Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Kansas #14 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy hogyan hívod, a forgalmazható bitek száma korlátos. Ez pedig nem kevés helyen igencsak komoly problémát tud okozni.

    Még a boldog(talan) T-s időszakban például pontosan látszott a speedtesten, hogy mikor ér haza a szomszéd kölök, mert amint bekapcsolta a gépét, máris beszakadt a teljes falurész sávszélessége.

    Tudom, hogy én vagyok régimódi, de szerintem ha mások kárára használok egy szolgáltatást, akkor fizessek is ezért. Nem azért, hogy büntessenek, hanem azért, mert ez egyrészt szabályozza a pazarló használatot, másrészt, mert a forráselosztás is tervezhetőbb lesz.

    Nem egy és nem két olyan emberkét ismerek, akinél csak azért megy 0-24-ben a letöltés, mert ingyen van... Konkrét beszélgetés:
    - Mit töltesz le?
    - 4K-s 3D-s filmeket.
    - Egész nap?
    - Persze.
    - És mikor nézed meg ezeket?
    - Áááá, ennyit nem lehet megnézni, meg nincs is 3D-s tévém. De nehogy már ne használjam ki a 240 Mbps-os netemet, ha már fizetek érte...

    Párhuzamos példa:
    20 lakásos társasház, ebből 5 lakásban nem mért a vízfogyasztás. A 15 mért lakás a teljes vízfogyasztás kb. egyötödét folyatja ki, a méretlenek tehát átlagban kb. 12x-es fogyasztás produkálnak -- mert megtehetik.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák