Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz gabi133 #48 üzenetére

    Witcher nagyon gáz. Elején néz, irányíthatatlan, csak külső nézet, az is béna, szvsz, töröl.
    Oblivion után le kéne állni az ilyen játékok gyártásával.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    NFS-eket meg sem kéne említeni, amíg nem lesz bennük belső nézet, mint a klasszikusokban. Rohadt kényelmetlen lökhárítón fekve, vagy kocsi fölött röpülve vezetni, bár konzolidiótáknak bizonyára ez kell, akik nem bírják az autóból belátni a környezetet. Nem véletlenül van annyi baleset. :) A többi része is gyengus, grafika optimalizálatlan (nyilván rá akarnak kényszeríteni, hogy vegyek egy drága VGA-t.)
    Sztem Bioshock. Az top, ötlet, hangulat, megvalósítás, minden. És gyengébb gépen is szépen fut, tehát gondoltak a játékosok túlnyomó többségére, ami díjazandó. A főgonoszt kicsit könnyű volt lenyomni, tartalékolva egy rakás aknát és gránátot. Pedig megnéztem volna, mert igen jól meg van csinálva. :D
    TDU sem rossz, csak kell egy trainer, hogy a legapróbb koccanásra is rám ugró rendőröktől megszabaduljak, illetve meg tudjam venni a valóságosnál 10x drágábban árult kocsikat, mert ez megint nyílt szívatás a programozók részéről. Ma már szinte senki nem képes reális játékot írni, na ebből a szempontból nekem kellemes csalódás volt a Blacksite.
    Hl2 hangulata nálam még mindig nem éri el az eredetiét.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Wolverine #71 üzenetére

    Nem FPS-en szocializálódtam, hanem Wizard of Wor-on meg Scramble-ön. :D Aztán F1GP-n, meg Wolfenstein-en 8tudom, ez már FPS).
    Az én szempontom az, hogy az én szempontom. A sajátom, itt benn, a fejemben. Egyébiránt egy Heretic 2-ben pl. egyáltalán nem zavart a külső irányítás, Tomb Raider-ekben meg az irányítás problémái nem a külső nézetből fakadnak. KotOR-ban is remek. Szóval számomra Witcherben ez hiba. Mindenesetre külső nézet sztem csapatos játékokhoz való max (taktikai, stratégiai), de ez szubjektív.

    Kolombusz: félreértettél. Nem azt írtam, hogy a konzolosok idióták. Elnézést mindenkitől, ha ennyire félreérthető lett volna. A kifejezést az erőltetett külső nézetes játékok imádóira értettem, és még csak azokra sem, akik kényszerűségből játszanak egy játékkal, amely ezt leszámítva akár még jó is lehet.

    TDU-t eredetit adott kölcsön egy haver, mert ahány drága game porosodik a padláson az átverő demók miatt, manapság inkább már kipróbálok egy játékot megvétel előtt. És egy kis Ferrari 1.800.000 USD-ért, ez azért nevetséges, ahogy más kocsiknál a 10M-s árak is. És a rendőrök viselkedése szintúgy. Ha a haver játékja hamis volt, akkor 100%-os hamisítvány.

    Gabi113: Nem Diablóztam, legalábbis nem azzal. Még C64-en, autóssal. :D A kamera alkalmazkodjon az én nézőpontomhoz, mert a fejemből nézek kifelé. De ez az én mániám.
    92-pontos, meg hasonló "hivatalos" tesztekre nem érdemes hivatkozni, mert ezek a tesztek sem többek reklámoknál. Amelyik gyártó jól fizet, magas pontszámot kap (ezért is van pár drága szemét a padláson), amelyik nem, azt a game-et lehúzzák. Lehetnek persze üdítő kivételek, ezt nem vitatom.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gabi133 #94 üzenetére

    Viszont pár felértékelt teszttel már beszívattak (GameStar is, meg amikor töb lap volt, azok is). PC Guru, vagy a "független" újságíró, ki tudja? Más újságírók sem függetlenek sehol, ha más nem, személyes elfogultságuk van. Egyébiránt nyilván soha, sehol, senki nem fogja ezt elismerni, ezért csak a gyanú marad, amikor a leírás meg a tapasztalat közti eltérés ég és föld. Sokszor az újságok maguk is jól lehúzzák az előtte felmagasztalt programokat néhány héttel/hónappal később egy részletes tesztben, amikor már sikerült eladni a játékokat. Hardverek tesztjénél egyébként ugyanez szintén gyakran előfordul.
    Viszont azt mondták nekem, hogy aki a könyveket olvasta, az könnyebben elfogadja a játékot (nyilván könnyebb szemet hunyni a hibák felett), én nem is kívánom elvitatni a játékélményt senkitől, főleg azoktól, akiknek a számomra nyakatekert (vagy inkább csuklótekert :D ) irányítás megszokott. Ezért is hangsúlyoztam/hangsúlyozom, hogy amit nyilatkozok valamely játékról, az kizárólagos, szubjektív ítéletemet tükrözi.
    Készítettem egy gamer-szemszögű Timeshift-tesztet, ha gondolod, nézd meg. Igyekeztem ebben teljesen elfogulatlan lenni. Sztem ajnározás helyett ilyen boncolást kéne ráereszteni minden game-re (az eredmények miatt nem is lehet számomra még év játéka jelölt se), de kritikát is elfogadok, nyilván ezt mindenki megkockáztatja, aki feltesz ide valamit. :) :R
    Ha volt vmelyik újságban részletes teszt, vesd össze azzal. Én nem tudom, mert épp az átverések miatt ma már csak akkor veszek meg gamer lapot, ha valami keresett játékot mellékelnek hozzá, amelyet még nem tudtam megvenni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gabi133 #96 üzenetére

    Nincs harag. :R Nem a játék, a teszt boncolgatása miatt gondoltam.
    Ízlések és pofonokban egyetértünk, no de átverések azért akadnak szép számmal.
    NFS számomra a Porschével meghalt. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz adalbert1 #99 üzenetére

    Azért ennek a demója nekem még az 1950XT-n is elég szép volt. Átlag medium, pár dolgot high-ra lehet tenni, árnyék részletességet meg kicsit visszább, aztán lehet tolni. Maxi hardveren meg majd +1x.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ballington #102 üzenetére

    VirtualPC, vagy jól belőtt DOS emulator, és képlopó progi. Én régi konfigon (P4) próbáltam, de behalt a VPC-től, DosBox-ból meg nem vette föl a hangot.
    Vagy egy PI 233MHz + egy VGA videofelvevős telefon. :D
    Hangulatban talán a Space Rangers fogható hozzá. IG1 grafikában is fenom volt, IG2-ben már elhagyták a civilizációkra szabott épületeket, ennek a hiánya nagyon fájt.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák