Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz plömplöm #6 üzenetére

    2008 óta van 7személyesem, Hát bizony lemaradtam 2 évvel... ;)
    Nem írtad, milyet használsz, használtál. Dízel, benzines, márka, típus...

    kettőstömegűvel, részecskeszűrővel, annak biztosan nem lesz semmi baja, mi baja is lehetne
    Mai benzinesekben is egyre gyakoribb, nem?

    az az 1.9-2 diesel is fújt, szerinted ha nem lenne fújva, hogyan ménne? egy dízel lehet fújt, egy otto meg nem?
    Miért ne lehetne fújt (turbó)?
    De jobbára 1.5T, 1.6T benzinest akar mindenki összehasonlítani 2.0TD-vel. Az rendben van?
    Ha lenne az 1.7 tonnás autóhoz 2.0T benzines, vagy 2.2T benzines akkor más lenne a helyzet.

    hát ha meg van fújva az a kis ccm, akkor ugye miről beszélünk?
    Nyomatékgirbegurba megvan? Rugalmasság megvan? Tömeg/LE, Tömeg/Torque arányok megvannak?

    én előző autóm értékvesztése
    Nem ez alapján fogok választani. Használni akarom hosszú távon. 3 gyerek normálisan férjen el, ne legyen dobozos, és ezek a fő szempontok. Nem úgy akarnék választani, hogy most legyen olcsóbb, és kevesebbet vesztek majd rajta a használt piacon. Most nem erről szól.
    Amúgy meg igen, ezt is átbeszéltük. Tudom, hogy a divatos SUV-ok értékvesztése kisebb. Ettől még nem lesz szempont.

    Francia cégnél dolgozom. Tudom, miről beszélek. Olaszokkal is kapcsolatban állok...
    Ettől még nem állítom, hogy a németek hullaprecízek.

    véletlenül sem lecsapni még amíg van egy egyhatos szívőbenzinesre.
    7 személyes autónál? Nem. Nekem nem.

    egy nulladik kérdés, mennyit szánsz rá?
    Ha minden összejön, akkor 6.2M a felső limit (plusz a 2.5M állami támogatás); majd jövőre, ha lejárnak az életbiztosítások (nem hajt a tatár, előre és hosszú távra gondolkodok). Ebből kijön egy VW Touran, vagy egy készleten lévő S-Max. Mindkettő benzines példány - ahogyan feleség óhajtá vala.

    Na és nálunk 1 dolog biztos: a változás. (na meg persze a halál, csak azt most nem számítottuk a képletbe)

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák