Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz RangerFox #15 üzenetére

    Persze, egy szóval nem mondja hogy nem lesz több, de egy szóval sem mondja azt, hogy lesz. Csak feltételes mód van...ha lenne folytatás... Ezek után amit írtál a széria jövőjével kapcsolatban az előző posztodban, az nem több mint wishful thinking.

    "Igazad van, anyagi szempontból lényegtelen, de a kiadó is más célokat tűz ki az eladások szempontjából, ha ismeri a célközönséget, és tudja róla, hogy nem ez a legnagyobb"

    Na látod pont ez az. Miután az első rész anyagilag is szép siker lett, talán úgy gondolták már arrafelé, hogy mégsem annyira rétegközönségnek készült ez a játék, hanem sokkal szélesebb közönséget érdekel...ilyen előzmények után sikerült alulmúlni még az első részt is eladásokban.

    Másrészt vajon az előző sikereit látva nem nyílt meg picit jobban a stúdió zsebe? Abban bízva, hogy a bevétel is nagyobb lesz? De ha tegyük fel, centre pontosan ugyanannyiba fájt a D2 mint a D1 (inflációval korrigálva persze). Lehet a Dishonored anyagilag egy eléggé kockázatos projekt volt, de a sikere után hozott becsülettel a konyhára. Namost a Dishonored 2 a gyengébb eladásaival lehet éppen nullszaldósra sikerült (egyelőre), vagy még az sem. Nem tudjuk. Az a lényeg, hogy az eladási számok önmagukban nem mondanak sokat. Na meg az ottani döntéshozók is emberek...még ha nyereséges is a játék, garantálom, hogy az első rész sikere után csalódáskeltőek voltak a második rész eladásai, lévén az elsőét is alulmúlták. Pont fordítva szokott lenni egy minden szempontból sikeres játék után.

    (#11) proci985

    "Meg ha az ujsagiroi verzio es a retail kozott nem raknak bele par (egyebkent lenyegtelen) featuret ami nagyon negativ hirverest csinalt. "

    Pff, erről nem is tudtam. A mikrotranzakció csak a retail-be került bele vagy mi? Nem teljesen értem amúgy 3 hét késés miért segített volna olyan sokat a játéknak. A versenytársak miatt? Mert 3 hét alatt azt a technikai romhalmazt ami volt, tuti nem rakták volna rendbe...

    És igen, sajnos a Dishonored 2 is így járt. A baj ezekkel az, hogy így utólag a kutya sem mondja meg, hogy azért szerepelt le valamilyen szinten a kasszáknál a játék mert a negatív hírverés és a botrányok mindenkit eltántorítottak, vagy alapból nem érdekelt annyi embert mint szerették volna.

    Amúgy nekem a sztori kapcsán is hiányérzetem van...valahogy Emily sztorija szerintem egyáltalán nem ért véget. Most komolyan, tök fiatal, uralkodó, a kánon szerint ő kapta a Mark-ot...vajon mi lesz vele a DotO után? :F :(

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák