Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz 7Heads Drago #10 üzenetére

    Pedig hidd el, megvannak a mai napig az árajánlatok.
    Azt hozzá kell tennem hogy ez az 5 cm ajánlat volt nagyon olcsó amit választottunk, nem a 7 volt sokkal drágább. Pont belestünk a Revco akkori piacszerzési stratégiájába( érdemes a Construmán nézelődni mikor építkezik az ember) és sokkal olcsóbban kínáltak komplett rendszereket, mint pl a Baumit.
    Akkoriban komplett rendszereket volt érdemes választani egy egy gyártótól ami tartalmazta a komplett csomagot, hálót, alapozót, dübeleket,vakolatot és a színt,
    Az a cég akitől vettük végül baromi jó árban adott ilyen csomagot de náluk 5 cm volt a plafon ettől a gyártótól , az fölöt nem nikecell volt náluk hanem ásvány alapú ( kőzetgyapot? ) vagy mi a másik hirtelen nem ugrik be.Ha 7 cm választok akkor más gyártótól / beszállítótól kellett volna vásárolnom színt is, ami közel dupla költség lett volna mert vagy ebben a színben amilyen most is a ház ( mustang barna a megnevezése és a feleségemnek ez volt a mindene ahogy meglátta) ) csak vastagabb vakolattal tudtak adni vagy pedig külön kellett volna megvennem a nikecellt és a dübeleket ami már semelyik gyártónak nem jelentett vonzó alternatívát.. Pl Baumit is ilyen cég volt akinél ez a szín csak vastagabb dörzsakolatban volt elérhető és ez nagyon megemelte az árát.
    2006 volt a fordulópont mind a szigetelési anyagok forradalmában mind pedig az épületek előírása akkor változott meg gyökeresen. Igazából az akkori azt hiszem " A "besorolásból az új előírások miatt hirtelen B majd D lettünk mára.
    Sok minden változik amikor az ember építkezik nincs mindig eleresztve pénzzel és az adódó lehetőségeket megragadja. Akkoriban ez az 5 cm rendszer a Revcotól mint beérkező új gyártó az egyik legolcsóbb volt a piacon.

    - A szabadon álló rendszert nagyon drága lenne meg felesleges is lenne tönkretennem az udvart vele, mikor ott a tető ideális délkeleti tájolással Bramac cseréppel 5 cm lécezéssel. Ennél jobb nem igen kell, ráadásul a dőlésszöge a tetőnek a poli napelemhez ideális 40 fok. Minden adott volt, felesleges lett lett volna.
    természetesen ha ez nem lett volna ekkor lehet elgondolkozom rajt, de így is sokkal jobb a termelés mint számítottam rá. jelenleg Június 4 óta úgy hogy ilyen sokszor van eső és a június inkább volt ősz mint nyár lejött 1500 kWh termelés. szóval ha jól meg van tervezve akkor nem lehet probléma egyéb esetben szerintem megfontolandó amit írsz csak megdrágítja a rendszer kWp árát a külön saválló vagy rozsdamentes tartószerkezet főleg motoros mozgatással, és érdemes kiszámolni a fajlagos megtérülését.
    A sorrendet nem értem mire gondolsz ?

    - A klímák kerültek 2 millába a napelemes rendszer 3,8 millió volt. :R

    paprobert :
    köszi ! Ez gonosz volt de mondanom sem kell neked fülig ért a szám mikor olvastam :DDD

    tigipuf : nagyon szépen köszönöm a jó szavakat ! :R

    feco70 : köszi szépen ! :R
    Tudok egy nagyon jó Toshibás szerelő céget Fehérváron voltak kint nálam ők is ha gondolod priviben elküldöm a számát. Nekem az egyel alatta lévő Tohiba fért volna csak bele a keretbe , nem tudom melyik (Seiya? talán) de az kevesebbet tudott mint a Comfora M. De amit te írsz az viszont nagyon komoly készülék már szerintem a Comfora fölött helyezkedik el, inkább a Paikin Perferaval konkurál szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák