Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz emelhu #45 üzenetére

    Igazad is van és nem is. Ha a te elveid alapján alakítanák ki a díjakat, akkor lehet nem lenne nagy cucc egyik oldalról, másik oldalról pedig a MaCS_70-féle arányosság-mániásoknak se lenne sokkal jobb a szájuk íze, mert a duplán fogyasztó nem duplán fizetne többet, hanem alig valamivel - meg lehet nézni, pl. a Vodánál a csomagok árazását, a gigabites csomag 50%-kal drágább(6000 vs 4000 Ft) a 250 megabitesnél a 4x sávszél-különbség ellenére. Valószínűleg okkal.

    Ami miatt viszont nekem kevésbé vonzó a "forgalomarányos" árazás, az az, ahogy hagyományosan az ilyen árazások hazánkban kinéztek(eszelősen túl voltak árazva a csomagok), alighanem az se véletlen, hogy kb minden szolgáltató flatrate-re váltott... még ha az oka nem(vagy nem egészében) is feltétlenül technikai(hanem mondjuk fogyasztói pszichológia, mint annak, hogy 99-re végződnek az árak szinte mindenhol).

    Akinek a fenti példában szereplő 7/24 torrent huszár csípi a szemét(bár tippre az esetek 99.9%-ában nincs negatív hatással másnak a hozzáférésére), az nyugodtan nézzen meg egy előfizetői szerződést, lehet meg fog lepődni, hogy talál benne egy havi használati limitet (utoljára mikor néztem nekem 300GB/hónap volt akkor még a UPC-nél asszem) aminek ismételt túllépése után(gigabites sávszél mellett 1-2 nap alatt vígan túl lehet lépni) a szolgáltatónak jogában áll egyoldalúan felmondani a szerződést(asszem figyelmeztetés után).
    Ha meg ez még mindig nem elég, be lehet fújni az illetőt a rendőrségen, tudtommal bejelentésre magánszemélyekhez is kimennek...

    Nem cáfolom magam, csak nem mindig veszi minden vitapartnerem észre, hogy épp milyen szempontból(pl. technikai, üzleti) nevezek korlátozottnak/korlátlanak, és épp micsodát(sávszélességet, adatmennyiséget, stb).

    De ez az egész OFF, hisz a cikkben arról van szó, hogy pont nem a végponti felhasználóktól, hanem a tartalomszolgáltatóktól kérnének több pénzt az ISP-k, ami ugyan több ponton valid érvekkel alátámasztható(pl. hogy a VOD szolgáltatóknak nincs minden ISP-nél kihelyezett proxyjuk, így nem is fizetnek minden ISP-nek pénzt az általuk használt sávszélességért), viszont kb. ugyanannyi ponton hasonlóan valid érvek vannak ellene, pl hogy egyrészt ezek a szolgáltatások előfizetéseket generálnak, illetve váltást magasabb csomagokra, másrészt hogy az infrastruktúrájuk fenntartásának és(bizonyos fokú) fejlesztésének a költségét már beszedték a végponti fogyasztóktól, így a nagy tartalomszolgáltatóktól beszedett pénzt már alighanem csak zsebrevágnák, vagy például az hogy ezt nem igazán a "nagy testvér"(EU) dolga kikényszeríteni(pl. a GDPR se biztos, hogy annyira hatásos, amennyi extra macera van vele)...
    Stb... végtelen, parttalan, de egyszer csak lesz valami megegyezés...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák