Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Fel lehet mondani a paneleket, de kérdezem én: Hányan olvastok híreket e-book olvasón? Hányan fórumoztok róla? Márpedig az olvasás túlnyomó részét ez teszi ki időben. Nagyjából ötven éve olvasok. Jó olvasóprogrammal bármilyen szín, betűnagyság stb. beállítható, de ami a legfontosabb a telefon mindig nálam van. Azaz ergonómiailag, mindent figyelembe véve sokkal kevésbé fárasztó nekem telefonon olvasni, mint e-book olvasón. A rátöltés meg nyilván egyszerűbb korlátlan nettel, ha van térerő, pár perc alatt minden elérhető. Sok éve nem olvasok papírkönyveket, bár sajnos ma már elektromosat is sokkal kevesebbet, mert amikor 10+ könyvvel közlekedtem a könyvtárból/ba, az "ergonómiailag" gyakran okozott hátfájást.
    Az olvasás a leggyorsabb információszerzési mód számomra, ezért nem szeretem például a hangoskönyveket hallgatni, mert sietnék, a beszéd meg rohadt lassú. :)
    Sajnos a digitalizáció hátrány is, mert rengeteg könyvről lemaradunk, hiszen sokat meg sem írnak már, mert adott témában az információ más módon komplexen hozzáférhető.
    A kijelzőről még egy mondat:
    Sajnos azt kell mondanom, volt egy gagyi ebook olvasód (vagy régi modell) és az alapján ítélsz.
    Sajnos azt kell mondanom, hogy volt egy gagyi telefonod és az alapján ítélsz.... ;]
    Lehet, hogy másnak fárasztó a képernyőn olvasás, lehet szerencsés az alkatom, de nekem nem zavaró a szoftveres szemvédelemmel ellátott kijelzők olvasása. A telefonom már jó ideje maximálisan a környezeti fényeket figyelembe véve jelenít meg mindent. A Win is igyekszik már és most például még éjszakai módban fórumozok. A nem színes kijelző meg óriási hátrány, ha éppen nem szépirodalmat olvasok. :) Színes e-ink meg tudtommal még nincs az e-book olvasókban.
    Bocs, van, de nekem ez nagyon gagyi lenne.
    Első telefonom, amin könyvet olvastam: [link] ehhez még Javába kellett konvertálni a könyveket. Utána sokáig olvastam ilyenen:[link]. Később ilyenen: [link] Ez már elég kényelmes méret volt. Van nagyobb tabletem, de nem hordom olvasni, mert a mostani telefonom kb. ekkora kijelzővel rendelkezik. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák