Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Nagyon hasonló sztori mint a #2-ben, kis adatmentéssel megspékelve.

    Gyerekkori cimbora, aki otthon él szüleim falujában, viszont akkor már egy olyan 8-10 éve nem találkoztunk, felhívott:
    - Szia, figyeljmár... (udvariasan eltekintett a "hogy vagy", "ezer éve nem beszéltünk" stb. kifejezésektől). Baj van (tudom, nekem is van épp elég), elromlott a vinyóm, és rajta van a gyerekről az összes képe kiskora óta (azt se tudtam hogy van gyereked). Ha legközelebb hazajössz, szólj már rám aztán meg kéne nézned. (meg kéne néznem???)
    - Hát jó.
    Hazamentem szüleimhez, rávettem magam, legalább megiszunk egy sört, dumálunk egy kicsit hogy mi van vele. Legalább annyi gerinc volt benne hogy eljött értem kocsival és levitt hozzájuk, mondja hogy mi a szitu, XP betöltött de az a partíció amin a dolgai vannak nem látszik. Mondom OK, elviszem hozzám a vinyót, rákötöm a gépre aztán meglátjuk.
    - OK.
    Hazavitt, majd mivel ő fontos ember és dolga van, elmegy addig valahova, én csak csináljam nyugodtan. (??!) getdataback-kel kínlódtam 3-4 órát mire a képek nagyrészét visszaszedtem, lementettem hozzám, kiraktam neki dvd-re.
    Hívom, jön érte, levitt hozzájuk, mondom, de akkor ez a vinyó kuka, azt érzed.
    Jóvanazúgy, de ő most siet el, de azért köszi a dvd-t (!?). Szolidan el lettem küldve elég jelentős sz*pás után, egy kávéval se kínált meg, vagy hogy hogy vagyok, amúgy nézd, itt a gyerekem akinek a képeit megmentetted nekem... azóta nem beszéltünk, ez olyan 10 éve volt.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Kisgépkezelő #55 üzenetére

    "Valamiért ilyen téren az informatikával foglalkozókra rájár a rúd."

    Nagyon messze vagyok még attól hogy hivatásos fotós legyek, de ugyanez a szitu itt is (ráadásul amúgy főállásban IT-ban dolgozom, igaz hogy adatbázis illetve BI vonalon, na de magyarázd el annak, akinek az IT = rendszergazda :D) , nekem is voltak lightos célzások hogy menjek már ezt meg azt fotózni (csak mert nekem van nagy és csattogós gépem), de fotós ismerősök akik már pénzért csinálják, szintén mesélték: "neked úgyis ez a hobbid is", "jók lesznek az elkészült képek a portfóliódba" alapon (természetesen ingyen) őszi/nyári/karácsonyi/babafotózás, extrém esetben "meghívunk az esküvőre, nem kell külön ajándék, elég ha a fotókat megkapjuk ajiba". (azt tudni kell hogy egy normálisabb esküvői fotós 200e. alatt nem igazán jön ki)

    Gyanítom hogy ezek a szakmák olyanok az átlagembernek, hogy rá lehet fogni hogy "csak a gombokat nyomkodod", meg "ez a hobbid", míg a burkoló, az asztalos, a műkörmös, stb. azok "tényleg" (látványosan és kézzelfogható eredménnyel) dolgoznak, így őket cink lenne ingyenmunkára kérni.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz zsintai1987 #75 üzenetére

    "Dehogynem látványos, addig nem működött , ha megcsinálod működik!"

    Na jó, de nekünk könnyebb*** megcsinálni.

    ***;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz koby11h #140 üzenetére

    Én még tejfelesszájú vagyok, "csak" 10 éve vagyok az iparban, de attól még egyetértek azzal, hogy felelősen nem vállalok olyan dolgokat, amiket nemhogy nem vagyok köteles, de nem is lenne szabad, ha erre azt mondják viszlát, akkor visszaintegetek az ajtóból miközben becsukom magam után, aztán legyenek boldogok azzal, aki erre hajlandó.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz nyisziati #148 üzenetére

    Igen, a példákat látva én is átfogalmaznám simán arra, hogy van, aki senki munkáját nem becsüli meg, azokra hagyni kéne hogy rohadjon rá a cucca ha olyan egyszerű megcsinálni, hogy tőlem puszira várja a megoldást.

