2019. augusztus 19., hétfő

Gyorskeresés

(#1) bepe79

bepe79
(addikt)

A cikkben több helyen "8 Gigabites" meg "12 gigabites" szerepel. Nem gigabyte lesz az? Mert ha tárolókapacitásról beszélünk, akkor az lenne a helyes.

Samsung Galaxy A5 2017 Black SIM free @ Android 8.0.0 Oreo | Must have games for Android:Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#2) Segal válasza bepe79 (#1) üzenetére

Segal
(addikt)

A másik hogy augusztus hetedikén jelentik be a mobilt.

(#3) Stabi83

Stabi83
(tag)

Lassan a komoly Gamer gépek is elbújhatnak ezek mellett a számok mellett pedig ott látványosabb a teljesítmény. Ezzel a tendenciával csak a fejlesztők lustaságát gerjesztik hogy véletlenül se foglalkozzanak az optimalizálásal. Mindent erőből de még úgy is szarul oldanak meg. Jóval gyengébb SOC és töredék RAM is elegendő kéne hogy legyen de mégis látunk akadásokat még.

(#4) Fecogame válasza Stabi83 (#3) üzenetére

Fecogame
(addikt)
LOGOUT blog

+1

Rengeteg igénytelen kód van, amit még bőven lehetne optimalizálni, de ha nem kell (nincsenek rákényszerítve), akkor nem is fogják.

Gyenge a hálózati jel? 4G/LTE antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) AliceWake válasza bepe79 (#1) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Nem, mert nem a tárolókapacitásra vonatkozik. A tárolókapacitás gigabájtban van megadva.

Non omnis moriar.

(#6) Stabi83 válasza AliceWake (#5) üzenetére

Stabi83
(tag)

Szerintem a megadott érték a RAM "tárolókapacítását" jelzi szóval lehet jogos az észrevétel.

Amúgy a tárolókapacítás és az adatmennyiség is meghatározható mind két értékkel.
Az ISO 80000 szabvány értelmében a 8bit=1byte.

[ Szerkesztve ]

(#7) Permet Elek

Permet Elek
(aktív tag)

Tök jó meg minden. De amíg az adattároló behatárolja a sebességet, addig teljesen mindegy, hogy ddr mennyinél is járunk.

(#8) AliceWake válasza Stabi83 (#6) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Nem. Az az érték az adatsűrűségre vonatkozik, gigabit/mm2.

Non omnis moriar.

(#9) Teal'C válasza Fecogame (#4) üzenetére

Teal'C
(őstag)

Rengeteg igénytelen kód van de ezen kívül még a régebbi verziók szarságai is benne vannak csak azt nem értem mi a francnak. Pl ikoncsomagok már lassan vagy 12 féle felbontásra és természetesen ezeknek a sallangjai is stb...

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#10) Stabi83 válasza AliceWake (#5) üzenetére

Stabi83
(tag)

Akkor ezt pontosítani kéne a cikkben mert így félreérthető ;)

(#11) AliceWake válasza Stabi83 (#10) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Néhány helyre odaírtam, hogy adatsűrűségű és tárolókapacitású ;) Remélem, így már minden világos. Pedig direkt kiírtam betűvel a mértékegységeket (Gb vs GB), hogy biztosan ne úgy nézzen ki, mintha el lenne írva..

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#12) Jester01 válasza AliceWake (#8) üzenetére

Jester01
(veterán)

Az nem /mm2. Félrevezető a density/adatsűrűség elnevezés. Az egyes chipek kapacitására vonatkozik, míg a másik szám a komplett modulokra. A hivatalos samsung bejelentésből (ami a cikk forrása) ez nyilvánvaló is: Samsung also plans to start mass producing 12-gigabyte (GB) LPDDR5 packages later this month, each combining eight of the 12Gb chips. Magyarul 1 chip 12 gigabit, ebből nyolcat egy modulra téve lesz 12 gigabyte.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#13) Kékes525 válasza Fecogame (#4) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Amíg a hardver nem kényszeríti őket addig nem is fognak optimalizálni.

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#14) Stabi83 válasza Kékes525 (#13) üzenetére

Stabi83
(tag)

Az meg nem fogja hisz akkor nem generálnának okot az évenkénti ( vagy lassan a félévenkénti ) telefon cserére...
Elvileg egy 2-3 éves csúcs készüléknek is bőven elegendő ereje lenne mindenre.

(#15) Kékes525 válasza Stabi83 (#14) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Lassan az okos telefon elér a fizikai határokhoz és akkor már nem lehet hatalmas újításként eladni őket.

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.