Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz [Prolixus] #6 üzenetére

    Úgy értettem, hogy nem képesek bármi érdemlegeset és eredetit csinálni a címmel. Az, hogy feltupírozzzák az első két részt nem éppen mondható megterhelő feladatnak.

    Igen, annyira "összehalászta", hogy tulajdonképpen ezt a felújítást a BlackBird Interactive csinálja, akik főként régi Relic-esek. Aztán jön a Gearbox, rádobja a nevét aztán szedi be a 30€-ot. Mintha hasonlót cisnltak volna már egyszer... ja igen! Alien: Colonial Marines. Az egyetlen értelmes dolog amit a Gearbox saját erőből képes volt letenni az asztalra az elmúlt 10+ évben az a Borderlands.

    Azért én nem emelném őket piedesztálra. Minden adott volt ahhoz, hogy kicsit felújítsák a játékot és egy ilyen remastered sokkalta kevesebb munkát igényel, mint egy új játék elkészítése. Erre meg rádobnak egy 30€-os árcédulát. Szerencsére ehhez nem tudnak összetákolni 200 DLC-t, mint a Borderlandshoz.

    Félreértés ne essék... meg fogom venni én is, majd 10€-ért. Addig elvagyok én a sima verzióval is.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz [Prolixus] #8 üzenetére

    "...de a regi Relic-es srácok sem ingyen dolgoznak, ebben asszem egyet tudunk érteni."

    Igen, egyetértek. Cserébe használhatják a Homeworld nevet a Shipbreakers-nél. Ugyebár a HEarbox a Homeworld IP tulajdonosa, szóval máskülönben aligha menne. Persze kapnak mellé kosztot és kvártét is :)

    "És mi az, hogy minden adott volt hozzá?"
    Megkapták a teljese dokumentációt és a forráskódokat is. Mondjuk az első rész forráskódját 2003-ban nyilvánosan elérhetővé tette a Relic az RDN programján keresztül, szóval jó eséllyel több embernek is meg van az eredeti forráskód.

    "Ezt is kb. úgy írod, mintha a jogtulaj hozzájuk vágta volna a jogokat"
    Nem vágta senki a Gearbox-hoz. ők vették meg 1,35 millió USD-ért. Szóval igen fizettek érte és ülhettek volna rajta az idők végezetéig, mint azt tette a THQ vagy ahogy az EA teszi rengeteg korábbi címével és még se tették ami persze jó dolog... nagyon jó.
    A Shipbreakers sikeres kickstartere után kereste fel őket a Gearbox és megszületett egy megállapodás aminek a részletei nem nyilvánosak, de nem sokkal utána bejelentették, hogy a Shipbreakers használhatja a Homeworld nevet, majd jött a Homeworld Remastered verzió bejelentése.

    Hogy most ezt a felújítást a Gearbox egyszerű pénzkeresési formának vagy igény felmérésnek szánja... nem tudhatjuk. Azért a saját IP-jüket nem szokták olyan trehányan kezelni.

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

Új hozzászólás Aktív témák