Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz CPT.Pirk #6 üzenetére

    Nos, ismereteim szerint, semmiféle tudományos bizonyíték arra vonatkozóan nincsen, hogy az elölt vírust tartalmazó vakcina -kínai- erősebb védelmet nyújtana, mint a más technológiával készültek. Ez egy hipotézis, éppen ezért nem értem -illetve értem, csak más okból-, hogy miért kommunikálják ezt?
    Ugyebár az influenza oltás esetén is létezik olyan vakcina -mert nem mind olyan-, ami ezen az elven működik, mégis minden évben ismételni kell azt is. Ebből tehát vélhetően az következik, hogy ez a technológia sem véd jobban a mutációkkal szemben, hiszen akkor a jobb mutálódás elleni védelme indokolatlanná tenné az évenkénti újraoltást.

    A kínaival tudtommal még a fázis 3 vizsgálati eredmények sincsenek publikálva, nemhogy bármiféle egyéb hatástanulmány.

    De vannak ittt más érdekességek is. Pl. az AstraZeneca oltásnál a legújabb publikációk szerint, a két dózsi közötti ideális időtartam 10-12 hét. Ekkor emelhető a vakcina hatásossága 80% fölé. A nyugati országok zöme át is állt már erre. Ehhez képest nálunk 4 hét a protokoll. :F

    Továbbá olvastam azt is, hogy a Modernából csak a rendelkezésre álló mennyiség negyedét hívták le, aminek az okát természetesen nem válaszolták meg a lap kérdésére hetek óta. Azt nem tudom, ez a hír mennyiben valid.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Aktív témák