de az meg mást nem tud.

    Kedvesemnek most volt 24 órás vérnyomás mérése kardio miatt. Köszönő viszonyban nem volt amit a mi band 4 mért.

    Bohóckodáson kívül az optikai mérés semmire nem jó. Azt a kb. értéket magamról én is meg tudom mondani óra nélkül. Más embert meg nem mérek. Magas pulzusnál, és gyors változásnál meg teljesen fals értéket mutat.

Új hozzászólás Aktív témák