    Sajnos az is látható, hogy nem mindig van az ilyenekve ráhagyva... (nyilván én se a tényleg menthetetlen szerencsétlenekre gondolok, hanem a sima ingyenélőkre. Nálam is van, akinek mai napig megyek kérdés nélkül, aztán kínlódok ingyen, mert ha nem is kapok semmit (pénzt biztosan nem), legalább őszinte a köszönet).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz KROK640 #691 üzenetére

    Egyszer egyetem alatt diákmunkában hívtak (protekcióval, ismerős) hálózatépítésben segédkezni, ha már középsuli óta megvolt a CCNA, na majd most élhetek vele. Huszasért, fix számú végpont, az ígéret az volt hogy pár órás meló, kis kábelezés, switchek dugdosása, max. két nap. Ez már tizenéve volt, akkor azért nem tűnt rossz ajánlatnak. Na mint kiderült, a meló abból állt hogy kábeleket kellett húzni tizenméter hosszan a kábelcsatornába, elől-hátul rároppantani az aljzatot és a csatit, majd letesztelni hogy jó-e. Egy friss építkezésen, ahol kb. a gipszkarton se volt még mindenhol fent. Plusz úgy, hogy a 4 érpáron menjen el minden végpontra a telefon ÉS az internet is (ugye 100Mbitig ez simán megoldható más-más érpárokon - persze már akkor se volt túl futureproof megoldás). Ráadásul végül öt napig húzódott a meló, de mivel ismerős szervezett be, nem hagytam ott a 'csába a meló közepén. De érdekes módon azután vele már nem sokszor találkoztam az egyetemi évek alatt :D

    OFF mert végülis nem ingyenmeló, csak a #691-ról jutott eszembe :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz koby11h #1284 üzenetére

    Igen, csak ilyenkor felvillan a TRIGGERED felirat azok szemében, akik viszont ebből élnek, mert ha olcsón/ingyen végzed el amit az egybites júzer kér (ráadásul még lelkiismeretesen is csinálod) akkor teljesen jogosan teszi fel a kérdést utána, hogy akkor miért fizessen ezért másnak többet (ami amúgy a munka valódi értéke lenne).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Diabolis #1289 üzenetére

    "De az húsz rongyot kért 3 perces munkáért. Ja, 10-ről indultunk...." ne érts félre de ez tök alap, hogy ha alkudozás van, én is bemondom hogy OK de akkor a duplájáról indulunk :D (persze nem tudom hogy előre vagy utólag méltatlankodtál és hogy milyen munka volt, de ugye mi meg csak a gombokat nyomogatjuk és amúgy is ez a hobbink :U ).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Mai fogás: ír üzit távoli rokon, hogy "Szia, figyeljmár.." (negyedévente egyszer találkozunk, semmi hogy vagytok, mizu), "te ugye ilyen rendszergazda vagy" (igény szerint PLSQL / shell fejlesztő, korábban Java, de rendszergazda pont nem :D), "mit jelent ez a szöveg?" Majd jön (Messengeren) 4 screenshot wishről, aminek az a lényege hogy feladták a csomagot. :DDD

    Állítom hogy amíg mobilon begépelte, és becsatolta a screenshotokat, addig ha a rendes gépén átcopyzza a szöveget translate-be, hamarabb és kisebb erőfeszítéssel meglett volna neki az eredmény... (történetesen tudom hogy 0-24 be van kapcsolva a laptopja az asztalon, hogy ha lemerül a telefonja, azonnal tudja valamin folytatni a facebookozást :U ). Remélem nem romlott el, akkor mehetek megnézni ;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Pötyi #2013 üzenetére

    :K :W

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák