Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Mindezt persze nem csak saját véleményként állítja, hanem kutatások alapján – de miről is van szó pontosan?

    Annyira van ez így, hogy a Cisco az UCS M szériát 1 év alatt beszántotta, és azóta sem sokmindenki lett ezzel a koncepcióval sikeres. Ezt is csak kitöltő termékként árulta, majd jól leváltotta az egész M seriest az UCS C minivel...
    A Blade rendszereknek pont az a lényege, hogy egy chassis nem chassis. Az már más kérdés, hogy otthon nem így van, azért a tények tények maradnak.
    Azért a C7000 vagy a Synergy 12000-et nem féltem.

    Elmaradottabb országokban viszont szakítani fog a cucc, mert nem kell megvenni egy rendszer blade keretet. Kicsit szerencsésebb történelmi helyzetből indult országok pedig szépen megveszik a rendes chassis-okat.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hallador #1 üzenetére

    Azért a C7000 vagy a Synergy 12000-et nem féltem.

    Akkor most van jövője a blade-nek, avagy sem? :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • [Newman]

    tag

    válasz hallador #1 üzenetére

    A Dell is ott van már egy ideje az FX2-vel - ezért annyira nem új amit szeretnének - a HP az Apollo szerverekkel 2000-es és 4000-res széria. A c7000 ugye jövőre halott, a Synergy pedig azzal akarja eladni magát hogy a már 220W+ TDP-vel rendelkező processzorokkal és a diszkrét GPU-kkal együtt ki tudja hűteni.

    Picit furcsának érzem hogy a Fujitsu halottnak érzi, holott a HP és a Supermicro például nem. A többi nagy gyártó egyelőre nem nagyon lépett az igaz.

    VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

  • E.Kaufmann

    addikt

    Japán legerősebb szuperszámítógépének alapját is adja.
    Azét, amit most szednek apró darabokra? ;] :P

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • TPeti

    tag

    válasz [Newman] #3 üzenetére

    Ahhoz, hogy megértsétek, mi miért történik, tisztázni kell a blade szerver fogalmát. A blade nagy sűrűségben telepített (a FUJITSU esetében ez 18at jelent 10U-n) keretben elhelyezett szerver rendszer hálózati aktív elemekkel általános infrastruktúra felhasználásra. A HPc7000 keret is lassan megszűnik. Hogy miért szűnik meg ? Hűtés és hálózati problémák. Egész egyszerűen nem lehet ilyen sűrűségben nagyobb sávszélességet és TDP-t kihozni, még a leghatékonyabb FUJITSU hűtéssel sem. Plusz ugye a blade-ben van egy I2C alacsony szintű management hálózat, ami megkönnyíteni a felhasználó számára a kezelést, viszont ez a különböző szériájú gépeket egyszerre használva, még problémákat is szülhet. Folyamatos fejlesztést igényel még az 5-6-7 éves gépek frissítése a gyártóknak. Ez persze drágulást eredményez a támogatásban is. Nem beszélve arról, hogy sok ügyfélnél problémát eredményezett a blade-ek switcheinek beillesztése a jól megtervezett méregdrága core hálózatokba.

    A FUJITSU CX400 már több mint 5 éve van a portfólióban, csak az M4 széria megjelenése benne az ami új. Ezeknek a rendszereknek scale-out szerver a neve. FX2, Apollo 2000, ezek mind scale-out szerverek, nem blade. Ezek a gépek sűrűn telepíthetők, és megfelelő core switchekkel és management switcch-el tökéletesen helyettesítik a blade szerverek általános feladatait, annak hátrányai nélkül. Igen igen, egyszer be kell őket kábelezni, de ez van...

    Az Apollo 4000 már más tészta. Az egy direkt SDS (software defined storage) alkalmazásokra készült célmegoldás, ami még HPC vagy Big-Data feladatokra is befogható külső tároló nélkül. Speciális felhasználás, nem általános, mint a blade.

    A Synergy nem blade, hanem modular server. kategória. Lehet benne általános szerver, vagy SDS szerver is. viszont ez már csak 12 szerver egy dobozban, nem 18 és nem mellesleg méregdrága ! Szóval kicsit más mint a blade, ezért nem is sorolható abba a kategóriába.

    Meg kell barátkozni vele, hogy a blade ki fog halni, vagy már ki is halt. Viszont helyette vannak a CX400 féle scale-out szerverek, vagy az 1U-s szintén teljesen jól használható rack szerverek.

    Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

  • apatyas

    Korrektor

    válasz E.Kaufmann #4 üzenetére

    Nem, abban Pezy-t említettek, ha jól emlékszem. Bár nincs kizárva, hogy a Fusi gyártotta a házát, de nem valószínű.

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • [Newman]

    tag

    válasz TPeti #5 üzenetére

    A Synergy a jelenlegi verziójában pont olyan blade - a gyártó minden egyéb mondásával ellentétben - mint annó a c7000. Azért kellett csökkenteni 12-re a szerverek számát - fél magas esetén - mert a processzorok fizikai mérete, a hűtési igénye is megnőtt, illetve több ramot kell ma már egy gépbe beletenni. A c7000 midplane-je nem volt képes ezt már sem megtáplálni, sem hálózati fronton kivinni a jelenleg 20/40/25/50/100Gbit-et. A Synergy midplane-jén jól láthatóan ki vannak hagyva nagyobb "lyukak", mivel a gyártó nézetében a Machine fiktív rendszer és az Intel feljesztéseiből lecsorgó fotonikus átvitelre fel van készítve. Értsd ezt úgy hogy nem kell jelszintekkel szórakozni, majd rézre tenni a jeleket, fotonikus lesz minden. Továbbá amint lehetséges lesz blokkokban elhelyezni az erőforrásokat, tehát CPU blokk, RAM blokk, Storage blokk, akkor szabadon lehet összekötni őket, méretezni. Ez a jelenlegi architektúrában nem lehetséges, de ez a vízió. Egy Synergy frame önmagában drága, mert a két VC modul-t kell beletenni hogy redundáns legyen - nem is beszélek a Streamer modulról. 2-3-4-5 frame-nél még mindig tudsz 20Git-et adni minden blade-nek minden keretben és csak a satellite modulokat kell megvenni, amelyek jelentősen olcsóbbak mint a VC modulok. A c7000-nél minden keretbe kellett két VC modul, ha kell ha nem.

    Cisco UCS-nél és HP-nél azért nem mondanám, hogy problémás a hálózatba illesztés. Cisco-nál ugye a FI az egy line card, a Virtual Connect meg nem switch, nem L3. Ha valaki mondjuk switch-et tett beléjük, akkor nyilván gond.

    VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

  • hallador

    addikt

    válasz TPeti #5 üzenetére

    Mivel a c7000 1 - 2 éven belül kivonul, és 2025-ig lesz tervezetten supportálva, mivel a c7000 kategóriájában a legelterjedtebb chassis-a így 2 - 3 évvel ezt kitolhatják. A klasszikus Blade-ek 10 évig velünk lesznek.
    A Synergy pedig mivel a c7000-et váltja, ezért de ez Blade is. Az pedig, hogy drága talán nem véletlen, mert annyit tud, mint a Cisco 5108 és a Fujitsu együtt.
    A központi management, meg a frissítésre ott a OneView, bármilyen blade-t, bármilyen generációval tudsz managelni, frissítéssel együtt. Akkor a Matrixról nem beszéltünk, akár C7000-et Synergy-vel standalone szerverrel keverve akár.
    Ez igaz a Cisco-ra is, még akkor is, ha ők máshogy képzelik el a Blade infrastruktúrát.
    A nagy fogyasztók, akiknek nem a spórolás, hanem a profit a célja, annak nem drága a Synergy, az, hogy ezek nem magyar cégek, más tészta, Magyarországon pontosan úgy fog járni a Synergy, mint az UCS nem nagyon lehet eladni csak zsebbe csúsztatós módon, mert veszett drága, és adott keretszám felett éri meg.
    A C7000-et is legfőképpen használtan veszik meg még a magyar bankok is, mert nincs pénz, egy AUDI-t, Mercedest, vagy Nestlé-t, HBO-t veszettül nem fog érdekelni a Synergy ára, mert egyrészt nem magyaroktól veszik (nem véletlenül), másrészt nem egyet vesznek. Szóval én nem félek attól, hogy ez nem fog menni mint Blade.

    Ez pontosan ugyanolyan mint a Hyper-V VMware téma, aki tényleg a profitra hajt nem a lefizetésre nem Hyper-V-t használ, akinél van azt szimplán megvették, lefizették stb, nem csak azért mert a Hyper-V-hez még a T szintű cégeknek sincs emberük, minden cégnél meg nem ül egy Szirtes, vagy egy Király. VMware-hez pedig sokan értenek, de a jó a dologban, hogy működik is, a Hyper-V meghát olyan amilyen...

    Ilyen a HP, vagy a Cisco is, drága igen, nem tökéletes, de működik.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák