Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz agyarka #48 üzenetére

    Nagyon jó dolog amit írsz amúgy,de azért nálam más a helyzet, mert alapból nem annyira rossz a házam 2006 ban építettük van rajt szigetelés és műanyag nyílászárók is.

    A havi megmaradásom Így hogy HMV-t készítek gázzal 47000-16.000 MFB és 6 ezer HMV azaz 25 .000 a megmaradásom. karbantartási költsége minden eszköznek van, kazánnak is klímáknak is én úgy gondolom. A kazánunké egyre több mert nincs már hozzá alkatrész mindenhol,de ha jól megy jövőre a HMV elkészítését átveszi egy 200 literes villanybojler úgy a megtakarításom évi 360 ezer forint mínusz a karbantartások ára és a kazánnak nem kell már igazából.
    ha ezt a megoldást választom amit javasolsz akkor :

    A 6 milliós felújítás után is megmarad a havi jelenleg 15 ezres áramszámlám és marad valamennyi gázszámlám is, mondjuk HMV vel együtt 13-15 ezer forint ez havi 28-30 ezer 2020 ban.

    MFB hitel ha a ház passzívra való átalakítására költöm Abból a belső festési/ felújítási munkálatok önerőből mehettek volna mert az nem támogatott az MFB ben, de a szigetelő anyag viszont igen.Azaz a a 6 milliós beruházásból festés és felújítás saját erőből kb 500-600 ezer forint plusz a fennmaradó összegnek a 10 % önerejével kell rendelkeznem azaz + 5-600.000 forint így a befektetés 1-1,2 millió, legyen 1,5M.
    A Havi törlesztő részlet a fennmaradó MFB összegre( 4,5 Millió) havi 20-21.000 .
    Tehát a mostani 47 ezres rezsim helyett ( persze víz nélkül) lenne egy 49-51 ezres rezsim a törlesztővel , ugyan úgy le kellene követnem a szolgáltatói ár emeléseket és az mellett megmaradna kizárólagosan egy 15 éves gázrendszerem és nincs klímám.. ráadásul egy tetőtérbeépítéses háznál sokkal nehezebb hozni egy földszintes passzívháznak megfelelő értékeket mert a héjazat és a belső ferde falrész között fix a szalufák helye, ezt vagy átépíted vagy megpróbálod ebből kihozni amit lehet. Igazából a te javaslatod annak éri meg aki most építkezik vagy nagyon rossz a háza szigetelése de szerintem nekem nem járható út pont hisz azokat a dolgokat nem úszom meg vele amiket megszeretnék az írás első bekezdése alapján.
    A klímával elméletileg 80 hónap után nullán leszek, a napelemmel kiválthatom a gázszámlát és egyáltalán magát a szolgáltatást is, és nincs áramszámlám/ gáz számlám helyette az MFB hitelt törlesztem ami fix összeg 20 évig... a következő klíma felszereléséhez már nem kell csövezést kialakítani csak feltenni ezek helyére és annyi.
    ezeknek az ára beszereléssel és mindennel együtt volt 2 millió. ha a 80 hónap megtérülés bejön és tíz évig( 120 hónapig) elmennek a klímák akkor már szinte megkerestem az árukat a következőknek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák