Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Wasp_HUN #7 üzenetére

    "Az, hogy feltupírozzzák az első két részt nem éppen mondható megterhelő feladatnak."

    Mondta ezt bárki is? Szerintem senki, ez teljesen nyilvánvaló. Én sem emelem őket piedesztálra, egy nagy piros pont viszont szerintem továbbra is jár nekik. Ennek a Remastered kiadásnak a büdzséjét fordíthatták valami teljesen felesleges trendjátékra is. Ez csak viszonyítás kérdése.

    Az egész kommented meg úgy hangzik, mintha jönne a Gerabox, összehalászná a régi fejlesztőket, akik ingyen jófejségből csinálnának nekik egy Remastered verziót a korábbi játékukból, a Gearbox meg szépen eltenné a bevételt zsebre. Igen, jön a Gearbox, rádobja a nevét és beszedi a 30 ejurót, de a regi Relic-es srácok sem ingyen dolgoznak, ebben asszem egyet tudunk érteni. Hogy mennyire könnyű pénz ez a Gearbox számára az meg egy nem egyértelműen megválaszolható kérdés. Nyilván egy ilyen Remastered játék fejlesztési költsége messze elmarad egy új IP-től, vagy akár egy AAA-s folytatástól, de a Homewolrd régen is egy rétegjáték volt, ma meg talán még inkább igaz ez. Azért olyan nagy pénzesőre szerintem nem számíthatnak belőle. És mi az, hogy minden adott volt hozzá? Ilyen alapon akkor mindig minden adott mindenhez, ami fizikailag nem lehetetlen. Ezt is kb. úgy írod, mintha a jogtulaj hozzájuk vágta volna a jogokat, kérve, hogy legyenek jófejek és ugyan csináljanak már valamit a Homeworld címmel, a régi fejlesztők meg önként fáradtak volna el a Gearbox központba, aztán egyszerre kopogtattak volna az ajtón, a Gearbox-nak meg a kisujját sem kellett volna mozdítania. Azért ez feltehetően nem így történt. Persze, minden adott volt, a lehetőségek megvalósításáért azonban nekik is dolgozniuk kellett. Hogy ténylegesen mennyire volt nehéz az ő részükről a dolog, azt meg nem tudjuk.

    Ahogy írtam fentebb is, szerintem sokkal-sokkal értelmetlenebb dolgokra is elkölthették volna a pénzüket, és akkor most nem lenne egy (tényleg) Remastered verziónk ebből a remekműből. Egy új játéknak én is jobban örültem volna, de ez a Remastered valószínűleg részben igényfelmérés is, ahogy egy fentebbi komment utalt rá. Ha jól fog fogyni, talán kapunk egy folytatást is a szériához, ami bizony nem lenne gyenge, ha a régi fejlesztők továbbra is részt vennének a dologban.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák