Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twi452

    senior tag

    válasz VIC20 #279 üzenetére

    Szóval az nem ragad magával ha egy játékvilágban fizikailag te élsz át mindent mert benne vagy és azt látod amerre nézel de az, amikor egy egérrel "nézel" körbe az elvarázsol.

  • imibogyo

    veterán

    válasz VIC20 #279 üzenetére

    Nem, nekem a történet, a világ minden...
    Amit pont a VR-el kapsz meg sokkal sokkal immerzívebben, mert "benne vagy". Tegnap sikerült kipróbálnom a Skyrim VR-t, ami messze nem egy világformáló valami a VR világban (próbáltam mást is), sőt lényegében teli van immerziót romboló dolgokkal és hibákkal, de azért basszus nem kicsit más érzés úgy "befogadni a világot", úgy interakcióba lépni a környezeteddel, úgy először szemben állni egy sárkánnyal, hogy ténylegesen "ott vagy". Sajnos sok időt nem tudtam eltölteni vele, de az a kevés nagy élmény volt a játék nyilvánvaló hibái ellenére is (amik nagy része az alap játékban is benne van)...

    Sőt, inkább a fantázia elcsökevényesítése felé hat...
    Tehát ha egy játékot billentyűzet egér kombóra kell megírni, akkor szabadabban lehet használni a fantáziát, mint ha ugyanazokat a megoldásokat, ötleteket, egy 100x nagyobb szabadságot adó eszközzel és egy 100x realisztikusabb és összetettebb interakciókra képes világgal kell megtenned... Értem...

    Szerintem a VR realisztikusságát összekevered a "világ" realisztikusságával. Attól hogy valami VR még simán lehet korszakalkotó a beleölt fantáziamennyiség területén.

    Milyen komoly lenne, mondjuk 20-50 év múlva, ha az Elder scrolls 154-ben odasétálsz a megszelídített sárkányodhoz a társaiddal, megsimogatod a sárkány nyakát (amit akár érezhetsz is, valamilyen haptikus visszajelzésen keresztül), félrefordítod a fejed a társadra nézve, miközben a sárkányt simogatod tovább, és az ő feltett kérdésére, hogy indulhattok-e a csatába egy odabiccentéssel "válaszolsz", hogy "kezdjünk bele...". Ekkor előveszed a tatyódból az egyik varázstekercset és azt felolvasva a varázsigéknek köszönhetően a szemed előtt a földből előszivárgó fémdarabkákból felpáncélozódik a "lény", hogy együtt mehessetek csatába. Miután felültél a hátára és együtt felrepültök a levegőbe a csata fölé, fentről alaposan szemügyre véve a csata helyszínét ki tudod választani, hogy hol is lenne a legjobb becsatlakozni a harcba. Amikor földet értek a sárkányt elküldöd "portyázni" te pedig a kezed különböző mozdulataival különböző varázslatokat használsz az ellenségen...

    Azt ne mond, hogy egy ilyen lehetőségekkel teli világban kevesebb a fantázia, mint egy bill. egér vezérlésűben...

Új hozzászólás Aktív témák