2019. augusztus 22., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Zsoleszhun

Zsoleszhun
(őstag)

Tegnap Debrecenben még a postán sem lehetett fizetni kártyával, ma reggel a kisboltban sem 😕

[ Szerkesztve ]

"A föld megindul, mennybolt megszakad de Erdély földje csak Magyar marad" ¯\_(ツ)_/¯

(#3) Syl

Syl
(nagyúr)

Ez külön öröm most a kétnapos ünnep előtti nagy bevásárláskor.

(#2) Apollyon

Soros lesz az...

[ Szerkesztve ]

Words cannot express how much i don't care

(#4) Apollyon válasza Syl (#3) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Helyi szupermarketben vásároltam most délelőtt, ott ment az anyázás ezerrel... Én meg fizettem gond készpénzzel like a boss. :DDD

Ez most nem Hungary only, oroszország háborúzik usával. Csak az oroszokban nincs tisztesség.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) dajkopali válasza Apollyon (#2) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

itt ugye felmerül az a probléma is, hogy a rendszer törölte vagy nem hajtotta végre a tranzakciót, vagy pedig igen, de a felhasználó nem látja

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Somatom válasza Apollyon (#4) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Ennyi. Hasitasi nem kér kódot. :)

[ Szerkesztve ]

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#7) 4Grider

4Grider
(addikt)

Mi Erste bankos kártyaelfogadók vagyunk, csak OTP bankkártyákkal kapcsolatban tapasztaltuk a problémát. ÉS fizettünk volna az erste bankos kártyáinkkal otp-es elfogadóhelyen is, ott is gond volt. CIB-es elfogadóknál nem. Ezekből ugye csak az otp a közös halmaz...

(#8) Szokenesz

Szokenesz
(aktív tag)

Tegnap délután szépen beleszaladtam ebbe..
Tegnap előtt fizu, tegnap meg elutasítva, én meg itt állok péntek délután 5-kor 500Ft-al a zsebemben és hosszú hétvége én meg nem tudom mi van a pénzemmel.. De ATM szó nélkül adott, csak a boltba nem tudtam kifizetni a dolgaim..

Szerk.: Ja, és OTP

[ Szerkesztve ]

(#9) FoxiestFox

FoxiestFox
(nagyúr)

20 perce a Sparban nem volt probléma OTP Paypassal.

http://www.flickr.com/photos/sansphoto/ - https://www.instagram.com/alxreedxx/

(#10) Ghard

Ghard
(őstag)

Tegnap nekem is elutasította Coop boltban a simple mobilfizetést. Gondoltam simán csak az alkalmazást b...ták el megint. Láttam az appban, hogy 0Ft-os volt a fizetés, tudtam, hogy nem vonták le. Ezután otp-s paypass kártyával fizettem, ezzel már ment.

(#11) Somatom válasza Ghard (#10) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Ahha. Tegnap nekem is ez volt a Simple parkolással.

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#12) Fred23 válasza FoxiestFox (#9) üzenetére

Fred23
(veterán)

Reggel az előttünk lévő kártyások nem tudtak Sparban fizetni, hallottuk is a pénztárostól, hogy beszart a POS, már azt számolgattuk, lesz -e elég HUF-unk, aztán mire sorra kerültünk, próbacseresznye, és működött, megjavult.

(#13) kekedi

kekedi
(tag)

Legalább nem fog mindenki bevásárolni erre a két napos ünnepre 2 heti élelmet. :)

(#14) cigam válasza 4Grider (#7) üzenetére

cigam
(félisten)

Nekem is Erste kártya van, 2 helyen sem tudtam fizetni, ekkor felhívtam az Erste-t. Azt mondták, hogy az OTP-nél van a gond. Elfogadja a tranzakciót, csak nem jelez vissza a terminálnak. Közben kerestem egy automatát (OTP-set találtam), az elfogadta a kártyát, és adott is kp.-t. Aztán ~4 órával később jött 2 SMS-hogy a tranzakció sikertelen, vagyis nem vonták le a számlámról a sikertelen vásárlásokat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15) TeriYaki_

TeriYaki_
(csendes újonc)

Friss élmény...

Egy diszkontban 10k körül vásároltam, mondom milyen jó lesz Apple Pay-el, pin kódot sem kell írogatni. Fizetek, mondja a nő, hogy pakoljak-pakoljak rendben van, majd "Hé.. várjá' csak, elutasítva!", újra, elutasítva. :Y

Kaptam sms-t, és értesítést az Apple Pay-en keresztül is, hogy instant sztornó volt a fizetésnél, de csak az első próbálkozásról, a másodikról semmi infó. Néztek rám a boltosok sürgetően, meg ilyen "mit szerencsétlenkedik itt ez a csóró" arccal, majd "kedvesen": "Még egyszer próbáljuk meg, és k****ra remélem, hogy jó lesz, mert már kinyomtattam a blokkot". A kolleginája meg, "Addig arrébb mennél, mások fizetnének...". :W

Harmadikra, hagyományos kártyával, elfogadta szerencsére.

Tegnap hallottam, hogy gond van a kártyás fizetésekkel, de úgy tudtam, hogy azóta rendbe hozták, meg semmilyen hivatalos infó nem ért el hozzám, ki is ment a fejemből.

Marha ciki volt a szitu is, de a boltosok viselkedése is, tekintve, hogy általában "nagy tételben" vásárolok (a többi ügyfélhez képest), és ilyen még sosem fordult elő.

Köszi a cikket, már azon gondolkodtam, hogy újra fel kéne vennem a bankkártyát a Walletba, mert, hogy a normál működött, csak az AP-es failelt.

[ Szerkesztve ]

"Nincs a világon olyan probléma, amit ne oldana meg egy csésze kávé!"

(#16) Joker88

Joker88
(őstag)

spec ma nem tudtam kiveni pénzt az ATM-ből.. kártyát kiadta, pénzt nem. Egyből telefonáltam az ügyfélszolgálatukra..

(#17) Narxis

Narxis
(nagyúr)

Ajaj, mi lesz most a 2 napos pünkösdi örömünnep előtt? Nem tudnak az emberek 2 hétre csak 1-re bevásárolni? Ájájájáj :C

(#18) Zirowe

Zirowe
(nagyúr)

Tegnap 14 óra körül Tesco és Spar teljesen lehasalt, Tesco melletti kisbolt és a lidl viszont gond nélkül fogadta a kártyát.
Sparban az otp-re mutogattak.
Pénzt simán tudtam felvenni (gránit kártya raiffeisen automata).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) Apollyon válasza Narxis (#17) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Azért ennél nagyságrendekkel nagyobb itt a probléma.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) MrTwister válasza Zirowe (#18) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

Nálunk Praktikerben ugyanez, kártyával fizettem volna, de nem lehetett, előttünk álló hölgytől a pénztáros szerint kártyáról levonta jött is neki az sms, de a terminálra nem érkezett meg a sikeres tranzakció visszaigazolása, így a kifizetett árucikket nem kapta meg a hölgy! Ment panaszt tenni az ügyfélszolgálatra. Ezek után persze már ki sem mertük próbálni a kártyás fizetést, inkább ott hagytuk a teli kosarakat, aztán elkullogtunk. KP-t sem mertem felvenni, mert miután eljöttem a pénztártól mondta az egyik ott dolgozó, hogy most beszéltek az OTP-vel és központi hiba van, sem a kártyás fizetés, sem a készpénz felvétel nem megy...nesze neked szép új online világ! :o

[ Szerkesztve ]

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#21) littlebuddha

littlebuddha
(csendes tag)

2-3 napja nem működik a közeli benzinkúton a PayPass, bedugva lehet vele fizetni. Azt mondták, hogy pár napja cserélték a terminált, biztos az okozza a gondot. De ezekszerint nem biztos, hogy az a gond.

szerintem

(#22) 4Grider válasza littlebuddha (#21) üzenetére

4Grider
(addikt)

Ebben az esetben valószínűbb a terminál probléma...

(#23) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Pénzfelvételnél semmi probléma. Takarék kártya, OTP automata.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=m7CVOQUO1mw

(#24) MrTwister válasza 4Grider (#22) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

...vagy nem, itt helyi kisboltos is panaszkodik, hogy tegnapelőtt egész nap elutasította mindenkinek a kártyás tranzakcióját, tegnap délelőtt hirtelen megjavult. Én legalábbis azzal fizettem sikerrel a figyelmeztetés ellenére is. Szóval elég random dolgok ezek, mindenesetre valami nagyon nincs rendben most az OTP tranzakciós rendszerével.

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#26) MrTwister válasza Apollyon (#25) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

Akkor jobb is ha egyelőre hanyagoljuk a kártyás fizetéseket, nehogy a pénzünk bánja...remélhetőleg a netes fizetések paypalhez csatolt bankkártyával legalább biztonságban vannak... :U

(#27) Kobaljov

Kobaljov
(senior tag)

Dél körül OTP-s ATM-ből ment a készpénzfelvétel MagNet Bankos Mastercard-al. (A downdetector-on a Mastercardra nem látok tömeges hibajelentést, bár nem is ismerik sokan (tavaly egyszer belefutottam hasonlóba, akkor volt).)

(#28) beef

beef
(aktív tag)

Én már napok óta nem tudok céges paypassos kártyával fizetni sehol. A chipes bedugós részével hajlandóak a terminálok csak elfogadni. Egyszerűen fel sem ismerik, az NFC része biztos jó, mert telefonnal ellenőriztem és működik. Legutolsó esetben valamikor hét közepén már chip olvasó sem volt hajlandó elfogadni. Azután 3-4 próbálkozásra chip+mágnescsík olvasással végre sikerült kifizetnem a 450 Ft-ot :)

(#29) MrTwister válasza beef (#28) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

...és ilyenkor milyen csúnyán néznek rád a sorban mögötted állók, hogy feltartod a sort, biztos direkt csinálod, k*csög kártyás, meg mit menőzik ez itt a telefonjával(gyakran fizetek Simple-val). ;]

(#30) DarkChild

DarkChild
(senior tag)

Akkor így utólag már értem a tegnap délutáni jelenetet az étteremben, ahová kijárunk. Már kikértük a kaját elég sokan, amikor a kasszásnéni végigkiáltott a soron, hogy "Nem lehet kártyával fizetni!". Láttunk pár meglepődött arcot :U

(#31) Joker88

Joker88
(őstag)

remélem kedd reggelre a bankszámlámra jön egypár milliárdos jóváírás :DD

(#32) cigam válasza Kobaljov (#27) üzenetére

cigam
(félisten)

Mert nem a Mastercard rendszeréből eredő probléma, hanem az OTP sara. Amúgy meg fizetek, azért, hogy náluk legyen a pénzem, hogy kártyával fizetek,... Ha én nem fizetek időben nekik, akkor annak kemény Forintban mérhető következményei vannak. Mi helyzet azzal hogy én égek be a pénztárnál, és nem tudom kifizetni az árut?!Azért mit kapok?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33) szabogabor10 válasza cigam (#32) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

További fizetendő díjakat a köv. hónapban...
Ja meg a sikertelen tranzakciós SMS-ek díját is persze szépen kiszámlázzák majd, ha van nem fix díjas kártyakontrollod.

[ Szerkesztve ]

iPhone X -- iPad Pro 10.5” -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods

(#34) Maladar

Maladar
(csendes tag)

Pénteken délután 1 -kor dél-pesti Aldiban otp-s bankkártyát harmadszori próbálkozásra fogadta el paypassal. közvetlenül utána Budapest Bankost 6 x próbálkozva is elutasította bedugva is... Pénztáros elmondása szerint délelőtt óta hol ment hol nem.. Fél órával előtte OMV benzinkút u az a BP Bankkártya paypassal gond nélkül működött...

[ Szerkesztve ]

(#35) Joker88 válasza MrTwister (#20) üzenetére

Joker88
(őstag)

és csak úgy kíváncsiágból, ha egy ilyen helyzet mondjuk a benzinkúton fordulna elő ?
Ugye a nem önkiszolgálóknál ( amik egyre jobba nterjedneek manapság ) nem fizetsz előre,hanem a tankolás befejeztével rendezed a számlát.. Akkor vissza kellene szívni a benzint a kocsiból, vagymi ? :DD
( tételezzük fel hogy nincsen készpénzed / vagy elegendő a tankolás fedezésére )

[ Szerkesztve ]

(#36) btprg

btprg
(tag)

Szerencse hogy nem vagyunk olyan "fejlettek", hogy már nem is használunk készpénzt... :D

Amúgy mitől van, hogy az ilyen új stílusú oldalakon, mint amilyen most az ITcafé is lett, ilyen ocsmányul jelennek meg a betűk? [kép] Nem annyira örülök, hogy itt is stílust váltottak (ez a szövegszerkesztő is rosszabb lett), de szerencsére még mindig sokkal jobb mint amilyen akár lehetett volna...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#37) szabogabor10

szabogabor10
(veterán)

Azért ilyen több napos kiesés nagyon rossz fényt vet az OTP-re.

(#38) btprg válasza MrTwister (#26) üzenetére

btprg
(tag)

"remélhetőleg a netes fizetések paypalhez csatolt bankkártyával legalább biztonságban vannak"
:W Ebből is látszik hogy a "biztonság" mennyire relatív.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#39) Timer

Timer
(őstag)

Úgy tűnik, Csányi úr visszautasította Lölö visszautasíthatatlan ajánlatát.

Bocs, nem bírtam ki! ;)

Oneplus voucher: https://www.oneplus.com/hu/invite#IVSOIN6M7WGPUJG

(#40) Samus

Samus
(addikt)

Én tegnap délután gond nélkül vettem ki pénzt ATM-ből, ma kora délelőtt fizettem SPAR-ban, pékségben, barkácsboltban, online az NKM Földgáz és az E.ON felületén is gond nélkül. Baranyai kisváros, MasterCard.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#41) Degeczi válasza btprg (#36) üzenetére

Degeczi
(nagyúr)

Nálad van vmi hiba a fontokkal [kép] .

(#42) chungee válasza Samus (#40) üzenetére

chungee
(addikt)

Én tegnap csak 19:00 körül tudtam csak fizetni eon felületén. Otp maestro, szintén baranyai kisváros.

(#44) Somatom válasza Joker88 (#35) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Konkrétan megtörtént tegnap. Nem kellett próbálkozni a kártyával, mert egyáltalán nem működött a leolvasó. Épp vadul telefonáltak. Szerencsére kerek 10 -ért tankoltam és volt nálam ilyen címlet. Odaadtam a srácnak és gyorsan elhúztam. Volt már pár tanácstalan autóstársam, a sor meg kezdett feltorlódni.

(#45) szabogabor10 válasza Apollyon (#43) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Hekkertámadásra gondolsz? Akkor profi bandával lehet dolgunk.

(#46) KEndre

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Tegnapelőtt a Sparban balhézott egy hölgy a pénztárossal, mert kétszer kellett a kártyát lehúznia. Kihívatta a boltvezetőt, jegyzőkönyvet akart felvetetni... Pedig ott volt az első tranzakcióra, hogy kommunikációs hiba.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#47) szabogabor10

szabogabor10
(veterán)

Az a fura, hogy egyetlen másik oldalon se találok erről cikket. Mi a fasz van? Valami nagyon nem kerek itt. Mintha le lenne tiltva mindenhol, hogy írjanak erről.

[ Szerkesztve ]

(#48) Somatom válasza szabogabor10 (#47) üzenetére

Somatom
(senior tag)

Na, akkor jön a Cenz ura és annyi a PH -nek, amiért írni mert a Nemzeti Szenvedésről. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) szabogabor10 válasza Somatom (#48) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Ettől már pár éve tartok is amúgy.

(#50) V/

V/
(nagyúr)

Egy apró megjegyzés. Hiba lehet a fizető bankjánál, hiba lehet az elfogadó hely bankjánál, hiba lehet a kártyatársaságoknál. Hiba lehet az ATM-el és POS terminálnál. Így ez a megfogalmazás: Gondok vannak a bankkártyás fizetéssel nem igazán informatív. Aki panaszkodik az esetleg bővítse már konkrét információval, mely bank, milyen kártya és hol használja. Mert ezek nélkül nincs értelme az egésznek.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.