Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Skynet258 #26 üzenetére

    Amikor valaki sértődöttségből kezd el "véleményt" formálni, akkor szoktam kiszállni.

    Így vagyok én, mikor valaki az olvasásról akar engem kioktatni... ;)
    Nem nagyzolás, de kevés magyar ember olvasott nálam több könyvet magyarul. Legalább negyven évig legalább heti egy-kettő kötetet olvastam el... Az első öt és az utolsó öt évben kevesebbet . Persze volt, mikor átlag naponta egyet, ez terjedelemfüggő. Ennek túlnyomó része regény/elbeszéléskötet volt és amiket kétszer-ötször olvastam el, azokat egyszer számolom csak... Itt most csak azokról a könyvekről beszélek, amiket e-book olvasón el lehet/érdemes olvasni. Számtalan ilyen jellegű könyvet olvastam el. Ez kicsit érdekesen jelenne meg egy e-book olvasón... (Átszaladtam a nappaliba, hogy gyorsan nézzek egy olyan könyvet /a sok közül/ az egyik polcon, amit nem lehet igazán fekete fehérben szövegesen élvezni...)
    Sokat kölcsönöztem könyvtárból, párat megvettem, ha volt rá pénzem és elérhető volt. Szépirodalmat sosem gyűjtöttem, de volt amit egyszerűen meg kellett vennem, az utolsó filléreimből is, például az én példányaimat olvasta az egész szoba anno a koliban, ezt a kiadást... Ja és mi még 16 fős szobában laktunk, meg is látszik szegény könyveken.... Életem első negyven évében nagyjából csak papíralapon olvashattam, az utolsó 18-ban már szerencsére nem. Úgyhogy, ha lehet ne oktassatok ki arról, hogy mit jelent olvasni... ;)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák