Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz cappa72 #13 üzenetére

    "Kollégám elmondása szerint az 5008 SUV is megy rendese az 1.2T-vel. Nagy kérdés, hogy mennyi ideig, meg hogy autópályán 130 mellett megrakott csomagtérrel hogyan viselkedik. Városban biztosan rendben is van, ezt nem kérdőjelezem meg."

    Kb az ország 2/3-át keresztben átszeltük autópályán egy 1,6-os 102 LE-s Lodgy-val. 5-en voltunk csomaggal megrakva végig klímával. Olyan 120-as tempót tartottam, de ha előzni kellett, azért elég hamar felment 130 fölé is. A fő gond nem a motor teljesítménye vagy menettulajdonsággal volt, hanem, hogy túl hangosnak tartottam már, de még mindig halkabb volt, mint szüleim Kia Ceed-je, ami 1,4-es és hasonlóan 100 körüli LE-s. Hogy sokaknak ez nem felel meg, azt értem, de ehhez képest egy 130LE-s kocsinak nem szabad, hogy bármi gondja legyen. Ez közel 30%-kal nagyobb teljesítményű. Persze attól még marad szubjektív.
    Éves átlag 10k Km mellett nem igen aggódnék a tartósság miatt, még akkor sem, ha évente egyszer 140-el megyek 1000Km-t. Ha legalább 2-3 szor ennyit mennél főként autópályán, akkor én is elgondolkodnék, hogy mi is legyen, de így nem zárnám ki csípőből a kisebb motorokat.

    Igazából a te pénztárcád, de azért azt gondold át, hogy ha amúgy megfelelne, de csak a motor vélt tartóssága miatt vennél több millióval drágábbért kocsit akkor a különbözetből hány teljes motorfelújításra futná.

Új hozzászólás Aktív témák