• QbHead és PartrikX értékelése egymásról

    Hirdetés: Zotac RTX 3060 Twin Edge OC v1.0 lhr mentes

    QbHead pozitív értékelést adott PartrikX számára:

    Minden a megbeszéltek szerint történt, eljött kipróbálta, vitte. Ajánlott!

    PartrikX semleges értékelést adott QbHead számára:

    Megbeszéltek szerint kipróbáltam majd haza mentem.
    Mint kiderült csak akkor "LHR mentes" ha egy bizonyos driverrel futtatom riser nélkül.
    Ezután fel hivtam, megadta a drivert és nagyon nehezen tudtam megoldani, majd felhívtam újra még aznap kb 5 órával később hogy nem működik, nem e lenne baj ha visszavinném és közölte hogy:
    "Nem az én hibám hogy nem néztél előtte mindennek utána, már megrendeltem az új kártyát és nem tudom vissza adni"
    Ezután próbált segíteni megcsinálni, és pár infó a bányászattal kapcsolatban csak ez után derült ki. PL:
    *Kártya csak 16x slotban tud teljesíteni ha nem abban van hanem riseren csak a felét tudja.
    *Ha nem a 470.05 ös driver van a gépen szintén csak a felét tudja.
    *Csak 1 darabot tudok futtatni vagy venni kell hozzá Virtual HDMI portot.
    Sajnos ezeket csak utólag mondta, és nem is igazán tudom a kártyát ez miatt arra a célra használni amire vettem.
    49,5MH/s helyett csak 45MH/s enged kihúzni.
    Sajnálom de ez a részemről egy negatív akármennyire is segítőkész volt!

Aktív témák

  • QbHead

    aktív tag

    Sajnálom, hogy így jött össze az üzlet. De ha bármelyik bányászt megkérdezed tudni fogja hogy hogyan működik az első szériás 3060-akon a bányászat (még mielőtt másnál is kellemetlenkednél elárulom az összes "lhr mentes 3060" ilyen.).
    Személyesen eljöttél, kipróbálhattad a kártyát, ki is próbáltad, működött hozta is a 49mh/s-ot a kártya ezt te is láttad az hogy nálad milyen limitáló tényezők vannak (processzor memória pcie busz és még lehet sorolni, az nem az én hibám) Rengetegen igazolják hogy ez a kártya tudja amit mutattam és ahogy kérted a majd 1 órás tesztből ki is derült hogy tudta itt voltál láttad.
    Én tényleg nem érzem magamat hibásnak, hogy nem néztél utána a dolgoknak, minden segítséget megadtam szerintem amit tudtam neked. Az, hogy veszel egy autót, ami benzines, majd dízelt tankolsz bele mert nem szólnak neked róla az kinek a hibája?
    A negatív értékelést nem érzem fair-nek legfeljebb egy semlegest (Bár azt sem tudom miért? Mert én azt adtam el ami le volt írva!)
    A kártya tökéletesen működött és működik is ennél többet nem tudtam tenni ennél, tegyük hozzá hogy még alkudtál is az árból 10%-ot gondoltam tudod mit csinálsz ebből kifolyólag.

    "49,5MH/s helyett csak 45MH/s enged kihúzni."
    -Lehet le kellene kapcsolni a gpu-t használó alkalmazásokat a gépen ahogy a screenshotodon látható volt, iriun webcam, overwolf, böngésző, és ki tudja mi ment még a háttérben.

    Aki olvasná külön a leírásomat leírnám én is, hogy mi történt:
    "Ezután fel hivtam, megadta a drivert és nagyon nehezen tudtam megoldani"
    Adtam neki egy linket ahol le lehet tölteni a drivert (ugye a 470.05)
    Elmondtam neki, hogy 3 feltételnek kell teljesülnie:
    -említett driver megléte (+újraindítás)
    -legalább 8x pcie
    -a pcie-nek 3.0-ásnak kell lennie.
    - és utólag említettem meg hogy ha 2 vagy több 3060-at akar használni 1 alaplapról vennie kell egy 2$-os hdmi dummy-t ami szerintem egy 300 000Ft-os kártya mellett elenyésző..

    Erre ő: Bedugta egy ősrégi ddr2-es gépbe amin pcie 2.0-ás port volt, 1x-es risert használt hozzá majd letöltötte a legfrisebb drivert (illetve még újratelepítette a számítógépet) WTF gyakorlatilag csak nem azt csinálta amit mondtam neki. (erről a csodálatos gépről csatolok egy képet)
    Erre nem tudtam már mit mondani és ekkor akarta visszakérni a pénz és visszaadni a kártyát amivel nem volt és nincs is semmi probléma.
    Lehet velem egyeztetni szerintem korrekt eladó/vevő vagyok, ezt mutatja a 98+ pozitív értékelésem de ez sajnos nekem már túl ment a határon.

    [ Szerkesztve ]

    "A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

Aktív témák