Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    Az 1. évad fájdalmasan nagy gané volt, az írói csapat nem változott, hacsak valami nagy csoda nem történik, felejtős.

  • FattyDove

    őstag

    válasz kwzatz #2 üzenetére

    Akkor nem ugyanazt a sorozatot nézted, mint mindenki más

  • kwzatz

    őstag

    válasz FattyDove #3 üzenetére

    De ugyanazt néztem, a széteső narratívával, néhány kivételtől eltekintve gyenge színészi játékkal, a könyvekhez képest minden logikát nélkülöző, és később valószínűleg erősen visszaütő változtatásokkal, logikátlanságokkal, kínos jelenetekkel (a barlangos-csókos-Aard jeles jelenetnél szánalmasabbat ritkán látni) és néhány helyen megmosolyogtatóan rossz CGI-jal. Jah, azt láttam. Annyi jó sorozatot láttam az utóbbi pár évben, hogy fájdalmas volt ez közöttük, főleg így, hogy a könyveket és a játékokat szerettem.

    [ Szerkesztve ]

  • FattyDove

    őstag

    válasz kwzatz #4 üzenetére

    Szerintem semmi gond nem volt a színészi játékkal, azt pedig előre kijelentették, hogy a könyv csak egy támpont, nem fogják görcsösen követni azt.

    Én kínos jelenetet nem láttam a néhol fos CGI pedig meh.. Már a The Expanse első pár évadában sem zavart az, hogy valami kicsit gagyi, ha mellé jó a történet

    Én se nem olvastam a könyvet, se nem játszottam a játékkal így helyén tudom kezelni azt, hogy ez egy sorozat és nem egy játék vagy egy könyv. Ki kellene nőni már ezt a "deakönyvbennemígyvoltmegottmindenjobb" dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz FattyDove #5 üzenetére

    1. Nem az a gondom, hogy változtattak a könyvön, hanem az, hogy a változtatásnak lesz következménye, mert a cselekmény fontos elemei közül szartak néhányat telibe. Mivel te saját bevallásod szerint nem olvastad a könyveket, így ezzel vitatkozhatsz ugyan, csak sok értelme az ismeretek hiányában nincs. Még ehhez annyi, hogy a játékokban is rengeteg változtatás van (azzal együtt is, hogy alapvetően a könyvek után játszódik) a könyvhöz képest, mégsem volt vele problémám, mert logikus volt abban, ahogy a történetet felépítette. A sorozat nem.
    2. "hogy valami kicsit gagyi, ha mellé jó a történet" Itt a hangsúly a "ha mellé jó a történet" kijelentésen van... akkor én is sokkal könnyebben nézem el, bár így sem ez a legnagyobb problémám, csak megemlítettem, ha már negatívumokat sorolok fel.
    3. A színészi játék szerintem rengeteg szereplőnél volt gyenge, persze te ettől lehet, hogy te nem így gondolod, nincs ezzel probléma.
    Értem én, hogy valakinek tetszett, nekem szimplán meg rohadtul nem, ennyi. Túlragozni nem sok értelme van.

  • pilóta

    nagyúr

    válasz kwzatz #6 üzenetére

    Szerintem inkáb az volt a gond, hogy olyan szinten csapongtak az időben, hogy aki ismeri a történetet és a világot, az sem tudta teljesen követni, hogy ki-kivel-mikor van. Asszony nem is értett az egészből szinte semmit, és nagyon sokan így voltak vele, ahogy a kritikákat olvastam.
    Elvileg a készítők is belátták ezt, és a második évad lineárisabb lesz (idő szempontjából), nem zavarja majd úgy össze a nézőket, mint az első.

    A CGI nem feltétlen baj, bár a sárkányos részeknél 30 éve láttam élethűbbet azért... :D

    [ Szerkesztve ]

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • kwzatz

    őstag

    válasz pilóta #7 üzenetére

    Ha nem ismertem volna a könyveket/játékokat, nem tudom, hogyan értékeltem volna (bár a családban én ismertem egyedül és senkinek nem tetszett :D), így lehetett követni, ezzel nem volt problémám. Viszont érthető, hogy sokaknak ezzel is lehetett, főleg ha nem szoktak hozzá az ilyenfajta történetmeséléshez. Amúgy itt sem maga az időben csapongás volt a probléma, inkább az, hogy olyan érzésem volt, mintha bárminemű koncepció nélkül tennék, csak azért, mert látták másban, hogy az menő. :D
    Utána pár héttel megnéztem a Mr. Robotot, helyre is jött az egyensúly szerencsére, egy ilyen rosszul megírt sorozatot egy ennyire zseniális megírtnak kellett követnie.

    [ Szerkesztve ]

  • DeathAdder

    veterán

    Az első évad egy nulla volt, de amennyire össze-vissza csűrték-csavarták, ezt már nem fogják tudni kibogozni a 2. évadra, ebben majdnem 100% biztos vagyok, de cáfoljanak rám :R

    Az hogy a sorozat megértéséhez ismerni kellett a könyvet, már alapból hatalmas öngól, még egy filmnél talán megérteném.

    Miután megnéztem 3-4 részt, semmit nem tudtam az egészből, még úgy is rohadtul semmit mondó volt, hogy ismerem a Witcher világát, azok meg akik nem.. hát azok a sorozatból végképp nem értettek semmit, mert nagyon sok minden nincs elmagyarázva, jelenetek, utalások magukra vannak hagyva, és azoknak az idősík is teljesen zavaros.
    Ezek miatt elsősorban egészen felfoghatatlan számomra, hogy zabálták ezt ennyire, főként azok, akik sem a könyvet, sem a játékot nem ismerik, mondjuk az ömlengésen kívül még senki sem indokolta meg mitől olyan jó.

    Vagy minden néző annyira helikopter, hogy pl. tudta Geralt miért ment el Cintrába? és hogy Calenté miért védte annyira Cirit?

    Mondjuk az egy jó rész volt, mert Cirit azért nem akarta odaadni Calenté mert nem akarta hogy Geralt witcherré képezze, mert a könyv szerint ekkor még nem tudta hogy lányból nem lehet witcher.
    A filmben viszont erszényes már az elején elmondta Geraltnak, hogy a gyermek egy lány, tehát az egész jelenetnek semmi értelme nem volt :D

    Még ha film lett volna megértem, de a sorozat egy vizuális regény, amiben rengeteg idő van, és rengeteg részletet meg lehet mutatni, amivel valódibbá válik az egész cselekmény, de ebben az ég világon semmi ilyen ne volt látható (pl. egy kardinális karaktert 8 részen keresztül kellett nézni ahogy menekül).
    Baromi gyengék voltak a dialógusok, semmi dramaturgia, semmi feszültség, semmi dráma, a karaktereknek nem volt mélysége, igazából karakterek se voltak, karakterfejlődés meg nulla, ja de, bocsánat volt :D Yennefer karakterfejlődése annyi volt, hogy a 4. részig egy utolsó nyomorék, aztán varázsütésre Vilgefortztól is nagyobb varázsló lett :DDD de gagyi volt díszlet, gyengék voltak a színészi alakítások, az alpári anti-elitizmus nagyon zavart, de ami legjobban az hogy folyamatosan hülyének nézték a nézőt, inkább nem kezdem el sorolni, mert így is hosszúra sikerült :D

    Az olyan apróságokon már fel sem akadok hogy a középkori szláv mitológiai világban hogyan lehettek feketék, és mik voltak azok az idétlen feminista dumák, amivel végkép komolyan vehetetlenné tették a mondavilág ismeretében.

    Ahogy viszont a törpöket kisnövésű, gyenge, esetlen, fogyatékos emberekkel illusztrálták, az eléggé betett :D (kár, hogy a törpéknek akik ezt elszenvedik nincs akkora lobbiképessége, hogy ez ellen fellépjenek, hiszen nem nők, vagy feketék, vagy transzneműek)

    [ Szerkesztve ]

  • FattyDove

    őstag

    válasz kwzatz #6 üzenetére

    " Nem az a gondom, hogy változtattak a könyvön, hanem az, hogy a változtatásnak lesz következménye, mert a cselekmény fontos elemei közül szartak néhányat telibe. Mivel te saját bevallásod szerint nem olvastad a könyveket, így ezzel vitatkozhatsz ugyan, csak sok értelme az ismeretek hiányában nincs. Még ehhez annyi, hogy a játékokban is rengeteg változtatás van (azzal együtt is, hogy alapvetően a könyvek után játszódik) a könyvhöz képest, mégsem volt vele problémám, mert logikus volt abban, ahogy a történetet felépítette. A sorozat nem."

    Na pontosan erről beszélek, hogy nem tudod külön kezelni a könyvet meg a sorozatot. Példa: The Expanse sorozat (nem mellesleg Bezos kedvenc sorozata, meg is vette az amazon). Megkockáztatom, hogy a világ legjobb sorozata a kategóriájában, de nagyjából mindenki utálja, aki olvasta a könyvet / könyveket, mert képtelenek különválasztani a két dolgot. Pont mondjuk mint a LoTR könyv sznobok tolták anno a trilógiánál.

    Mindig az jön fel érvként, hogy logikátlan meg nem fogod érteni meg blablabla, aztán mégis mindig kiderül, hogy majd meg lesznek magyarázva a dolgok. A The Expanse esetében akár 1-2 évaddal később. Történik olyan dolog az első évadban, amit a harmadikban magyaráznak el, és konkrétan arcon csapod magad ököllel, hogy baszki.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz FattyDove #10 üzenetére

    Rengeteg adaptációt láttam már, ami eltér az eredeti műtől, alapvetően nem szokott ezzel problémám lenni, külön tudom választani a kettőt. Gyakorlatilag abban a hozzászólásban írom, amire reagálsz, hogy a játék is sokban tér el, mégsem zavar. Ilyen görcsösen ne kapaszkodj abba a szalmabábba. :D

    Másképp mondom. Például a történet főgonoszát is úgy láttuk ábrázolva, amit kielégítően nem fognak tudni megmagyarázni. Lesz majd abból is kínos, erőltetett kikecmergés, az szinte biztos. Őszintén szólva az is felmerült bennem, hogy nem csak te, hanem a készítők sem olvasták végig a könyveket, ehhez megint rengeteget kellene spoilereznem, úgyhogy maradjunk ennyiben.
    Ahogy írtam, még 3-an látták rajtam kívül a családban, senkinek nem tetszett, pedig ők nem ismerték sem a könyveket, sem a játékokat. Ez az 1. évad önmagában van rettentő szarul írva, önmagában logikátlan több helyen is, még ha nem tekintek a könyvekre, akkor is.

  • Daelion

    őstag

    Nekem bejött az első évad pedig könyveket nem olvastam de a játékokat végig vittem mind a 3 részt az utóbbi ~1+ év folyamán. 'Witcher 3-ba volt vagy 170 órám mire befejeztem az egészet'

    Nem mondom, hogy nem volt pár fura dolog benne de nagyrészt azért tudtam követni hogy mi merre van meg miért.
    Szerintem ilyen adaptációk közt ez még a jobbak közt van.

    Az már csak extra, hogy Superman a Geralt és bírom azt a színészt és csak miatta is megnéztem volna. :D

    Azt hozzá tenném, hogy én nem vagyok ilyen kritikus típus aki fennakad minden kis szarságon meg szőrszált hasogat.
    Filmet/sorozatot szórakozásból meg lazítás miatt nézek és nem várok ennél többet ezektől.
    Sok olyan filmet megnéztem már amit pl IMDB-n lehúztak nekem meg semmi bajom se volt vele mert helyén tudtam kezelni és ahhoz mérten voltak az elvárásaim is. :) 'ja és semmit sem nézek Magyarul mert nálam az cseszi ki a agyamat'

    [ Szerkesztve ]

  • Ant@

    senior tag

    A könyvsorozathoz képest tényleg nagyon gyenge lett, de azért erre lehetett számítani. Például a Dune film se lett valami jó a könyvhöz képest pedig David Lynch nem egy rosz író/rendező. Ha viszont ettől a részétől elvonatkoztatok egyáltalán nem rossz. Lehetne sokkal jobb is? Persze, de azért így is végignéztem.

Új hozzászólás Aktív témák