Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    Köszi az írást. Tényleg jó, hogy megpróbáltad bemutatni ezt a kategóriát is. Teljesen laikusként nekem soha nem voltak előítéleteim a pedelec bringákkal. Kivétel amikor először megláttam, hogy egészen komoly mtb-k is vannak elektromos rásegítéssel. Erre már azt mondtam, hogy ez azért túlzás. Mert a komoly mtb sport, ha már sport, még ha csak valaki hobbi szinten is csinálja, akkor maradjon is annak, mindeféle rásegítés nélkül. De persze mint írtam, nem ismerem a pedelec mtb kategóriát(ha lehet-e egyáltalán annak nevezni). Így viszont , ezt az írást olvasva, már látom a létjogosultságát. Mondjuk én teljesen anti sportista vagyok. Nézni szeretek bizonyos sportokat, de csinálni nem. Ahhoz túl lusta vagyok. De azért a bringázás megmaradt. Általános közlekedési eszközként, meg túra, csavargó eszközként. Így nagyjából éves szinten 7e-8e kilométert tekerek bele a bringámba. És mivel számomra a bringának ez a felhasználási módja az ami a leginkább van, ezért pont a városi vagy a komolyabb túra pedelec bringákról hiányzik téma az írásodból. Mondjuk lehet csak azért mert ezeknek a felhasználását láttam eddig itthon is és külföldön is. Persze írtad, hogy elsősorban a saját tapasztalatod vezérelt az írásod elkészítésében, ami leginkább az mtb kategória, de az is látszik, hogy nem csak a személyes tapasztalatokat írtad le, hanem jobban tájékozott vagy a témában. Így a fentebb említett téma nekem kicsit hiányzik. Főleg, hogy szerintem mind a városi közlekedésben, mind a komolyabb, hosszabb csomagos túrázásoknál látom jelentőségét. Az írásodba és it a topikjában is sokszor felmerült, mi van ha az akku lemerül? Akkor lehet szívni és a dögnehéz géppel tekerni hazáig? Hát kérem szépen én Szerbiában egy bringatúrám kapcsán láttam egy német túrakerékpáros srácot, aki pedelec bringával ment. Nem kell ezt is rögtön leszolni, a srác bringája elöl-hátul fel volt málházva és még egy utánfutót is húzott maga után telepakolva. Ehhez azért kellett a rásegítés. De a lényeg, hogy amig pihizett és kajált a hegytetőn, addig 2 kisebb szőnyeg méretű napelemes töltővel töltötte az akkukat. Az egyik ráterítve az utánfutóra, a másik majdnem teljesen betakarta a bringát. És ahogy néztem eléggé vékonyak voltak ezek a töltők, gondolom kisebbre is össze lehet hajtogatni. Jó, persze ez minden esetben nem megvalósítható, de esetlg ez is opció lehet valakinek.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák