Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujfelhasznal

    tag

    Nekem inkább csak jegyzetek jutnak erről eszembe.

    Eddig egyetlen regnáló nagy/szuperhatalom sem adta át önként a helyét, és az USA sem fogja. A hidegháború sem csak Truman alatt volt, ha jól számolom, akkor 7 elnöke volt az USA-nak 1947-től a Szovjetunió összeomlásáig. Ezzel arra akarok célozni, hogy teljesen mindegy, ki lesz az elnök ilyen szempontból, a nemzeti érdekek felülírnak minden ilyet.

    Szerintem az a csoda, hogy eddig hagyták Kínát felnőni. Mocskos az USA játéka is (lsd. NSA-botrány), így egy globális hatalmi babérokra törő, saját polgárait nyíltan megfigyelő, a Párt ideológiájával szembemenőket átnevelőtáborba zárató, mellesleg ipari kémkedésből fejlődő diktatúrából simán kinézem, hogy valósak a vádak(persze bizonyítékot erre sem láttunk még, mint a híres iraki vegyi fegyverekre sem). Már a gazdasági háború kirobbanásától, vagy az űrverseny újraindulásától látni lehetett, hogy ismét minimum kétpólusoú lesz a világ.

    Bevethetne minket valamelyik fél, mint szuperfegyvert azt tekintve, hogy az utolsó 100 évben három nagyhatalmat is elfogyasztottunk.

    Trump néhány aspektusból pedig Reagenre emlékeztet. Úgy mint a showman, nagyon megosztó, az újra naggyá tesszük Amerikát, a kemény politikai/gazdasági fellépés a vetélytársak ellen. Vagy 2 éve volt talán, hogy újra fegyvereket akartak telepíteni az űrbe, nem tudom, hol tart most.

    Hogy legyen valami témához kapcsolódó: tényleg sokat innováltak az utóbbi években, és egész jó cuccokat gyártanak, ilyen szempontból kár, hogy kihullottak. Így viszont hátha példaként fog szolgálni a többi gyártónak, hogy merjenek alternatívát teremteni az Androidnak, mert kicsit unalmas már a paletta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák