Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cbmfan

    senior tag

    válasz pilóta #21 üzenetére

    legyen :) ez 2011-ből van:

    elöbb hívott vidéki rokon. annyira távoli, hogy azt se tudom, hogy ki ő, és minimum más időzónában lakik... pláne ez is honnan tudja a számom? hibajelenség: nem működik a bicskás (???) internyet.

    - héló, én vagyok!
    - szevasz, pontosabban ki?
    - hát én! a Pista!
    - milyen Pista? ismerek párat, de nem ismerős a hangod.
    - a Xy Pista, Yz ángyombingyom rokonának az apósa!
    - rendben, de még mindig fogalmam sincs, hogy ki vagy. miért hívtál?
    - há mer mondta a Józsi mittoménhányadik nagybátyád fiának a feleségének a... (passzolok, nem értettem. ő ezek szerint igen), hogy számittógéppes vagy.
    - az igaz, hogy szervizes vagyok...
    - ajjó! monnyad, hogy micsinájjak, nem megy a bicskás internyet!
    - öhm, hogy mi?
    - há bicskás internyet, tudod te, amit be kő dugni a számittógépbe!
    - esetleg mobilnet?
    - az a!
    - mi a hibajelenség?
    - he?
    - mé nem működik?
    - há bedugtuk, oszt azt irja, hogy nem megy a.
    - jobb alul megjelenik egy buborék, szöveggel?
    - ja, az a!
    - és mit ír?
    - mittomén... Gizi! gyüjjé mán, hozzad ide a szemüvegem!
    - ... (magamban mondom, hogy ki a f*sz ez, és mit akar tőlem... )
    - na! Gizi, *fütty* életbe, ez a láttó! óvasót hozzad a! ("a" a nyomaték?)
    - ... (hozzad má Gizi, mert kezdem unni...)
    - (hallom Gizit: jóvanmá, itten van...) na! aztat irja, hogy a eszköz nem felismerhető...
    - értem. ha átdugod másik portba, mi történik...
    - he?
    - dugjad másik lukba!
    - jóvan... csörömpölés, hogy az Isten *fütty* meg! Gizi! hozzá lámpát, mer nem látok ló*fütty*öt se!
    - (magamban) Gizi hol vagy? Gizi hol vagy, jöjj már lámpával ide...
    - na! sok luk van itt hova dugjam?
    - ugyanoda, ahol volt, csak a mellette lévő lukba.
    - jó... a *fütty* életbe, hogy dugnálak inkább a... "utcanők testnyílásába". na! bedugtam! mos jó lesz e?
    - nézd meg a buborékot! most mit ír?
    - mittomén... Gizi! hol a szemüvegem?
    - (Gizi) a fejeden...
    - na! asztat irja, hoga huavej! valamit csinál ez itten, mer villódzik a kép! asz most jütt egy izé, és mászik a ződ csík!
    - drivert telepít.
    - he?
    - dógzik!
    - mostan gyütt egy piros izé a hajóra! (mi?)
    - há a hajóra! az a piros izé!
    - vodafone van ráírva?
    - az a!
    - kattints kétszer a bal egérgombbal rajta.
    - az a *fütty* hétszentségit, mennyé má oda! (egér döglődhet szvsz) na! megvót! begyütt! ez az a!
    - ez ismerős?
    - ja, tom! ezzel tok internettezni! működik e!
    - örülök...
    - maj kűdök pálinkát meg bort a Sanyival!
    - oké, köszönöm....
    - na szevasz! kösz, hogy segítetté! bipbipbip...

    én meg ismét nézek WTF fejjel, hogy ez most mi volt. Sanyi nevű közeli rokon tuti nincs.

    persze a piát a mai napig nem kaptam meg és (szerencsére) azóta sem keresett.

    [ Szerkesztve ]

    Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

  • koby11h

    aktív tag

    válasz pilóta #21 üzenetére

    Boltos sztorit én is tudok - de legyen ez most a másik oldal - avagy az IT is lehet paraszt :K
    1, az autószerelő: mint ahogy autószerelőkről is van ilyen városi legenda, úgy IT-s is volt régen aki a boltba javításra behozott gépekből cserélgette az alkatrészeket. Ha úgy látta, hogy a tulaj nem sokat ért hozzá, vagy már úgyis lejárt a garancia és jobb ramok, újabb hdd, magasabb rev számú alaplap volt az adott gépben, szó nélkül kicserélte a sajátjára. Ha már zörgött a videokártyája ventije, vagy a hdd bad sectoros lett akkor mehetett valamelyik ugyan ilyet behozó balek gépébe. És ezt másnak is megcsinálta. Ha volt idő esténként túlhajtotta a procikat és ha az jobb volt mint a sajátja akkor csere! Ritka egy paraszt volt, mikor rájöttek kirakták azonnal.
    2, a fotós: mikor bejöttek a digitális fényképezőgépek hát mondjuk úgy nem minden fotó a nyaralásról vagy a kutyáról készült, ez meg minden gépet átnézett, gyűjtötte őket és haverjaival cserélgette. Egésze addig amíg egy kigyúrt tulaj ki nem kapta a pult mögül és az irodaház folyosóján agyba-főbe nem verte. A srác még aznap felmondott, állítólag meg is zsarolt valakit, de ez nem bizonyított.
    3, a külső tesztelés: a garanciáztatás sosem volt egyszerű, vidékről meg főleg. Ha valaki visszahozott egy újonnan eladott terméket akkor a drága boltvezető nem gariztatta, hanem megjelölte és legközelebb azt adta el először. Ha hárman visszahozták - jaj hát nem szokott vele gond lenni, de Te úgy látszik kifogtad az egyetlent, de jó fej vagyok, azonnal cserélem - akkor az rossz. Nem ment idő a teszteléssel, megoldották a külsősők!
    Na az ilyenektől kinyílik a bicska még a kollégák zsebében is!

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • Trailblazer

    addikt

    válasz pilóta #65 üzenetére

    A szén elemnél kereste, ha C, nem? ;]

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • koby11h

    aktív tag

    válasz pilóta #376 üzenetére

    A gond az, hogy a történetek ezen végén senkinek nem jut eszébe, hogy ingyen akar dolgozni. A másikon szinte mindenkinek :)

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

  • KROK640

    veterán

    válasz pilóta #376 üzenetére

    A gond ezzel a következő :
    1.) Az elején mondok egy árat : nem tudhatom, hogy mennyi bonyodalom lesz az adott géppel. Egy időben próbálkoztam ezzel, és akkor is egy sima Win telepítés árát kerestem meg, ha közben volt 3 kékhalál, hibát kellett keressek (ram teszt, táp csere stb) és felrakatta még velem az összes hülye programját is, lévén "ennyiben állapodtunk meg". ha egy fix árat mondok az elején, akkor mindenki minél többet akar a pénzéért, és még az utolsó kis programját/játékát is tedd fel, elvégre dolgozz meg a pénzedért. Vagy épp amitől a legjobban kirázott a hideg amikor a kritikus pillanataban kiderült, hogy "elkallódott"* a driver CD szóval menj haza tipus alapján vadássz le tipus alapjn minden drivert, és menj vissza és tedd fel őket, persze ez szigorúan nem árnövelő tényező, még akkor sem ha a falu másik végén / a közeli városban lakóval történik meg és neked mondjuk történetesen 640ftba kerül a busz.
    Jobbik eset, ha azt mondja, hogy no way, mielőtt nekilátsz, mert akkor legalább az idődet nem rabolja (en plus mínus un historie ici)

    2.) Mennyit szánmsz rá? A másik oldalról tudom hogy ez a kérdés lefordítva így hangzik : "mennyire tudlak lehúzni?" Elvileg nagyon visszataszító, és így jobban belegondolva én sem repesnék ha mondjuk szerelés előtt ezt kérdezné tőlem mondjuk a bojlerszerelő. Ha sokat mondok látja h lehőzható vagyok, ha keveset, akkor vagy megcsinálja vagy nem. Ez különösen azok felé rossz kérdés akik nem jártasak ezeknek az áraiban. Nekem volt h simán azt mondtah 100ft-ot, de nyilván annyiért nem fogom megcsinálni, de ő ennyit szánna rá... csak az többe került h odaáig elmenjek.
    * Remélem, hogy a kocsid forgalmija és slussz kulcsa is "elkallódott" már, vagy minimum a személyid.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák