Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz koby11h #20572 üzenetére

    fénykoromban meg tudtam különböztetni ugyanazt az anyagot lemezen, cd-n és mp3-ban. ma már nem biztos.
    fénykoromban meghallottam egy 70KHz-es gerjedés következményeit.
    van olyan haverom, aki meg tudta különböztetni a lakásukban a tv-ket a sorfrekijük alapján.

    mondok pár példát:
    1. az teljesen egyértelműen hallható, ha ócska drótot használsz hangfalkábelnek és nem hangfalkábelt. nem állítom, hogy érdemes milliókat elkölteni rá, de azt teljes bizonyossággal állítom, hogy nagyságrendileg 4-5 ezer forint/méter fajlagos ár és minőség alá nem érdemes menni, mert az jól hallható.
    2. az is hallható, ha egy hangfalat leraksz a parkettára, vagy rárakod a saját gyári lábát és a tüskéit, és azzal rakod le.
    3. én azt is meghallottam fénykoromban, ha az egyik hangfal nem fázishelyesen volt bekötve.
    4. az is teljesen normális, hogy egy adott szint alá nem megyünk tápkábellel sem.
    5. fénykoromban hallottam a különbséget a műveleti erősítők hangja között. egy lf356 nem ugyanúgy szólt, mint egy ne5532.
    6. igaz az, hogy a cuccot be kell járatni. legalábbis a hangfalakat biztosan. kétségeim vannak afelől, hogy az erősítőt is kell-e, de nyilván nem tudod az erősítőt nem bejáratni, mire bejárattad a hangfalat.

    persze ehhez rendes cucc is kell, tehát akármin ezek a különbségek nem jönnek ki.

    ellenkező tapasztalatok:
    1. abban nem hiszek, hogy a vezeték irányított. főleg, mivel váltóárammal hajtjuk, mitől lenne irányított?
    2. azt sem hiszem, pedig ez is nagy divat, hogy tilos forrasztani a hangfalkábeleket. ha nagyon belemásznék, megtalálnám az okát, amiért ezt mondják, de nem hiszem, hogy én valaha is meghallanám.
    3. abban is biztos vagyok, hogy a csökkenő haszon elmélete kifejezetten igaz a hifire. vagyis ha (képzeletben) sorban dobálod a 20 ezreseket a cuccba, akkor az elején sokat javul a minőség, a sokadik 20 ezres után már kevesebbet, és nagyon gyorsan el lehet jutni odáig, hogy átlagember bőven nem hallja már a ráfordítás eredményét. ezért is mondom, hogy teljesen el tudom fogadni, ha valaki rendes kábeleket vesz pár tízezer forintért, de a milliós drótoknál már kétségeim vannak.
    4. egyszer orbitálisat veszekedtünk már itt a shannon tételen, de szerintem az max. elméletben igaz, a gyakorlatban biztosan nem.

    az egész hifire kiemelten igaz, hogy mire van igényed, mit vagy hajlandó megfizetni és mit akarsz tőle. mert például egy techno zenének kifejezetten jót tesz egy m.a.s.h. dac, normális zenénél meg falra mászok tőle.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz koby11h #20572 üzenetére

    Megfelelő cuccon, megfelelő zenével ki is jöhet. Sok hangszernél a digitális kiszárad, és nem ad olyan jó minőséget.

    Könyv esetén ugye az információtárolás jellege miatt nem érdekes mi van - de akkor vesd össze, hogy csomóan az e-bookot nem szeretik, mert nem olyan fogni, mint a könyvet :D

    Dec. 15 után +1-2 nap? HÉT.

    @bambano : A forrasztás elvileg azért gáz, mert az ellenállás :D . És az idióta hallja :D
    Az erősítő bejáratása, ha belegondolsz a tranzisztor működésébe, akkor WTF :D

    @fatpingvin @bambano : Kábelt bizonyos szintig adom, ld. még haver S100-asa és a kínai réz :D
    Na ha ilyenből van a kábeled, akkor az tuti nem jó :D És az olcsó kábel ilyenből van. Ne viccelj, óccó 220-as kábelt, bármilyen táp kábelét leblankolom, és olyan réz van benne, mint pár hajszál, és színre sincs köze a rézhez... Majd biztos az olcsó hangfalkábelbe tesznek jobbat... :D
    Az UTP ehhez képest hipertisztaságú rézből van :D

    @Syl : Ilyenkor Karácsony körül minden futárszolgálat ilyen gáz. A Posta is külsős céggel szállíttatja a csomagokat már, a Fox a házhozszállítást szintén külsőssel csináltatja... automata esetén a cél automata is lehet dugig.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #20572 üzenetére

    Na, valahogy így vagyok ezzel én is.
    Szépen megfogalmaztad :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák