Új hozzászólás Aktív témák

  • Dɨngodilɇ

    csendes tag

    Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem főként egy dolog hiányzott belőle, a Hangulat. Komolyan azt hittem ez egy VR fókuszú játék, ezért olyan egyszerű/lecsupaszított benne minden, talán a félkész címke a legmegfelelőbb amivel le tudnám írni.

    Sztoriról: (spoiler!, egyébként tök jó a lapcsalád... itt nem használhatom a spoiler tag-et mikor kéne, mert pár barom azzal cicomázta a kommentjeit. Egeret a gomb fölé rakva lenne egy figyelmeztetés, hogy büntetést von maga a után az indokolatlan használat és meg lenne oldva az egész téma...)
    - Már az elején nem értettem, mi a kiindulópont. Ha jól emlékszem már 5 évet ment az energiaátvitel amitől függött a Föld teljes energiaellátása. Egyszer csak szó nélkül megszakad az energiaátvitel, a holdi kolónia nem válaszol... Erre a világ kormányai úgy válaszolnak, hogy hát könnyen jött könnyen ment, akkor a holdi téma minket nem érdekel, másra kell a pénz :D Erre a játékbeli Globális Űrügynökség volt alkalmazottjai hobbi projektként kitalálják, hogy jó lenne már megnézni mi történt fent és 2 vagy pár ember megpróbál feljuttatni az űrbe egy asztronautát. Ez így egy nagy marhaság, ami feltűnő, hogy a játékban nincs egyetlen NPC sem! leszámítva a szótlan lebegő robotot ami követ majd a játék egy részétől... Nem lett volna jobb hogyha írnak még hozzá 2-3 karaktert akikkel az elején majd megszakad a kapcsolat, egyik meghal stb., cserébe nem érezné az ember ezt az ürességet/beleélhetetlen sztorivezetést.
    - A Holdon kiderül, hogy a kolóniát kitelepítették egy puccsal... :W oké (*nagylevegő*) megrendeztek egy balesetet, majd a többséggel eldöntik akkor elindítják a kimenekítő tervet. Midenkit fognak és ráültetik a hajókra. Itt jön a WTF az egészben, hogy mégis hová mennek? Én nem olvastam semmi konkrétat erről, de valaki biztosan kijavít majd. Nekem nem tűnt úgy, hogy a Naprendszer többi részén lennének kolóniák vagy terraformált bolygók/telepek más űrállomások. A játék sem kelti bennem az az érzetet, hogy a csillagközi utazás az mindennapos laza dolog, a játékkal is szembe megy, hogy a Föld-Hold közötti utazás is nehézkesen megy/ túl költséges, erre eldöntik páran, hogy az űrben biztos jobb?
    - Azért felvet annyi morális kérdést a játék, hogy egy tucat embert felküldenek a Holdra (általában nem a legbutábbakat ültetik be az űrhajókba) és a 99%-a úgy van vele, hogy ki nem szarja le a Földet, csak a saját élete/kényelme számít neki... biztos az emberiség új reménye megy ki a mélyűrbe, nem hinném, hogy amikkel elrepültek hajók alkalmasak több évszázados fajfennmaradás biztosítására. Arról nem beszélve, hogy hagyod, hogy többi milliárd ember haljon meg/szenvedjen a játékbeli elsivatagosodott Földön.

    Kb ez a véleményem a játékról, sajnos nagyon felhúzott. Azért írtam ezt ki magamból egyrészt, hátha más is nekiesik nagy elvárásokkal vagy ne adj Isten megveszi teljes áron. Hiába a szép trailer, számomra ez a játék nem több egy early accessnél. Azt ne mondjátok nekem, hogy nem tehetnek róla, csak indie cég.

    Itt van például az [Observation], ennek aztán van hangulata, azt sem tudom felróni nekik, hogy Epic gameshez mentek extra pénzért, mert a Deliver Us The Moon fejlesztői az nvidiának feküdt le a raytracing effektekért. Ha csak negyed annyira lenne jól berendezve/designolva ennek a játéknak az űrbéli épületei már elérné az emészthető szintet így az évtized végén.

Új hozzászólás Aktív témák