Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz ddekany #19 üzenetére

    A más stílus lenne dologgal egyetértek. Hogy lehetetlen lenne megírni, azzal nem feltétlenül. Egyrészt a szörnyeknek túl sok dolgot nem csinálnak és annak is a fele mágia/távolsági fegyver. A közelharc pedig úgy néz ki, hogy típustámadásokat kell bevezetni a lény méretétől függően (a hős mérete ugye fix). És kell kb. a bal egérgomb mellé egy jobb egérgomb, ami a támadás helyett blokkolna. Én két dolgot hagynék az AI-ra: az egyik az lenne, hogy mire mi a reakció, a másik meg egyfajta önálló képesség az életbenmaradásra. Ezzel végre értelme is lenne a passzív képességeknek, nem csak annyi, hogy valami szám, ami valamit mér 20%-al nagyobb.

    Animálni sem lenne annyira nehéz, ezt már évekkel ezelőtt megoldották a prince of persia sorozatban elég változatos mozdulatokkal és kivégzésekkel. Ott is azt volt a trükk, hogy amikor támad valaki és az sikeres, akkor az ellenfél reakciója automatikusan összekapcsolódik a támadó animációjával és egy darabig együtt mozognak. Ez persze egy csomó kérdést felvetne, ami olyan diablósan szar most persze. Például mi legyen a tömegjelenetekkel? ...tényleg olyan zavaró lenne, ha kiderülne, hogy 10 zombi halálos ellenfél, mert egyszerűen élve megesznek, míg egyet-kettőt valószínűleg még én is lecsapnék egy baltával? Szerintem ezt még lehetne számoltatni a géppel, hogy hány kezet lehet blokkolni, mielőtt jön az anim, hogy az egyik megragad és beleharap egy szép nagyot hősünkbe. Ami úgy nézne ki, hogy sok zombi kis helyen is elfér, aztán ha támadnak, akkor kb. 4-5 kézbe lehet beleblokkolni, amelyik meg nagyon oldalt/hátul van, annak meg jár a piros pont vér és jön egy fix animáció a sikeres támadásról. Amit a páncél vagy megfog, vagy nem. Mindjárt lenne értelme távoltartani az ellenfelet. Vagy bele tűzlabdázni a tömegbe. Vagy oszlatni. Vagy gondolkodni azon, hogy milyen képességet kell használni egy 10 fős zombi sereggel szemben ahelyett, hogy valaki kiszámolja és felteszi a netre, hogy egy barbár ha így csinálod, akkor maxot sebez és más nem számít, más nem is kell, csak nyomva kell tartani a bal gombot és kész.

    5 év fejlesztési idővel én ezt tesztelgetném ki precízre, és mindjárt lenne blokkolási anim arra is, hogy tizen ütnének meg éppen, de a barbár kihúzza magát a bajból. Meg hihető támadás anim arra, amikor egy 300 kilós dögöt kell ledönteni a lábáról.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák