Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz llax #36 üzenetére

    Épület sérülése: igen
    Lehulló falevél, árnyék: nem (ilyen esetben csak akkor van esélyed, ha Te voltál ott előbb)

    Tehát ha elköltözök valahova, ahol vannak 2m-es fák, megnőnek 10m-re, szétborongatják a tetőt, a csatorna lerohad, beázik minden a sok levél miatt, akkor nevem kuss, mert a fa ott volt előbb. Igaz, nőtt egy picit, de hamarabb ott volt :DDD Tökre reális és érthető, logikus is.

    Tipikusan a betelepülők sorsa a rég ott lakóval szemben. Még akkor is, ha a törvény betűje szerint a betelepülőnek van 100%-ban igaza.

    Ezt kifejthetnéd hogyan néz ki.

    A nagy többségét természetesen nem (abból külterületen lett és lesz akácerdő), de korábban emlegettem, hogy belterületi kertekben, telkeken is egyre gyakoribb. Itt már teljesen jogosan vergődhetnek a szomszédok... Én is várom, mi fog kisülni ebből...

    Sok szerencsét a leendő szomszédoknak.

    A linkelt cikkben emlegetett távolságok már nincsenek hatályban, de ezt ott is írják. Ami helyette van (gumiszabály), az az új ültetésekre vonatkozik, erdő (tipikusan külterületen) esetén ezek betartását más szabályok teszik majdnem lehetetlenné... (ott nem min, hanem max.!!! 3m)
    (benne vagyunk nyakig az adminisztratív részben is)

    Ezért jó dolog, hogy egyfelől a jogfinek is sík hülyék mindenhez, másfelől nem nagyon érdekel senkit semmi ebben az országban. Így én bátran mosolyogtam ma is a vénasszony arcába és már a fültokot sem vettem le vagy állítottam le a fűrészt. Szépen vágtam a csonkokat tovább, majd bejöttem meginni a limonádémat. Ez itthon így működik. Biztosan feljelenthetne 2-3-4-5 jogcímen is azért, amit csináltam. Tegye. Még mindig jobb a hideg szobából papírokat írni, mint 4 méter magasan tetőt fabrikálni a mocskoban és 45 fokban. Jó dolog felnőni, na ;]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák