Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Mister_X #24 üzenetére

    *sóhaj*

    Ja. Hogyne. Nyilván mondjuk a Mass Effect 3-ig az összes Mass Effect játék éppen csak hozta az előd eladásait, vagy még el is maradt tőle. Vagy éppen a Rocksteady Batman játékoknál is ez volt a helyzet. Borderlands 2 is rosszabbul fogyott mint a Borderlands. Amíg minőségben el nem korcsosult és jött a sok blama meg a futószalagon történő gyártás az Asassins's Creed szériánál, arra is igaz volt ez. Witcher játékok biztosan részről részre szarabbul fogytak, természetesen. Metro Last Light? Na azt aztán a kutya se vette meg. A második újgenerációs Tomb Raider is tök szarul ment a kasszáknál. God of War? Megvette valaki egyáltalán a 3. részt? Persze hogy nem már as másodikat sem vette meg senki. Uncharted, Halo ditto.

    :U

    ...szóval amit írsz egyrészt szimplán nem igaz, másrészt nagyvonalúan elfelejtkezel arról, hogy én sehol nem állítottam, hogy a második részt jellemzően többen veszik nagy címek esetén mint az elsőt. Én azt állítottam, hogy jelentős kritikai és anyagi siker után szokták venni többen a második részt...ez pedig egy eléggé általános tendencia, könyvek, filmek, játékok esetében is igaz.

    "vgchartz meg lemezes eladásokat tud követni, Steamspy szerint 942.000 tulaj van (DH2). Tehát a vgchartz nem tudja követni a Steames eladásokat (nem nyílvános)"

    Persze hogy nem, még szerencse, hogy amit eladtak lemezesen PC-re, az nem jelenik meg a Steamspy statisztikáiban. Vagy mégis? :U Nyilván Steamspy eladásokban benne van a lemezes plusz a digitális is, és utóbbi biztosan nagyobb arányt tesz ki a PC piac esetén, de az összes PC-as eladás egy részét bizony tudja követni a VGChartz is.

    Másrészt te is csak azt hagyod ki a gondolatmenetből, hogy pl. ez a 942k-s tulajbázis mikor jött össze, megjelenés körül, vagy amikor már 50%-os discountokkal tolták a játékot? Én figyeltem megjelenéskor a statisztikákat, a téli vásárig 350k körül volt a játékosbázis. Téli vásáron egyből toltak rá egy 20%-os discount-ot (November 11-én jelent meg a játék...) és ez csak a steames discount, third party disztribútoroknál még nagyobb akciók voltak rá. A 350k is olyan menő szerinted megjelenés körüli időszakra?

    Aztán azért még mindig tegyük hozzá, továbbra sem tudjuk ez a VGChartz-os adat mennyire megbízható...

    De nyilván azért jelentek meg a rossz Dishonored 2-s eladásokkal kapcsolatos hírek a gamer sajtóban, mert azok alapján amit az újságírók kihámoztak, szerintük is remekül fogyott...

    Mindegy, én nem vitatkozom veletek tovább erről, nagyon beleuntam már. Ha jól fogyott hát jól fogyott... :K

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák