Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    Hogy szükség van é a sok és rengeteg magra az jó kérdés. Anno az volt a kérdés minek a négy mag? (A kettő az vitán felül kellett. Nem lehet összehasonlítani az eggyel). A technológia evolúciója majd eldönti jó volt e az irány. Inkább azt látom, hogy az energia és egyéb hatékonyság kezd előre sorolódni, és erre próbál választ adni az AMD. A chipletek egyenként is baromi erősek. Tehát el tudom képzeni, hogy az AMD a felépítést tekintve a rengeteg maggal nem arra gondol, hogy mai magok lesznek, hanem kissebb, egyszerűbb chipletek, mondjuk teljesítményben 20%-al gyengébbek mint a mostani chipletek, de abból kétszer annyi. Nagyobb CPU teljesítmény, jobb kihozatal, gazdaságosabb gyártás, nagyobb profit. Egyszerűbb felépítés miatt jobb turbó, magasabb órajel egy magra. Mivel kisebb a chiplet, nem termel annyi hőt. Mivel magas a frekvencia egyszálasban jobb teljesítmény mint a konkurencia, több szálasban pláne. Mondjuk ehhez gyanítom kell új utasításkészlet is, hogy kihasználható legyen az előny.
    Ahogy nézegetem az Intel heterogén magjai is valami hasonló irányt akarnak követni, csak más megközelítésben.
    Persze szigorúan csak találgatok mert túlpörgött a fantáziám. :B

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák