Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) steven84

steven84
(tag)

Az kéne még! Még a pin kódjukat se tudják beütni, nemhogy még játszanak is rajta. ;]

(#2) Szatyor95

Szatyor95
(aktív tag)

Legközelebb ha ATM közelben leszek, a PIN kódnál beírom: IDDQD Hátha egy jót játszhatok. :D

Amúgy ebből nagy bizniszt lehetne csinálni. Ha pénzt akarsz levenni, végig kell vidd a játékot. Ahányszor meghalsz, annyiszor bukod a kívánt összeg 5%-át. :D

Nyugodj békében Integra!

(#3) Saccco

Saccco
(veterán)

Hiánypótló. ;]

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4) Lomha 8V

Lomha 8V
(őstag)

Szerintem gyakran keverednék komoly verekedésbe, mikor elfoglalnám az automatát egy kis DOOM-al. :D

(#5) weiss

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

De hisz ezek Win alapúak, akkor hol a gond?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6) atike

atike
(nagyúr)

Királyság! :D

Amúgy az automaták egy részén nem valami (módosított) XP fut? :F

(#7) Phvhun

Phvhun
(őstag)

Most ez miért kellett?

Annyi minden hasznosabb dologgal tölthették volna az idejüket..

(#8) Z_A_P válasza Szatyor95 (#2) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

IDDQD itt vegtelen penzt jelent ;]

@Phvhun: akkor a te kommentedre is pontosan a te kommented illik? ;)

[ Szerkesztve ]

OK

(#9) atike válasza Phvhun (#7) üzenetére

atike
(nagyúr)

Miért ne...? :U

Ilyen erővel (és felfogással) - de nem személyeskedni akarok, félre ne érts - de a hozzászólásod is miért kellett? :) Volt véleményed, leírtad. Ennyi. Nekik volt egy ilyen gondolatuk - megcsinálták. Ennyi. Kihívás. Poén. :)

(#10) Szatyor95 válasza Z_A_P (#8) üzenetére

Szatyor95
(aktív tag)

Ááá, megyek bankot ATM-et rabolni legálisan. :DDD

Nyugodj békében Integra!

(#11) moli.hu

moli.hu
(őstag)

"""igen nagy a valószínűsége annak, hogy a Doom lett az első olyan kereskedelmi forgalomban is kapható játék, amely egy bankautomatán futott."""

nem ertek hozza, de az atm-ek altalaban nem szabvany x86 pc-k amik altalaban windows xp-t futtatnak?
mert ha igen, akkor erosen ketlem, hogy ez lenne az elso. Max az elso, aminek a videoja tomegesen elterjedt.

[ Szerkesztve ]

(#12) arnyekxxx

arnyekxxx
(addikt)

Én azt hittem a cim alapján, hogy mittom én a hekker fogja a kártyáját ami össze van kábelezve egy laptoppal oszt igy feltörve egy bolt sarkában álló atm-et futtatja rajta a doomot.

Abban mi a vaszisztdasz, hogy egy garázsban szétszedett wines pc-n fut egy wines program?

[ Szerkesztve ]

(#13) Client válasza moli.hu (#11) üzenetére

Client
(tag)

Láttam már élőben kékhalált ATM-en, úgyhogy gyanús.

Ex - WaterLo

(#14) .LnB válasza moli.hu (#11) üzenetére

.LnB
(félisten)
LOGOUT blog

Én se értek hozzá, de nem értem mi a nagy szám ebben. Ha csak a hardware vagy a software nem valami spéci dolog. Azt hittem kiderül majd valami ilyesmi a cikkből, de nem.

Homo Ludens

(#15) csasaKKP válasza weiss (#5) üzenetére

csasaKKP
(senior tag)

Én sem értem m ebben a nagy hír... Windows XP Embedded fut a bankautomaták legnagyobb részén manapság is (és a videóban látotton is). Mivel célszámítógép (merem állítani, x86 alapú), előtérben meg az adott bank saját szoftvere fut. Mi is játszhattunk volna az egyetemen egy Teledyne LeCroy oszcilloszkópon, amin szintén beágyazott XP futott, abból is lett volna hír?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#16) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Én is valami olyasmit vártam mint mikor John Connor a T2ben pénzt vesz az automatából! :) Denem... (am az autamaták többségén már cserélték W7re mert az XP már nem frissit)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#17) csasaKKP válasza zeusz55 (#16) üzenetére

csasaKKP
(senior tag)

Az Embedded XP hosszabb támogatást élvez, tudtommal. :) De igen, akik tehetik, frissítenek beágyazott 7-re vagy 8-ra (utóbbira érdemesebb).

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18) Szederp

Szederp
(csendes tag)

A cikkíró vagy nem ért hozzá, vagy nagyon hatásvadász cikket kívánt írni. Az ATM-ekben ugyanolyan PC-k vannak, mint otthon, csak fut rajtuk egy spéci ATM szoftver is. Mo-n néhány éve még 386-ost is használtak ezekben az autómatákban, ma már Xp fut :)

Miért kell ehhez hackelni...aki hozzáfér a géphez felteszi rá a játékot (vagy dosbox-al vagy portolva) és már megy is....

[ Szerkesztve ]

(#19) Csapoati

Csapoati
(nagyúr)

Majd akkor szoljanak, ha a Tetrisemen meg a regi kvarcjatekaimon is fut a Doom! ;]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#20) Szatyor95 válasza zeusz55 (#16) üzenetére

Szatyor95
(aktív tag)

Még van frissítés 2019 április 19.-ig, amennyiben a rendszer erre alkalmas (POS Ready). Leleményes emberkék megoldották, hogy asztali PC-n is működjön a dolog.

Nyugodj békében Integra!

(#21) zeusz55

zeusz55
(senior tag)

Én amugy is az a fajta idegesitő tipus vagyok aki minden frissitést kikapcsol! :) Mondjuk hozzáteszem kb 2004 ig "98 om volt XD

[ Szerkesztve ]

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#22) ysengrin

ysengrin
(senior tag)

Ahogy már leírták előttem tényleg nem nagy ördöngősség, de azért az egyik kedvenc játékát mindig szívesen látja az ember. :D

do you like hurting other people?

(#23) Yeffy válasza Z_A_P (#8) üzenetére

Yeffy
(addikt)

akkor a te kommentedre is pontosan a te kommented illik? ;)
úgyúgy :K

Isstenkém, mindig jókat nevetek az ilyen DOOM-os híreken. :)) korábban volt ugye pl valamilyen zongorára is tán feltéve, meg ez is... szakadok, milyen ökörségeket ki nem tudnak találni :D jópofa

Big girls ride harder! ♥ || Kondi powaa'! ヅ

(#24) nihill

nihill
(senior tag)

Mi '97 környékén pénztárgépen futtattunk Doom-ot (az sem volt nagy szám mivel PC alapú volt) szóval ebben az ATM-es dologban nincs semmi meglepő.

(#25) Acélfarkas válasza Szatyor95 (#20) üzenetére

Acélfarkas
(aktív tag)

+1
Na erről kellett volna hírt írni.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#26) Szatyor95 válasza Acélfarkas (#25) üzenetére

Szatyor95
(aktív tag)

Magáról a bővített támogatásról úgy emlékszem volt hír. Meg is van. A trükkről meg gondolom jogi okok miatt sem készült cikk, mivel ennek a módszernek a legalitása erősen megkérdőjelezhető.

Nyugodj békében Integra!

(#27) BlackPriest válasza weiss (#5) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

én is ezen gondolkodtam, sok hekkelés kellhet egy pc-n doomot futtatni. főleg egy szétborított atm-en. a régebbi, de még ma is működő cuccokon xp fut, de nem tartom kizártnak, hogy valahol még 98 menjen

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28) Mokó

Mokó
(aktív tag)

LOLZ ha tényleg menne akkor lenne csak sorban állás!

(#29) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(veterán)

gyakorlatilag egy arcade gép, csak pénzérme helyett itt kártya van. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30) BlackSoft

BlackSoft
(addikt)

Ez mekkora :DD

---------> HardverGURU https://www.hardverguru.com/ <---------

(#31) Acélfarkas válasza Szatyor95 (#26) üzenetére

Acélfarkas
(aktív tag)

Ah köszi, az ITcafet nem nagyon szoktam olvasgatni.

(#32) oriic válasza moli.hu (#11) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

"nem ertek hozza, de az atm-ek altalaban nem szabvany x86 pc-k amik altalaban windows xp-t futtatnak?"

Nem nem azok. Az meg egy dolog hogy módosított xp megy rajtuk. Nem is értem itt páran miért fujjognak hogy ez szenzációhajhász hír. Egy az hogy nem mi találjuk ki a híreket, máshol is ugyanezt olvashatják, a másik meg hogy az is érdekes hogy honnan szereztek atm-et, mert azt ugye nem nagyon lehet a sarki bótban kapni.

Érdekes, vicces dolog, de ennyi.

Live-Die-Respawn

(#33) bod101 válasza sz.balazs.95 (#29) üzenetére

bod101
(aktív tag)

És nem eszi a pénzt hanem adja :DDD

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#34) BlackPriest válasza oriic (#32) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

hát pedig az a pár száz atm, amit én bontottam az szabvány x86 pc volt p2-775-ös p4-ig. nem fújolás, de ha kell még pár játék teszt atm-en, szóljatok és csinálok ;)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#35) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(veterán)

ja, még valami!

fut-e rajta a krájzisz? ;]

viccen kívül amúgy 3D Mark-ban mennyit érne el egy ilyen? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) BlackSoft válasza oriic (#32) üzenetére

BlackSoft
(addikt)

A videóban a környezetet elnézve, nem valaki a szobájában csinálja a dolgot. Valószínű nem vaterán vették az ATM-et, és nem is találták kukában. Lehet, hogy javítanak ilyesmiket, és úgy került hozzájuk.

(bár, ami a vásárlásukat illeti, volt már eBay-en párszor eladó ATM :DDD )

---------> HardverGURU https://www.hardverguru.com/ <---------

(#37) gantum

gantum
(aktív tag)

engem az érdekelne, hogy mi a f˘#&nak van sztereó hangszóró egy atmben? :D

A GAMER PC nem attól GAMER, hogy te játszottál rajta. :D http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gantum // PÜ = Gyorsabb válasz!

(#38) Acélfarkas válasza gantum (#37) üzenetére

Acélfarkas
(aktív tag)

A bippegés miatt, hogy sztereóban halljad :P Meg a leendő DOOM játékosok kedvéért ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) sz.balazs.95 válasza gantum (#37) üzenetére

sz.balazs.95
(veterán)

Hogy a vájtfülű ügyfelek igényeit is kielégítsék. :P

(#40) SzaboZE válasza sz.balazs.95 (#39) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Méghogy platform, windows xp van az atm-en, onnantól már miért ne futna?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#41) Necroman_Mk2

Necroman_Mk2
(senior tag)

"igen nagy a valószínűsége annak, hogy a Doom lett az első olyan kereskedelmi forgalomban is kapható játék, amely egy bankautomatán futott."

Majdnem :)
Ettől függetlenül dicséretes házi barkács, bár a Windows(?) oprendszer miatt ez talán nem akkora ördöngösség.

(#37) gantum Valószínűleg hogy a gyengénlátók is tudják használni.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#42) Fitzgerald válasza Necroman_Mk2 (#41) üzenetére

Fitzgerald
(addikt)

Szendvics Toasteremen még nincsen Doom.

(#43) oriic válasza BlackPriest (#34) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Na szóval akkor: Stunts, Prehistorik, UGH!. :DDD De kizárólag az ATM gombjait használhatod. :D FullHD-ben rögzítsd kérlek. :DDD ( komolyan atm-eket buheráltál? Köszi akkor új infókat, félreinformáltak engem is)

Live-Die-Respawn

(#44) adi mester válasza oriic (#43) üzenetére

BlackPriest, hogy ATM-eket buherálna, azt nem tudom. Viszont abban igaza van, hogy a pénztárgépek túlnyomó többségében is olyan számítógépek végzik a számításokat, mint amilyenek mindenki otthonában is felleledezhetőek. Korábban volt szerencsém közelebbről (pár lépésnyiről) szemügyre venni egy helyi bank ATM gépének a belsejét.

A platform ami bennük van és a számításokat végzi egy mezei számítógép, mint amilyen otthon is megtalálható, csak nyilván a kisebb számítási kapacitás szükségletnek köszönhetően egy P3-as is gyönyörűen elvégzi azokat. Az OS itt nálunk egy XP volt, de hogy az most sima XP vagy más verziós, meg nem mondom, de ez nem is lényeges. A lényeg, hogy ezen elv alapján simán játszhatóak a PC-s játékok ATM-en is, ráadásul az automatában volt billentyű és egér is bekötve, szal az irányítással se lenne gond. :))

[ Szerkesztve ]

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#45) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(veterán)

amúgy számos nyomtató szintén PC-s hardvert tartalmaz.
Kíváncsi vagyok, arra mikor tesznek Doom-ot. :D

(#46) Csapoati válasza sz.balazs.95 (#45) üzenetére

Csapoati
(nagyúr)

És az majd kinyomtatja az aktuális képernyőt? 24 fps-hez elég durva nyomtató kéne... :DDD

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#47) sz.balazs.95 válasza Csapoati (#46) üzenetére

sz.balazs.95
(veterán)

:DDD

(#48) Szederp válasza oriic (#32) üzenetére

Szederp
(csendes tag)

Az ATM-ek teljesen szabványos PC-t használnak, illetve 2007-ben még biztosan azt használtak. 386-osok, 486-osok utána pedig Pentium 4-es kerültek a Diebold automatáiba.

(#49) caprine válasza Szatyor95 (#20) üzenetére

caprine
(aktív tag)

Köszi ez még jól jöhet. :R

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#50) BlackPriest válasza adi mester (#44) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

nem, csak úgy kitaláltam, mert így menőbb vagyok :W

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.