Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz futo001 #6 üzenetére

    Pályára mindig megveszem az éves matricát. És volt rá példa, hogy úgy mentem fel, hogy elfelejtettem hogy forduló nap volt (február 1). Az volt a mázlim hogy ahogy lejöttem, észbe kaptam - és gyorsan online megvettem még három órán belül.

    Hány év is telt el addig, hogy nem vágnak meg azonnal soktízezerre azért mert egyszerűen hibáztál egyet, hanem van három órád korrigálni?

    (#5) Hieronymus:

    Még mindig nem akarod érteni. Nem a "hibát" tagadom. Nem a rendszer ellen lázadok. Ha normálisan működne az ország, még örömmel is fizetném a parkolódíjat, ha nem kormányokon átívelő módon egy ember és köre zsebébe vándorolna a bevétel. Hanem mondjuk tényleg a kerület épülne belőle.

    Engem az zavar, hogy 400 Ft / óra helyett 91380 Ft / óra összegért parkoltam.

    Évekkel ezelőtt még volt annyi becsület a parkolóőrökben, meg létezett az az iratlan szabály, hogy ha meleg a motorháztető, akkor békénhagyják. Ha visszajött, és még mindig ott áll parkolócédula nélkül, akkor mehet a bünti, és senkinek egy büdös szava sem lehet.

    Válaszolva egy másik költői kérdésedre, UK-ben barátom vállalkozik, saját cége van. Hibásan adták be az adóbevallásukat, válaszban közölték vele, hogy ez így nem jó, legközelebb figyeljen erre meg arra. Nem egyből nyakonbaszták.

    Goose-T: hát ez igen demagógra sikerült. Sőt, ha nem adják oda a kiflit ingyé', akkor le is lövöm a pénztárost, nem?
    Visszakérdezek. Ha egy tonna apróval a kezemben elindulok megkeresni a parkolóórát, és bedobálom a pénzt, kiadja a jegyet, visszatérek az autóhoz - majd már ott van a varjú, és fotóz, akkor mi a franc van? Én fizettem, de hát addigra már vitte fel az adatokat, nem volt jegyem, sajnos ez van (a parkolóőr mondta hogy ilyenkor már nem tudja megállítani a folyamatot).

    Szóval akkor is megy ez a tortúra, hogy én írjak kérelmet, hogy kérem engedjék már el a büntit hiszen a jegyemért mentem épp?

    Én vagyok az a farok, aki képes azért elindítani a parkolást, mert a feleségem még el akar mosogatni az irodában, és én meg állok a parkolóhelyen az irodája előtt három percre, úgy hogy az autóban ülök. És pörög a parkolás.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák