Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    Szerintem nem lett rossz, igaz erősen a Civ 5 alapjaira épül (de hát mégis Civilization), de nekem is idegen a sci-fi jellege. (Remélem lesz Civ 6.)
    Viszont vannak benne újdonságok, a fejlesztési fa igen szerteágazó, nehezen áttekinthető, bár vannak szűrők, hogy milyen irányú fejlesztéseket mutasson (pl Harmony, Purity, egészség, kutatás vagy energia stb irányába). A fejlesztési ikonok sivárak: az épületek, képességek és a csodák lehetnének jobban elkülöníthetőek. A korábbinál ha kikutattál valamit akkor arra utaló ikonja volt, de hát persze a futurisztikus kutatásban ezt nehéz megoldani.
    Az idegen lények között a nagy féreg a régi Dune féregre emlékeztetett, de itt kevésbé genya...azért nagyon erős.
    Ami fura, hogy a semleges kolóniák az elején ugyan jól jönnek, hogy az ember hamar (ha más távol van) küldhet oda "kerekedőt", adott esetben igen jó haszonnal (némelyik extraként egész sok kultúrát is ad), de úgy tűnik velük más diplomáciai kapcsolatot nem lehet létrehozni. Ha pedig idővel útban vannak nagyon könnyen lezúzhatja őket az ellenséges AI vagy mi (elfoglalni, átállítani nem is tudtam őket).
    Összességében szerintem jó lett, de mint ahogy a Civ 5 is csak két kiegészítő után lett méltó Civ (szerintem), ennek is szüksége ilyen-olyan korrigálásra, fejlesztésre. Biztos vagyok benne, hogy lesz is kiegészítő, meg DLC, valószínűleg több is, ami növelheti a játék élményét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák