Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz aginor #8 üzenetére

    Igazából én se, és az új HL: Alyx is inkább csak egy techdemó (ha azt nézzük hogy sztori szempontjából a HL sorozat mennyire ütős).
    Itt van amúgy egy VR mániás csóka, aki tecsőn minden ilyen cuccot letesztel.

    Jelenleg a Valve index ami a legtöbbet tudja, ez az ami már érzékeli az összes ujjad mozgását, külön-külön, nyomásérzékelővel. Majd ha lesz akcióban akkor lehet veszek, csak a gépet is upgradelni kéne hozzá. :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Vaze

    őstag

    válasz aginor #8 üzenetére

    Parancsolj,itt van mit olvasni VR topik (Oculus Rift, stb.)

    MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz aginor #45 üzenetére

    A géped gyakorlatilag VR Ready csak egy HMD-t kell venned... Esetleg a procit megéri cserélni, 20k ráfizetéssel egy használt 2700-asra. Alza-n a Rift S ~200k lenne, ha kapható lenne... De nem veszik mert hát a VR halott, biztos csak viccből hiánycikk kb mindenhol. A jó gaming monitorok kb ezen az áron kezdődnek.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Raymond

    félisten

    válasz aginor #59 üzenetére

    Ha akarsz hosszabitas, aztan ugy vezeted el a HMD-tol ahogy akarod mert mindenki mas. Pl. nem mindegy hogy jobbkezes vagy bal vagy, a jatekter melyik oldalan van a PC, vannak fillerekbe kerulo kapcsok amivel elvezeted a mennyezeten ha van dedikalt hely (marmint ott ahol a PC-d van vagy "irodad", a nappaliban ezt inkabb kevesen csinaljak). Van aki plusz a dereknal is befogatja, engem ez pl. zavarna. Es persze nem mindegy milyen a HMD mert mindegyiknel mas a kabel, a CV1 talan eddig a legjobb mert a legkonyebb es legjobban hajmik igy nem is huz lefele annyira mint mondjuk a vastagabb es ridegebb WMR HMD kabelek. Na meg ott van az is hogy emberfuggo a hasznalat. Lattam olyan CV1 kabeleket amik par honap utan ugy neztek ki mintha ugrokoteleztek volna vele vagy a jutya megragta es osszevissza csavargatta volna. Az enyem negy ev utan is ugy nez ki mint az uj, tores sincs benne sehol.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • magyarl

    tag

    válasz aginor #69 üzenetére

    Amire áhítozol, az már létezik: Oculus Quest.
    Én mindenestül 155e Ft-ért rendeltem fél éve (mára hiánycikk lett).
    Pont úgy működik, ahogy írtad: leveszem a polcról, bekapcsolom és a casual játékokat már tolhatom is, mivel ennek saját hardvere van ami futtatja az egyszerűbb játékokat, nem kell hozzá PC. Egyéb kábel sem kell hozzá (csak töltő), mert inside-out tracking, tehát beépített kamerákon keresztül követi a controllereket és a fejed elmozdulását.
    Vettem hozzá Aliról táskát, így egyszerűen fogom, beledobom, és vihetem magammal oda, ahova csak szeretném. Az új helyen felveszem, a kamera képén körberajzolom a területet és mehet is a móka.

    Ha komolyabb címre vágyok, akkor meg wifin keresztül összekapcsolom a gamer PC-vel és mehet a SteamVR, pl az Alyx, vezeték nélkül :C

    SONY KDL-43W755C

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz aginor #69 üzenetére

    elvileg az oculus questnek van mar wireless modeja.

    madzagot meg lehet egyebkent szokni, egy ido utan nem zavaro. egyebkent vivehez es cv1hez is volt konvertalo set, de kb 400 euros aron, szoval nagyon senki nem hasznalta.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz aginor #59 üzenetére

    Kicsit vitatkoznék, ha nem haragszol érte és nem leszólni akarom a cuccaidat:
    A gamer monitor nem 1080p-nél és 75Hz-nél kezdődik... A jó gamer monitor pláne nem... de a jó jelző valóban félreérthető, rosszul fogalmaztam: a gamer monitorok közép kategóriájára gondoltam. Nézd meg a piacot és nézz egy átlagárat. Mondjuk ott kezdődnek a gamer monitorok, hogy 1080p és 144hz ~70k huf. Ez az alja. A közepe akkor nyilván feljebb van. A teteje meg mondjuk az Asus féle ROG Swift PG35VQ 1.2 misi körül. Nem kiforgatni amit írok, mert nem azt mondom, hogy vegyük a kettő közötti árat azaz 600k környékét... De ha nem tetted volna akkor nézd meg a piacot mert az határozza meg, hogy minek hol van a közepe és kb 200k környékén vannak a közepes tudású gaming monitorok amikben még mindig van panelben, vagy frissítésben vagy felbontásban vagy feature-ökben de valamiben kell kompromisszumokat kötni.

    Előbb írtam le: NEM KELL 350-400k-t kiadnod. A géped VR ready. Futna rajta szépen sok cím medium-high beállításokkal egy cpu csere után ami 20-25k-ból megvan... (esetleg egy jobb táp sem ártana de ennek táposban kell utána kérdezni)
    VGA upgrade neked? Miért? Írtam, hogy VR ready a PC-d, a procit talán megérné cserélni mert kis ráfizetés csak. A 1160 Ti egész jól megküzd a legtöbb címmel persze valamit valamiért: nem fogsz full grafikán stabil 90 fps-sel csapatni mindent. Keressek neked tesztet, mert nekem nem hiszel? Tessék. Az fps adatokat és a frametime-okat úgy nézd, hogy Vive Pro-val tesztelték aminek magasabb a felbontása, mint a szóban forgó megfizethető árú Rift S-nek. ~15-20%-ot nyugodtan hozzáadhatsz az olvasott fps értékekhez mivel 20%-kal kevesebb pixelt kell számolnia a gépednek Rift S használatakor a Vive Pro-val szemben. Még ha nem is lenne olyan combos procid, mint a tesztben szereplő, akkor is jól bírná a rendszer.

    Bizonytalan élmény? Most mondjuk pont rossz időt fogtál ki. Mert nem tudom ajánlani, hogy a veszélyhelyzetben elmenj bármelyik VR terembe és próbáld ki. Debrecenben pl a plázában is lehet Vive-ozni valami 2000 forintért. Vicc kategória. De mondok jobbat: Ha vásárolsz egy VR HMD-t és nem tetszik az élmény, szédülsz, nem neked való, stb, 14 napon belül vissza tudod küldeni a terméket. Ne írd azt, erre, hogy "ó de az milyen már". Ezt a törvényt pont erre találták ki: online vásárlás esetén ha nem tudsz meggyőződni arról, hogy egy adott termék beváltja-e a hozzá fűzött reményeket, akkor az indoklás nélkül visszaküldhető, vásárlástól el lehet állni. Ez a fogyasztói társadalom, ez a XXI. század, nem a kőkorszak.

    De egyáltalán nem akarlak rábeszélni csak kérlek fogadd el a tényt, hogy ha VR-ozni szeretnél, elég lenne megvenned a VR headsetet. És nem kell gépet fejleszteni 150-200k-ért pluszban.

    És szeretném nyomatékosaítani még egyszer: mindent a lehető legjobb szándékkal írtam, nem célom a megsértésed! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Magyarfarkas

    tag

    válasz aginor #59 üzenetére

    A probléma így több mint egy tucat vr headset után a következő...én tökéletesen megértem az emberek bizonytalanságát! Valamelyik nap átjött hozzám az a személy ,akinek anno eladtam az indexet. Én nagyon szeretem ha a pénzemért azt kapom amit veszek és ha van egy alapom , akkor van egy minimum ,amiből tudok építkezni hogy az adott plusz ér e annyit ,amennyit kérnek érte! A jelenlegi felhozatalban annyira röhejesen kevés különbség van hogy neha csak nézek ,mennyire túl tudják hypolni az emberek a drágán vásárolt eszközüket! Na tehát az úrnak drágábban adtam el az indexet, mint vettem, mert eladásnál 16 jelentkező volt rá, az első nem jött érte ő többet ajánlott, vihette! Na már most ha itt járt kipróbálta nálam a reverbet, a questet és a rift s-t ,ami után, 2 hónapos index használat után megkérdezte hogy akkor most miért is kerül az index a duplájába? Nem csodálom ha ennyien utálják azt amit nem ismernek, mert leginkább ezeken a fórumokon találkozok hasonló félretájékoztatással, ami a legutolsó három évre visszanézve ennyi...vegyél HTC viveot mert az a legjobb mert a legdrágább vagy vegyél HTC cosmost megjelenés előtt mert az lesz a tuti . A cikkben kipróbáltak játékra egy olyan headsetet olyan kontrollerrel ,amelyet normális ember nem játszana azzal, de a cikkben leírtak alapján a legrosszabb headset által mondanak véleményt az egész iparról! Ha nem akar valaki ilyet magának ,ne vegyen! Ha nem akar mozogni játék közben, ne vegyen! Ha klusztrofobiaja van(ezen jót röhögtem) ne vegyen! A vr nem olyan drága dolog, csak nem a magyar arakhoz van mérve...ha ingyen adnák alanyi jogon ,mindenki ebben játszana ,mert megvannak az előnyei is...aki használja ,az tudja mik, akinek nincs,felesleges elmagyarázni, mert úgysem fogja érteni! A vr nem drága dolog, csak túlhypeolnak olyan dolgokat ,amiket nem lenne szabad, így az emberek abban a tudatban hogy több pénzért többet kapnak ,azt hiszik marha drága és csak a marha drága dolgokat szabad megvenni...

    Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

Új hozzászólás Aktív témák