Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz imibogyo #18 üzenetére

    Nem megmondóemberkedtem, egyszerűen közöltem a véleményemet. Amit írtam az a kontrolleres FPS játkokra vonatkozott, ezt viszont én felejtettem el hozzátenni :)

    Főleg mivel TUDOM mi a különbség konzolon az egér - bill kombó és a kontroller között FPS-eknél, ez egy olyan előnyt jelentene, ami a többség játékát tönkretenné.

    Ha az új konzolok kapnának dedikált egér + bill támogatást, akkor az FPS-ek gyakorlatilag játszhatatlanná válnának kontrollerrel, így a jelenlegi kontrolleres játékosok lennének rákényszerítve az egér + bill használatára.

    De akkor meg minek a konzol, ott a PC.

    Ez kicsit olyan mint a WH és az AIMBOT ... egyre többen használják , ezért akit nagyon fruszrál, az ugyanúgy elkezdi használni, mert mindenki használja ... És így megölik a játékot ...
    Persze akit ez nem mozgat, az sosem fogja használni. Viszont meg fogja unni, hogy tönkreteszik a játékát, és inkább keres mást. Még így is használjon mindenki amit akar?

    Az a baj az ezzel az "opcióval", hogy jelenleg túlságosan nagy előnyt jelent. Nem feltétlenül a precizitás miatt, ha mondjuk az FPS-ekben lemodelleznék picit az emberek fizikai korlátait, akkor már nem jelentene olyan nagy előnyt.

    példa: BF4: low-med szintű játékos vagyok, öreg kazuár (ráadásul béna konzolon ...), csak szórakozásból játszom és sz@rok a statomra. Hasonló beállítottságú kollégám ugyanígy tolja PC-n. Az accuracy-nk hasonló, neki jobbak minimálisan, de nem olyan egetverően. Van haverom, aki kontrollerrel olyan statokat produkál, amit valszeg még egérrel sem tudnék megközelíteni.

    Cakhogy az én mozgásom (pl: fordulás, célzási sebesség) limitálva van a kontroller beállítási lehetőségei miatt, viszont egérrel fél másodperc alatt meg lehet mondjuk fordulni, sokkal kevésbé érzékeny a beállításokra, aminek ugyan nincs kihatása a pontosságra, viszont egy gyors játékmenetben bőven döntő tényező, vagy egy gombnyomással lefelezem a DPI-t, és máris sokkal pontosabban tudok célozni ...

    És még sorolhatnám ...

    Jelenleg van több opció arra, hogy bill + egérrel játszhass, vagy ott a PC, vagy ott vannak a célHW-ek a konzolokhoz. Persze az árukból kifolyólag nem olyan elterjedtek. Ha ez a lehetőség be lenne építve a konzolokba, és ingyenesen elérhető lenne, akkor simán kiherélné a kontrolleres FPS játékot.

    Ez az ÉN problémám ezzel a témával.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák