Új hozzászólás Aktív témák

  • BusinessGuy

    senior tag

    A negatívumokhoz még beírnám hogy a játék megragadt valamikor 2005-ben....
    Nagyon vártam a játékot mert a GT Sport nem hozta amit az ember egy GT-tól vár. Viszont azt is vártam hogy olyan dolgokban ami már a PS! érában is kevés volt legalább most majd fejlődjenek. A játék nagyjából két pontban fejlődött. A grafika,és a tuning lehetőség. Ennyi. 2022-ben az hogy a kormány és pedállbeállítás még mindig annyi hogy a kormányon a gombokat átállíthatod és se egy forcefeedback se egy pedál se egy holtjáték beállítás nincs hogy a komolyabb beállításokról amik idestova 20 éve bármelyik komolyabb autószimulátor részei az ma már vicc kategória. Persze ez nem érinti azokat akik conrollerrel játszanak, de ettől még egy szimulátornak viccel játék esetében ez nagyon gáz. Persze lehet én vagyok a balfax,nem találtam mélyebb beállítási lehetőséget a kormányoknál a gombokon kívül..
    2022-ben még mindig azt az otromba HUD-ot kell nézni ami kitakarja a kép javát. Ezt bekapcsolhatod, kikapcsolhatod. Vagy versenyinfó only-ra állíthatod ami konkrétan leveszi az egyébként fontos adatokat a képről úgymint üzemanyag meg gumikopás de legalább a batárnagy kijelző negyedét eltakaró kutyán nem érdeklő versenyzőlista ott marad....! Ha meg mindent kikapcsolsz semmilyen információt nem kapsz a versenyről mert rádiózás nincs.
    A hangok nem fejlődtek tovább persze már nem a 2-3 résszel ez elötti porszívógyár hangok, de azért messze nem is adják vissza számtalan általam kipróbált autó valós hangját...A grafika az bitang ami az autókat illeti a pályák már kevésbé de nem rosszak viszont egyes pályákon mikor eltávolodik a kamera rendesen 2 generációval ez elötti látványba is lazán belefuthatunk. Ide tartozik az eső effektus is, ez 15 éve még jó volt de manapság főleg egy lassan 10 éves Driveclub mellett kritikán aluli. A játékmenet is megragadt az idestova 2 évtizedes szinten legalábbis eddig mást nem láttam csak a szokásos: Utolsó helyről rajtolsz érj be első 3 helyen. Futam vége nyomogasd az X-et mert jönnek az idióta kiírások, majd automatikusan a replay nyomd el mire visszakerülsz a menübe ahol megint kiírások lépj ki a versenyből kiírások válassz másik versenyt kiírások majd végre új verseny. 10 perc játékidőből olyan 2-3 perc a felesleges információkkal és gombnyomkodással telik el MINDIG.
    Félreértés ne essék nem mondom hogy rossz játék lenne a GT7, a kötelezőt azt hozza, a menük a zenék a látvány és art, a fotómód, a bődületes mennyiségű és minőségű információ a hangulat ez mind mint a szokásos top szinten mozog. Viszont maga a játékmenet amire réééges rég ráférne egy ráncfelvarrás hogy ne legyen steril az egész mintha egy 20 éves arcade autós játékkal játszana az ember amiben otromba HUD, giccses ünneplő és pontozó animáció és már 20 éve is sovány kormány és pedálbeállítás fogad pláne a totálisan tipikus rajtolj utolsó helyről gameplay-el, ez szerintem 2022-ben már nem kis gond hanem gáz. Ha már sterilség, a belső nézet is pontosan ugyan olyan semmilyen mint 10 éve. Mintha egy képstabilizátorral szerelt kamerán át néznék ki az autóból ami nem rázkódik nem mozdul sterilen ott van az autóban, és siklik az egész az úton belülről nézve mintha sz*ron csúszna...
    Nagyon vártam ezt a játékot de nem számítottam rá hogy nagyjából ugyan azt kapom mint 2005-ben csak szebb grafikával... De játszom tovább mert a GT-t önmagában szeretem. Csak azt nem hogy képtelenek szintet ugrani a versenyeket játékmenetet és főleg kormánytámogatást és beállításokat érintő dolgokban miközben ugye ez a "real driving simulation".....

Új hozzászólás Aktív témák