Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz HKorn #21 üzenetére

    ezzel nincs semmi , gond, hogy Futoknak készitik és ezért könnyu és gondolom ezért is nincs rajta éritökijelző, hogy a futásnál könnyen ki lehessen tapintani, hogy mikor indit vagy állitja meg a stoppert.
    DE softveres háttér ide meg kifinomult rendszer oda, az akkro is massziv tulárazás az általad felsorolt olyan "kinai" okosorákhoz képest amik joval több funkciot tudnak és emelett még fém házzal érintö kijelzövel vagy akár karcállo kijelzövel nagyobb vizállosággal rendelkeznek.

    Egy másik topikban leirtam, hogy sajnos az okosoráknál valahogy nem látom a rendszert, abban, hogy kinek és hogyan tervezik meg ezeket az eszközöket.
    Mert még egy gyártón is belül van olyan, hogy nem igazán beszélhetünk fejlesztésről, olyan értelemben, hogy mondjuk egy verzioban benne van egy funkcio ,de az utodjában ami elvileg fejlettebbnek kéne lennie már hiányzik.

    Vagy az elöd tudott 21 napig ellenni egy feltöltéssel de a uj verzio meg 5 napot bir csak.

    Pedig azt gondolná az ember, hogy ha már elértek egy bizonyos szintet és tudást akkor azt a következöben is megtartják csak még javitanak rajta vagy ha hatékonyabbra tudják megcsinálni ugyan azt akkor javul az üzemidö vagy ugyan akkora uzemidö mellé még plusz funkcio belefér.

    De valahogy én ezt nem látom.
    Söt csak azt látom, hogy ezek miatt minden egyes okosora hol ebben jobb mint a másik hol abban, de olyan nem találtam, hogy minden fontosabb funkcio egy orában megtalálható lenne.
    Még ugysem, hogy azt mondhatnánk, hogy a legdrágábba benne van és ezért kell megfizetni, mert nem, ahogy itt a garminnál is hiába a többszörös ár nincs NFC funcio és olyan dolgok ami nem a sportoláshoz ,de mint okosora funkciohoz lehetne kötni.

    Tehát nincs semmi tipikus besorolás, se ár alapján se tudás alapján, se gyárto alapján, hogy ha ilyen készüléket akar vásárolni valaki akkor ilyen irányba keresgéljen, mert ilyen nem létezik ahány gyárto annyi tipusu ora és tudás.
    A szóftveres környezetrpl ne is beszéljunk, ha esetleg 2-3-4 év után lecserélné vaéaki a készüléket a fenti felsorolt dolgok miatt lehet csak olyan készüléket tud venni amiböl az a funkcio már hiányzik amit az elözöbe még használt, vagy épp az uj gyártü szoftvere nem kompatibili a másikéval és az össze selözö adatod megy a kukába kezdheted elöről.

    Pedig ha már monitorozzák az egészségi állapotokat akkor kellene egy szabványos rendszer vagy egy szabváényos felület ahol éveken át akár életunk végéig lehet gyujteni az adatokat és ebbol is látható lene egyfajta diagnozis amivel meg lehetne elözni bármilyen betegséget , szivritmus ,alvászavar , vérnyomásproblémák stb..

    DE ilyenekrül szö sincs, csak a PR maszlag megy mindenhol és a gagyi haszontalan funkciok beletétele amire rá lehet fogni, hogy emiatt tud többet és ezért drágább, közbe meg 10 perces meló volt kopy pastézni a dolgokat hozzá. minek a több 100 sport funkcio alapbol bele? miért nem csak azokat lehet letölteni amiket tényleg csinál az ember? Miért nem csak rögziti az összes adatot a készülék és utolad a szoftverben megadni, hoyg ekkor és ekkor ezt a sportot csináltam és kiválogatja a feldolgozando adatokat hozzá és kiszámolja amit kell, akár központi akár a PC-n ami erősebb hardver és akár AI is átnézheti ajánlások vagy diagnozisok miatt.
    Emiatt sztem kevesebbet is fogyasztana a készülék, hoyg nem kellene neki feldolgozni és kijelezni az adatokat azonnal.

Új hozzászólás Aktív témák