Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz imibogyo #20 üzenetére

    Ez egy örök vita minden konzolos témában. Sokan ezt is cheat-nek tartják, mint a WH és AIM kombót.

    Sok embert visszatart az, hogy kontrollerrel NEM LEHET FPS-t játszani. (Ezt nem Te mondtad, ezt szajkózza majd minden PC-s a konzolos topikokban.)

    Ez speciel nem igaz.

    A kormány/joy példa azért nem jó, mert az emberek nagy része Nídforszpídből és Hókszból indul ki.

    Egérrel és billentyűzettel ellenben NEM LEHET sem autó sem repülőgép sem helikopterszimulátort irányítani érdemben. Technikailag alkalmatlanok rá. Mégis mindenki felhozza példaként.

    El lehet velük bohóckodni, egy ideig (Asszem LFS-ben igen okosan megoldották az egérrel való kormányzást, de ettől a gáz és fék még mindig digitális marad ...) de ennyi.

    Én elég sokat szimulátoroztam, TrackIR-el és HOTAS-al, egeret addig használtam míg a menüben bohóckodtam. De egy árkád játékban simán elökörködtem billentyű + egér kombóval, mert oda egyszerűen nem volt szükség - sőt felelsleges volt - a rendes irányítás. (Ha akkor lett volna kontrollerem, akkor inkább azt használtam volna, hiszen az még jobb ilyenekre.)

    RoF szervereken viszont nem kellett attól tartani, hogy valaki hátrányba kerül a joyos felhasználókkal szemben, mivel felszállni sem lett volna képes, nemhogy zavarni a légtérben.

    Arról nem is beszélve, hogy a joy és a kormány azok hivatalosan támogatott célHW-ek minden oldalon, míg a bill és az egér az nem!!!

    És abban is biztos vagyok, hogy ez addig örök vita lesz, amíg nem lesz hivatalos bill + egér támogatás. (Ami pedig felhozza azt a kérdést, hogy ha lesz akkor vajon MILYEN bill + egér lesz támogatva, hivatalos SONY/MS egér + Bill, horror ojróért, vagy minden?)

    Én sokáig agyfaszt kaptam a kontrolleres FPS-ezéstől, de miután hozzászoktam, rájöttem, hogy nem olyan ördögtől való dolog ez, és főleg most már értem, miért nem szeretnék a konzolosok közül sokan azt hogy lehessen egeret és billt használni.

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák