Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Szerintem sokan ott követik el a hibát, hogy szerintük az A.I.~Ember. Pedig nem így kellene hozzáállni és akkor mindjárt máshogy kezeljük, használjuk az AI-t. Valamint nagyon nem mindegy, hogy egy A.I. csak egy előre programozott "valami", előre definiált válaszokkal, választási lehetőségekkel, vagy valóban tud "saját maga" fejlődni. Szerintem a Google A.I. egy piszkos jól megírt "valami", ami talán még annál is jobban sikerült, mint tervezték/várták. Az emberi megérzés, érzések nem minden esetben (a legtöbb esetben nem) bizonyulnak jobb döntési stratégiának, pont mert érzelmi alapon történnek és mellőzik a legtöbbször a tényszerűséget, racionalitást. Az A.I. ezt kiküszöböli, és arányaiban többször hoz jó döntést, mint egy ember. Az A.I.-nak az "érzéseit" elméletileg lehet szimulálni, leprogramozni, minták alapján a helyes irányba terelni. Nyilván nem egy az egyben értendő ez, de megközelítőleg hasonló a működési mechanizmusa az emberéhez, még ha programozottan történik is a tanulási fázisban. A téma érdekel, kár hogy a programozási része egy laikusnak meglehetősen "száraz". Azt már nem hiszem, hogy megérem, amikor egy android hozza be a reggelit, de az ehhez vezető úton már elindultunk. Szerintem. ;).

Új hozzászólás Aktív témák