Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paarthurnax

    senior tag

    Nem azert emlitettem meg a cikket, hogy a GP mit gondol az atomenergiarol, hanem azert, mert mindig elokerul valami jelentes, hogy a japan kormany vagy a Tepco felreinformalja az embereket. Nyilvan a menkultek szallasolasa es ellatasa iszonyatos osszegekbe kerul a kormanynak es ezert probaljak surgetni a visszakoltozest.

    Psych0 a Yamashita interjubol idezett, de az azert egyertelmu, hogy meg a tudosok sem tudjak, hogy milyen hatasai lesznek a tortenteknek 5-10-20 ev mulva. Mi lett pl. azzal a rengeteg radioaktiv tengervizzel ami az oceanba szivargott vissza? Mi lett azokkal a halakkal, amik ebben a vizben uszkaltak, majd kesobb egy halaszhajo kifogta oket?

    A kormany nyilvan nem akar megnagyobb panikot kelteni, de engem az zavar, hogy nem tudni igazabol mi fog tortenni es erre egy jo valasz a linkelt interjubol:

    SPIEGEL: People want clear answers. Where is it safe? And where is it not?

    Yamashita: We don't have those answers. When people ask me: "Are doses below 100 millisievert 100 percent safe?" Then I have to answer as a scientist: "I don't know."

    Megmondom oszinten, hogy azert aggodom, mert 200km-re Fukushimatol laknak csaladtagjaink es barataink es nem szivesen megyek meglatogatni oket, mert parazom, hogy mi van ha kesobb ebbol kislanyomnak, felesegemnek vagy nekem bajom lesz.

    (egy jo szo az interjuban a 'radiophobia', azaz sugarzasfobia :) )

    Diablo 3 - BoGyesz#1484

Új hozzászólás Aktív témák