Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz ígyvanferi #38 üzenetére

    Volt némi gyakorlatom, az igaz... de nem ezen a területen, bár rendezvényeken fotóztam már előtte, de a kettő nem ugyanaz.

    Az első fotózás csak ismerősnek ment, jó hangulatban. Kapásból mély víz volt, mert nem volt rajtam kívül más fotós (de nagyon még kompaktos családtag sem). Az események sodortak magukkal, és bizony több olyan hibát is elkövettem, amit ma már nem tennék... pl. JPG-ben fotóztam végig az egészet, így az utólagos korrekciók lehetőségét teljesen elvettem magamtól, pedig néha jól jött volna, a beállított képekre túl kevés idő lett szánva és hasonló dolgok. Az élmény viszont meghatározó volt számomra, a pár tökéletesen meg volt elégedve a munkámmal.

    Rá nem sokkal egy rádiós műsorvezetőnek fotóztam az esküvőjét, ez volt az első "hivatalos" megnyilvánulás, ott viszont keményen beszólt Murphy: az esküvő alatt elszakadt az objektív szalagkábele, ami azt eredményezte, hogy csak nyitott blendés képeket tudtam csinálni (elszállt a rekeszvezérlés). Az első ilyen eset után tanulja meg igazán az ember: mindent - legalább - kétszeresen biztosítani: vázat, objektívet, vakut, memóriakártyákat, háttértárakat, mert ami elromolhat az bizony el is fog romlani, a lehető legrosszabb helyzetben, és ha nincs vészterv, akkor kellemetlen lehet a magyarázkodás...

    Nem nagyon tudnék olyat mondani a felszerelésben, ami ne romlott volna már el nálam: volt már zárhibám, IS hibám, több vakuhiba, az említett szalagkábel-szakadás, akkumulátor hibák, fényképezőgép-lefagyás a legrosszabb pillanatban...

    Kötözködni lehet - abból tanul az ember, ha jogos, márpedig itt az -, javítani fogom a hibákat. Köszönöm az észrevételt.

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák