Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz janeszgol #16 üzenetére

    Azért mert a kis telefon pártiak próbálják védeni a minit hogy “más gyártók örülnének ennyi eladásnak” és egyéb módokon. Mit számít ez itt?

    Inkább azt kéne megérteni egyáltalán miért kapja fel ezt a média. Nem véletlenül azért mert évekig hallgattuk a panaszt hogy de jó lenne egy pici telefon és milyen hülyék a gyártók hogy nem adnak ki kis telefont mikor erre akkora piac lenne. Amikor kijött a mini boldog-boldogtalan leírta vicceskedve hogy na most majd minden kínai gyártó lemásolja a minit, de ez ugye nem is baj mert végre lesznek nem csak tepsik. Én akkor is mondtam óvatosan ezzel, várjuk meg az eladásokat. Mert hogy van egy olyan piac hogy Ázsia ahol csak tepsit lehet eladni. Gondolod véletlen az hogy minden évben a pro max (vagy plus) csúnyán veri a sima pro-t eladásokban? Vagy szerinted miért volt sikeres az xr-11 páros? A 600nites ips kijelző meg a vastag káva miatt? Nem, a mérete miatt. Az apple ugyan nem ad ki számokat, de minden valószínűség szerint a sima 12-es nagyon otthagyja a minit, pedig azon nagyobb a haszon. Elmondjam miért? Az üzemidő miatt? Nem.
    Egész egyszerűen a legtöbb embernek kicsi. Bármilyen hihetetlen. Az emberek hozzászoktak a nagyobbhoz és nem akarnak visszamenni. Ott van picivel drágábban a sima 12-es és megveszik azt. Pedig pedig az nem mini, nem annyira kompakt..
    Hol vannak a többi gyártónál a kompakt telefonok? Ahh hát persze, a többi gyártó hülye és nem akar pénzt keresni.. Véletlenül sem ott lehet eladni a mini-t valahogy ahol ők alig adnak el telefont. Lásd Usa és Nyugat-eu. Még a Samsung sem ad ki, pedig ők nekik még piacuk is van.
    Szóval teljesen felesleges azon sírni hogy valaki megint lefikázta a szeretet minim eladási számait, miközben többet adtak el belőle mint más gyártó összesen. Meglehet nyugodni, az Apple olyan haszonkulcsal dolgozik és olyan pénzeket költ marketingre hogy arról egy telefonos cég sem álmodhat. Itt nem 1-2 millió készülékről volt szó, az már nem oszt nem szoroz. Mivel nem tudjuk a friss eladásokat így ez csak találgatás de az is egy borzasztó érdekes dolog hogy ha piaci alapon egyértelmű volt hogy egy ilyen készülék nem lesz “sikertermék” (megint csak sajnos hangsúlyoznom kell hogy az apple-nél) eladásokban akkor miért került kiadásra? Ugyanis nem kell 2bitesnek gondolni a céget, tisztában vannak ők a felhasználói igényekkel. Szerintem az lehet benne hogy ennyire gyenge számokkal ők sem számoltak. Hiszen az i11 helyére jött egy vékonykávás, oled 12-es ami ugyanazt tudja mint a nagytesó ráadásul olcsóbban. Papíron sikertermék, mely eladási rekordokat is dönthetne. Szokták mondani hogy a 12 mini azért nem fogy mert korábban ki jött az SE. Én ezt őszintén elsőre hülyeségnek gondoltam, de valójában nem is az. Na de itt jön a csavar, mert nem a mérete miatt. Egyszerűen: aki olcsón akar (kis) iphone-t az megveszi az SE-t. Aki olcsón akar nagyobb iphone-t az megveszi az xr-t 11-t. Aki a legdrágábbat akarja annak ott a pro, aki meg még a legnagyobbat is annak a pro max. Aki pedig aki csak akar egy iphone-t ami tud mindent annak ott a 12-es. A mini meg marad azoknak akik mindezt kicsiben szeretnék. Innen is érződik hogy mennyire pici igényt fed le. Akinek telik 12 minire az már megveszi a 12-t tetszik vagy sem. Teljesen jogosan egyébként.
    Ja és rengeteg dolog kedvez a mininek, pl. előtte évekig nem volt hasonló méretű mobil “ki volt rá éhezve a piac”, messze a legolcsóbb 12-es iphone, mindent tud amit a nagytesó. És valahogy mégsem. Egyszerűen abban kell keresni a kulcsot hogy a legtöbb embernek a mini mérete inkább hátrány mint előny. Az a tipikus “jó jó, de otthonra nem kéne” kategória. Az okostelefon már régen kinőtte a kiegészítő szerepet, ez az életünk része. És ehhez nem árt ha minél nagyobb a kijelző. A piac pedig ehhez igazodik.

    Pedig én lettem volna a legboldogabb hogy ha az összes gyártó jobbnál jobb kompakt készülékeket csinált volna. Mert egy dolgot megtanultam, amíg lehet olyan nem tepsit kapni ami nálam kibír egy munkanapot addig én köszönöm szépen ingyen sem kellenek a nagy telefonok. Tehát mint masszív apple user és valószínűleg leendő mini (12 vagy 13) tulaj, gondolom egyértelmű hogy nem fikázni akarom a méretkategóriát.
    Megvolt ma is a kisregény. :O

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák