Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz llax #29 üzenetére

    Ha akkor kerültek oda a a fák beleegyezésed nélkül, amikor már ott laktál, akkor minden a szomszédod sara, kérdések nélkül működik a birtokvédelem.

    Nem működik kérdések nélkül, nagyon nem. Tudom, mert hát most csináltuk :B

    Ha azok a fák hamarabb ott voltak, mint Te, akkor nagyon döcögősen működik a birtokvédelem (árnyékolásra, falevélre ez esetben nem panaszkodhatsz - vedd úgy, mint ha meg sem hallanák az illetékesek)

    Az lenne még a szép, ha ez így menne. Szerencsére nem így megy. Majd 2 tulaj között valaki végigülteti neked dióval a kerítés tövét, te meg élvezed, hogy 15m-es körben semmi, de az ég egy adta világon nem marad meg semmi, a gyökerek feltörik a lakást és mindent, ami csak létezik, a lehulló levél bemérgez bármit a környéken a dióra meg jönnek a rágcsálók, mint a bolond. És ez így rendben is lenne. Szerencsére nem, elég szépen deklarálva van, hogy mit milyen távolságban ültethetsz. Egy szaros szamócához is 50cm kell. Dióhoz és hasonlóan gyilkos fákhoz 7-8m, ezt már pontosan meg nem mondom. Ezt a menetet meg nagybátyámék játszadozzák most.

    A leggyorsabb eset, ha állod a kivágás és eltakarítás minden költségét.

    És? Azt mondod állod. Ha nem engedi be a területére a favágót a fejeden pörögsz napestig? Mert nem tudsz mást csinálni.

    (birtokvédelemnél nem csak a korábban fennálló állapotokat de még a helyi szokásokat is figyelembe kell venni, többek között ezért is a helyi jegyzőnél kezdődik a dolog - ha "betelepült" vagy, és nem ér közvetlen anyagi kár, akkor az előbbiek értelmében, törvény által nem kimondva, de lehetővé téve: "megszoksz vagy megszöksz")

    70 év körüli lesz a ház, az akácok meg nem 70 évesek, csak a régi törzs amiből újra kihajtottak. (Ez is megérne egy kört.) És? B@szhatod a jegyződet is, tapasztalatból tudom. Az a baj, hogy internetes tudásbázis ide-oda, a hülyék nem értik meg, hogy az akác az nem játék. Annál nagyobb hülyeséget, mint belterületre, főleg kert és épület környékére betelepíteni egy ilyen hulladékot nem nagyon tudnék elképzelni.
    Statikus és dinamikus dolgokat akarunk összevetni. Egy ház az áll, Rogánt kivéve ritkán tágul magától. A fa, az nem. Tavaly esőben mikor már verte a cserepet felmentem és gallyaztam. Idén kétszer annyi és akkora lett. Ilyen alapon a lakástulajok bontsák el a portáról az összes ingatlant, mert valakinek unalmában akácost kellett szórni? :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák